teplota

stx

Aj ja som mal podobne problemy. Isel som na krv, vytery z nosa/hrdla, parazitologicke vysetenie...mnoho..az kym moju reumatologicku nenapadlo zeby to mohlo mat inu pricinu..bola to alergia na liek ktory som bral..vysadil som ho a tazkosti pominuli

jefitto

S teplotou je to rôzné. Teplota poukazuje na to, že v tele sa nachádza infekcia (teda vírus, baktéria, pleseň,...). Pri teplote telo mobilizuje svoje obranné mechanizmy a ničí infekciu. Ak je však infekcie veľa (napr. chrípka), vtedy teplota stúpne nad 40 stupňov a spôsobí zrážanie (teda zánik) bielkovín. Preto treba teplotu už pri 39,5 znižovať zábalmi. Nie vždy však zvýšená teplota poukazuje na infekciu. Človek môže dostať teplotu, ak ho bolí hlava, alebo ak sa poraní. Napr. pri porezaní stúpne teplota, nie o tri stupne, ale o desatinu stupňa. Teplota môže byť zvýšená aj vstrebávaním znamienka. Skús sa pozrieť, či ti niekde nemizne znamienko. Alebo modriny. Dva týždne som mal teplotu 37, tak som išiel za doktorom. Robili všetky možné vyšetrenia a nakoniec vysvitlo, že to sa mi vstrebáva modrina :D

jalenka

ja som ju mávala tak 2 roky od 37-37,4-nakoniec mi robili výter z krku a našli streptokoky,dali mi na to ATB..zašla by som na výter z nosa a krku

marshka

Aj ja mam teplotu uz 7.den 37- 37,2. Potom mi klesne na nieco cez 36. A to neberiem ziadne tabletky. Tak neviem, co mi moze byt, lebo nemam ziadne tazkosti. Krv mi brali pred vyse mesiacom a vsetky vysledky som mala v poriadku. Uz si pripadam ako hypochonder, cely den iba teplotu meriam. Snad to prejde.