Nie som feministka ale...

Príspevok v téme: Nie som feministka ale...
machulka006

...ani otrokyňa.
Viem,že toto sa asi nehodí do fóra zdravie.sk, ale keď tu sa schádza dosť veľa ľudí, zaujímal by ma názor. Ženský aj mužský.
Dnes ma vytočil jeden kamarát a dosť poriadne. Volal s jedným týpkom. Mali sme sa viacerí stretnúť. Týpek povedal, že bude meškať lebo umýva riad. Akonáhle kamarát zložil telefón, začal sa pohoršovať nad tým, ako preboha môže CHLAP UMYVAŤ RIAD ? ! ? Nechápala som čo je na tom také neuveriteľné a nemožné, a on zatasil, že to je ženská práca. Vraj, chlapi sú na to aby zarábali peniaze, a je dokázané že aj zarábajú oveľa viac ako ženy, tak ženy sa majú starať o ich pohodlie.

Nedokážem pochopiť ako takto niekto môže rozmýšľať. Ženy nepracujú? To že zarábajú menej ešte neznamené, že chlap keď príde z práce môže vyložiť nohy na stôl a žena musí začať variť, prať chlapove veci, umývať podlahu,riad, starať sa o deti a podobné veci... Žena nie je otrok. Žena rodí deti, žena pretrpí bolesť, ktorú, by chlap nezvládol ani náhodou, žena pracuje, vychováva deti, venuje im svoj čas, stará sa o muža, tak snáď by ten muž mohol aj raz čas umyť riad.

Ach, možno preháňam, možno so mnou nebudete súhlasiť, ale som strašne pohoršená... Ako je možné, že chlap nedokáže pochopiť, že aj žena chodí do práce a okrem toho robí všetky ostatné veci, ktoré on po príchode z práce robiť už nemusí, a aj tak si to tí chlapi nevážia...

tinka228

dobre som pochopila, že tvoj priateľ má podobnú predstavu ako tvoj kamarát, že riady doma umývať má žena?

tinka228

niekto jasné, že aj muž môže ísť na materskú. My sme túto možnosť dokonca aj zvažovali, ale nakoniec vyhralo "materinské puto". Ja by som proste nedokázala odísť od bábätka. Nech by sme akokoľvek živorili. Viem, že nie je ľahké uživiť rodinu a v tomto musím môjmu mužovi dať veľké plus. Naozaj sa o nás stará a má starosť o to, aby bolo čo jesť, z čoho nájom zaplatiť a na ostatné výdavky. Len si nemyslím, že je kvôli tomu viac ako ja. Ja som síce celý deň doma, ale môžeš mi veriť, že ani chvíľu nesedím a nenudím sa.

machulka006

tak fajn, tak sa zasmejte...
neodsudzujem mužstvo..uznam že je blbosť všetkých hádzať do jedného vreca...
ale stretávam sa s tým často... a dnes ma dostal ten kamarát... on je síce extra trieda...nasílnícky typ a podobne... myslí si že umývať riady je pod jeho uroveň, v poriadku...ale môj priateľ má podobnú predstavu...
mne sa iba nepáči tá nespravodlivosť...

tinka228

machulka to o tom zarábaní nie až také direktívne ako si napísala Ty. Aj keď je pravda, že keď to povie tak sa ofučím a nejdem do obchodu a on že čo ide jesť a ja že nič lebo že veľa míňam tak som nebola v obchode a on že prečo si to tak beriem že on to tak nemyslel ako som to ja zobrala a zase je tak na týždeň pokoj :-)))

niekto

hmm vies o otom ze aj muz moze ist na matersku ?
myslis ze je jednoduche uzivit rodinu ??zarobit dost penazi na to aby mali co jest kde byvat ....

a zase sa k tomu vraciam nezalezi na tom kto ju zivi alebo vychovava

suhlasim s tebou ze dovolenka nieje spravny nazov ale toto nieje o slovickach ale o tom ze odsudzujes polovicu ludstva len na tom zaklade ze vniektorch rodinach ma muz ulohu zivitela a zena vychovavatela a opisujes to ako keby to bolo nieco strasne ako som pisal v prvom prispevku na takom principe fungovali rodini v staroveku a boli ovela stabilnejsie

tinka228

machulka nie je to až také dramatické ako si napísala :-)). Prepáč, ale je mi trošku do smiechu ako si sa rozpísala. Jasné, že mi niekedy ide na nervy keď mi muž povie "veď si celý deň doma", ale ja mu hneď dám proti úder a sme si "kvit". Teraz ako podniká, je častejšie doma a vidí, že to nie je "med lízať" byť doma s malým drobcom.

tinka228

no kým som chodila do práce zarábala som viac ako môj muž (aj keď nie o veľa), teraz som na materskej a on medzitým začal podnikať. A nedávala som mu to nejak najavo, ale z neho som mala pocit, že tie peniaze čo som zarobila navyše akoby nepočítal do spoločného, ale rátal akože sú moje (aj keď sme ich vždy minuli na domácnosť). Ja som nikdy peniaze nebrala tak, že sú len moje. Mne aj keď dal nejaké peniaze (zarobené mimo výplatu), aby som si niečo kúpila pre seba, tak som ich založila do peňažky a utratila bežne na nákup.

machulka006

! ! ! a máme to tu... presne na toto som čakala...
Muž zarába...ale žena vychováva jeho potomka...je s ním od rána do večera (s tým dieťaťom), učí ho chodiť, hvooriť, vymieňa mu plienky, nespí keď to dieťa vyžaduje, jednoducho, "vyrába" nového človeka...a chlap sa ohradí že ZARÁBA...
pardon...
pretoto si myslím že materská by nemala mať v názve slovo "dovolenka"...lebo je to hocicčo ale nie dovolenka... žena nesedí na riti a ečíta si knižky a nerobí manikúru..žena pracuje rovnako ako muž len s tým rozdielom, že má na zodpovednosti malého človiečika 24 hodín denne...