2krat pred oltar

datelinka

co boh spojil, clovek nech nerozlucuje.
podla tejto cirkevnej zasady sa manzelstvo uzatvorene pred bohom nekonci svetskym rozvodom.
jedina moznost je anulacia manzelstva. ale na to je potrebne dokazat, ze manzelstvo nebolo naplnene. myslim, ze to sa podari malokomu.

mirka1707

Aj ja by som chcela anulovat manzelstvo uz mojho terajsieho manzela.Prvy sobas mal v kostole a my sme sa brali na urade,ale obaja by sme sa chceli mat sobas este v kostole.Ja som mala prvy sobas na urade takze s tyz problem nemam,ale viem ze sa sobas v kostole da rozviest,treba podat ziadost na cirkevny sud,je to sice zlozite aspom s toho co som citala som pochopila,ale nemozne to neni.neviem presne co v ziadosti ma byt,chystam sa za fararom to zistit,ale viem ze spravim pre to vsetko aby ich rozviedli.My sme uz zosobaseny,cakame dieta a ja pevne verim ze bude aj sobas v kostole.Velmi si to zelam a myslim ze potom aj budem spokojnejsia.Ak by mi v tom niekto vedel poradit potesim sa.

netrep

ty s nickom myslim si... prosim ta netrep!!!! cirkev nerozvadza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a uz to tu bolo vyriesene... akurat zakladatelka temy pridala skusenost ohladom krstu...

myslim si

musi ta rozviest cirkev - teda hlava cirkvi a to sam papež....ak ti tam schvalia ziadost poto mmozes aj druhykrat mat svadbu v kostole, kamarat ma takuto skusenost, a vsetky papierovacky a cakanie trvalo celkovo 10 rokov!!!!! a samozrejme, zaisi to od dovodov, nerozvedie ta cirkev len tak lebo chceme sa rozviest, kamosova manzelak napriklad musela vyhlasit ze si ho brala zu vypocitavosti pre peniaze, necitila k nemu absolutne ziadnu lasku v case sobasa a bla bla bla ...