Hodgkinov lymfom - forum

Príspevok v téme: Hodgkinov lymfom - forum
marusa

Ahojte,
hladam ludi, ktori sa liecia alebo sa liecili na Hodgkinov lymfom, aby sme si mohli vymienat skusenosti, rady, dolezite informacie, alebo len tak si pokecat. Ja som sa liecila pol roka, brala som 6 cyklov chemo a 15 x radio, choroba ustupila do uplnej remisie. Odvtedy mam stale nejake zdravotne problemy, znicili mi imunitu, ale postupom casu sa to lepsi. Pocas liecby i po nej som mala k dispozici velmi malo informacii, v podstate len tie od lekara-onkologa. Postupom casu som a dopracovala k roznym kniham, konzultovala s lekarmi, ktori mi odporucili aj prirodne doplnky na podporu liecby. Bola by som rada, keby ste sa ozvali, ci uz ste priamo pacienti, alebo pribuzni, ci priatelia, pretoze viem podla seba , ze dialog a to, ze clovek vie, ze nie je sam, velmi pomaha. Prajem vsetkym vela zdravia a trpezlivosti. Marusa

Súvisiaci obsah

lek

Neviem kto koho surovo napada. Cela tato diskusia uz stratila svoj zmysel. To s tym otravenim, a tie cisla, percenta, to su vsetko nepravdive udaje. Opat apelujem na to, ze ludia , ktorych sa to tyka, teda su chori maju strach o svoj zivot a hladaju pomoc, nie utoky jednej skupiny na druhu a taktiez nie odstrasujuce cisla, ktore niesu zalozene na pravde. Moji vylieceni pacienti s lymfomami ziju svoje zivoty, nezomreli a ani nezomru na ziadnu otravu, sportuju, maju rodiny, vnukov a tesia sa zo zivota.

RNG

Lekari s kludnym svedomim pozeraju ludom do oci, ked im predpisu chemoterapiu a kludne sa na nich pozeraju, ked zacnu zltnut, nevedia udrzat v tele jedlo a skoro polovica zomrie na nasledky otravenia, ktore popisu ako zlyhanie jednotlivych ustrojov, nie priamy dosledok jedovatych chemoterapeutik.
A pri tom mala cast ich kolegov pouziva ine ucinnejsie prostriedky o com nechcu ani pocut.
Tu je ten hrozny paradox!
A kazdeho, kto im to pripomenie surovo napadnu. Pricom sami na 75 percent by chemoterapiu nebrali v pripade rakoviny....

lek

damian nezda sa ti, ze si v diskusii dako osamel? Zda sa,ze ostatni odisli. Ja si stale myslim, ze na tychto strankach hladaju ludia pomoc a odpovede na otazky, neviem ci chcu vediet ako niekto neustale utoci a osocuje lekarov. Poradim ti, zavolaj si pacienta s novozistenym lymfomom, pozri sa mu do oci a vysvetli mu co, mu je, aku ma prognozu, ako sa ma liecit, napism mu svoje odporucenie a podpis sa a hlavne ho sprevadzaj po cely cas jeho choroby. Uvidis, ze je to celkom o inom ako len tak nezavazne niekomu davat rady cez internet.

damian

Evidence Based Practice. Pseudoevidence Based Practice. Evidence Biased Practice. Ak niekto robi vyskum, potrebuje na to kopu penazi. A firmy su hotove vyskum zaplatit, ale samozrejme, za revans - ze vysledky vyskumu budu v prospech sponzora. To je viac, nez logicke a ekonomicke. To nik nemoze vyvratit.

damian

Vcera som sa zucasnil predstavenia, ktore poriadal medicinsky reprezentant ohladom jedneho lieku. Isiel som tam zo zvedavosti. Keby ste to videli! Plny stol jedla, zakuskov, pijatiky, medzi tym projektor, doktor, plateny firmou, na plne hrdlo vychvalujuci dany liek. Bolo smutne pozerat sa na 30 zdravotnikov, mlaskajucich jedko a zakusky, jednym okom sa pozerajuc na obrazovku. Pod uroven. A doktor vykrikoval: "Mame o tom studiu, dobru studiu". A keed som sa ja opytal, kto robil studiu a kto ju platil, nastalo hrobove ticho a mnohym sa zastavili sanky. Odpoved som nedostal.

hejej

damian ano ten clanocek strucny bol uvedeny niekde v poslednych cislach zdravia, ale nic odborne, len ako pani bola na poli a dostala plny zasah pesticidami naco zacala pokasliavat, stuply jej neploty,vysoka sediment., nezabrali atb, zaliala jej pluca voda vzali jej vzorku uzlin a s usmevom povedali, nebojte sa, budete v poriadku-mate rakovinu uzlin. po chemo a radio zije uz 12 rokov. nic viac tam nebolo!
osobne sa mi zda dost kratka doba ak by prioritnou a jedinou pricinou rak,lymf.uzlin u tejto pani bol len ten postrek, ze by u nej vznikla nasledkom toho behom niekolkych par tyzdnov? aspon tak som to z toho clanku pochopila ja. no co ja viem ci moze rakovina tak rychlo vzniknut a rozvinut sa, mozno ano, no vsade sa uvadza ze nevznika nahle ale aj niekolko rokov. mozno lymfomy su vynimkou,ozaj sa v tom nevyznam len objasnujem co konkretne bolo v tom clanku damian, ze to nebolo nic konkretne a seriozne pisane o pricinach vzniku lymfomov ale len u jednej tejto konkretnej pani ktorej na to prisli po tom co dostala zasah postreku pesticidami

damian

Takze, hura, uz vieme, z coho moze vzniknut lymfom. Dalo sa tomu predist, keby pani postrek nezasiahol, resp, keby nebola nadmerne vystavena chemikalii. A taktiez, ak by lymfomaci neboli nadmerne vystaveni niektorym environmentalnym cinitelom, pokial niektori maju znizenu imunitu, nedochadzalo by k castym zapalom (z chemikalii, bakterii, virusov a plesni) a bola by miziva pravdepodobnost vzniky lymfomov. To by asi trebalo mnohym odkazat...

damian

Vcera na tej lymfomstranka na chate jedno rozumne dievca napisalo, ze citalo v casopise, ako jedna pani ochorela na lymfom kratko pozasiahnuti postrekovacim strojom na poli. Ina zena napisala, ze je prekvapena, a ze "...ved sa nevie, z coho je lymfom, nie?"

damian

Alicka, ahoj! Ako sa mas? Bolo by dobre, ak by si napisala o vysetreni kvapky krvi. Zda sa mi, ze si to davnejsie spominala...