Ako schudnut a nepribrat?

Príspevok v téme: Ako schudnut a nepribrat?
Okica

Ahojte! Pri mojej vyske 172cm mam 105kg(merane doma) a 100(pri merani u doktora). Chcela by som sa spytat ako sa zbavit mojej nadvahy alebo uz obezity a zhodit 40kg... Mala som uraz chrbtice kvoli comu nemozem cvicit uz 7 rokov. Od roku 2001 stale priberam a neviem schudnut. skusala som uz aj delenu stravu a nic.

kakarinka

majkaaa s tou pravidelnou stravou mas pravdu, je dolezite jest pravidelne - ci uz 5x alebo aspon minimalne 3x denne.

Okica

kakarinka: ake su tvoje miery?
Majka: co si mam dat ak mam velmi chut na sladke? musli tycinky a podobne veci nelubim :(

kakarinka

skus si pozriet knizku 90 dnova rozlisovacia dieta alebo mrkni na forume tuto temu.

ak sa ti to nebude pozdavat, skus sa riadit tym, co pisala majka.

ale mne to zda sa zacina pomahat, zaradila som aj pilatesa rano este pred ranajkami - vtedy je cvicenie najucinnejsie.

kakarinka

to neschudnes po jednej ture :)))) ak nie je tvoje telo zvyknute na pravidelny poohyb, tak takato tura mu moze len uskodit.

ak sa chces hybat, tak minimalne tyzden a potom sa moze dostavit nejake to prve kilecko ubytku na vahe.

velmi by som ti chcela pomoct a nejako poradit, lebo viem co to je citit sa ako "gulka"

majkaaa

A pamätajte si,že vynechávaním jedál,že budete jesť raz denne a aj to málo,a okoreníte to ešte riadnou dávkou pohybu,uvediete svoj organizmus do stavu pohotovosti,začne sa chovať ako pri diétach,začne brať energiu zo svaloviny a tuky uchovávať na zlé časy. Rýchlosť metabolizmu závisí od svalovej hmoty,takže čím menej svalovej hmoty,tým pomalší metabolizmus. Nejedením zo začiatku schudnete,ale potom ak začnete jesť,priberiete ešte aj s DPH.Pravidelnosť a nič nehnať do extrému.

kakarinka

ja sa pred dvomi tyzdnami pristihla pri tom, ako jem piate cez deviate a furt zujem. dovtedy som si to nejako neuvedomovala. ale v ten den som si to zacala vsimat a ked som to vecer zratala, co vsetko som pojedla, tak som zistila, ze je moje priberanie je len a len moja zasluha. takze najdolezitejsie je byt k sebe uprimna a potom sa spravne nastartovat.

majkaaa

Všetko sa dá. Ale trvalo jedine trvalou zmenou stravovacích návykov. Vynechaj viditeľne mastné jedlá,nemusíš jesť zrovna všetko light,pretože napr. jogurty,sú síce zbavené tukov,ale dochutené cukrom a máš to zajedno.Vynechaj sladké jedlá,hlavne tie drobné sladkosti,jedz v pravidelných intervaloch min.4 x denne,v žiadnom prípade nevynechávaj raňajky,na raňajky a obed by si mala zjesť dve tretiny dennej dávky,tú tretiu si rozdeľ na olovrant a večeru. Vtedy už jedz naozaj ľahko. A kde môžeš,tam sa pohybuj,chodievaj pešo kde sa len dá,pokiaľ sa dá,nepoužívaj výťah,postupne zvyšuj pohyb. Prvé tri týždne možno nič na sebe nepobadáš,ale potom uvidíš,ako pôjdeš dolu s váhou.
Hladovky a zaručené diéty,mliečne,vajcové a čo ja viem aké vedú k jojo efektu.Musíš zmeniť životný štýl.

Okica

boli sme s priatelom pred 2 tyzdnami vo Vysokych tatrach a robili sme tury okolo 8-10km. mali sme len ranajky a veceru. dufala som, ze schudnem aspon kilecko ale nic. aspon ze som nepribrala...

kakarinka

pribrat si mohla aj z toho, ze po uraze si sa prestala hybat, ubudla ti svalova hmota a to spomalilo metabolizmus.