Pliesen na nechtoch

Príspevok v téme: Pliesen na nechtoch
flavio briatore

Mam problem s plesnou. Na velkom palci na nohe mi uz do 50% zhrubol a zozltol necht. To uz mam dlhodobejsie, ale zacina sa mi to prenasat aj na dalsie nechty + koza na chodile je tiez popraskana. Kozne som zatial nenavstivil. Canesten nezabera vobec. Da sa s nechtami este nieco robit? Navstivit v prom rade kozneho lekara?

leuna

ja som mala tiez na nechte plesen,chodila som na osetrenie a dekontaminaciu,tiez som dostala doporucenie,dnes mam nechet v poriadku,je to na Exnarovaj 2 0911987564,meno neviem,chodim tam na specialnu pedikuru dodnes aj na kozmetiku uz....a to som mala vyrazky aj na krku,pracuje sa tam s lekarskou kozmetikou

lea

ja viem, ze tie lieky ako Sporanox nie su nic moc na pecen, ale ich jednorazove vybratie pokladam za mensie zlo ako sa trapit s plesnou napr. 40 rokov, ako kamaratkini rodicia..

lea

pliesen na nechtoch je dlhodoba pliaga, ak je na viac ako polke nechta pripadne na viacerych nechtoch, treba zvolit sirokospektralne antimykotika, lokalna liecba uz nepomoze. takze riesenim je navsteva dermatologa.

miska

DOBRY VECER,DNESKA MY MANIKERKA DALA DOLU GELOVE NECHTY,PRETOZE NA TRISTVRTE NECHTOCH MAM PLIESEN ,AKO TO MAM LIECIT DAKUJEM

RNG

Urob si 2% roztok GSE alebo oreganoveho oleja vo vodke alebo kokosovom oleji a nanasaj na nechty a okolitu kozu.
Plesne na nechtoch obvykle signalizuju aj zaplesnene creva, tam by som presiel na nizkosacharidovu dietu, jedol niekolko lyzic kokosoveho oleja, 3x2 kapsule oreganoveho oleja a 60 kvapiek GSE do litra vody minimum 1-2 tyzdne. Pred spankom aspon 3 hodiny po pouziti spomenutych antimikrobialnych latok zobral 2 kapsule probiotika s trochou jablka.
Plesne a kvasne infekcie vynicene v crevach a nasadena spravna probioticka flora vyraba pre telo mnozstvo protimykotickych latok, ktore vie telo pouzit aj inde v boji proti mykozam a kandide.