Prdenie - zdravotný problém

Príspevok v téme: Prdenie - zdravotný problém
eskima

Prajem vam dobry den.

Touto temou si nerobim ziadne srandy,len chcem pomoct mojej matke.Hladala som uz nejake informacie na internete,v odbornej literature-ale akosi som nic nenasla co by jej pomohlo trvalo pomoct.

Matka ma uz po 60-tke a dochadza u nej k nekontrolovatelnemu-samovolnemu uniku plynov, ludovo povedane: prdeniu.
Velmi ju tato situacia trapi a vidim,ze sa zacina izolovat od ostatnych, stale menej vychadza z domacnosti len aby sa jej tato "nehoda" nestala niekde na verejnosti,pred inymi ludmi a podobne.

Matka ma rozne choroby (cukrovka, srdce, prekonala uz infarkt, problemy s pankracom, zlcnikom a je toho este dost). Uziva dost velke mnozstvo tabletiek na predpis na tieto zdravotne problemy.
Stravu ma matka vyvazenu, dava si pozor na to co konzumuje (uz len kvoli cukrovke) a hlavne kvoli tomu, aby ju nenaduvalo. Psychicky by bola tiez na tom ok-keby nebolo tohto problemu (je uz na dochodku, venuje sa konickom, nejake rodinne problemy nie su a podobne).
Proste ked to na matku pride (hocikedy-rano, vecer, v priebehu dna),snazi sa tieto plyny jednoducho udrzat, mat pod kontrolou (pripadne sa rychlo presunut na wc),ale jej telo/vedomie ju v tomto neposlucha, nejde jej to - a velmi sa kvoli tomu trapi.
Mozno by som ju aj presvedcila aby isla so mnou k lekarovi aby jej pomohol - no po pravde ani len netusim, ktory lekar sa danym problemom zaobera a by jej vedel pomoct.
Viete prosim poradit?
Pripadne ci nepoznate nejake rady z oblasti alternativnej mediciny, homeopatie a podobne, co by jej mohlo pomoct?
Dakujem

Ivka 1

Ano mas pravdu, uvolnene svalstvo je pricinou znizenej schopnosti udrzat moc
v dosledku oslabenych zvieracov mocoveho mechura a poklesnutej maternice ale tazkosti udrzat plyny.

oxy

Ivka le ty si flatus vaginalis spojila vyslovene s plynatostou. a to je nieco ine.
uvolnene svalstvo ma za nasledok tlak na mocovy mechur a naslednu inkontinenciu moca a "vychadzanie" maternice cez posvu, co sa riesi plastikou

RNG

vaginalna flatulencia je vychadzanie vzduchu z vaginy, casto pri sexe. To nie su crevne plyny.
V pripade ale colovaginalnej fistuly(prepojenie criev do vaginy, prasklina vyvolana operacne, Crohnovou chorobou alebo zranenim, niekedy pri porode, sa mozu fekalne materialy a plyny dostat do vaginy a to je velmi seriozny problem.

RNG

jedna, ked upresnis hladanie, ako das tam dalsie slova, tak sa ten pocet zredukuje podstatne az uplne zanikne.
Ak sa mi snazis tvrdit, ze v slovenskej literature je vsetko popisane, tak ako v svetovej, dovol sa mi zasmiat.
Zober si napr len v slovniku wikipedia nejaku temu v slovencine a pozri sa na jej anglicku verziu, o co je odbornejsia a rozsiahlejsia.
A velka vacsina anglickych clankov vobec nema slovensku verziu. Naviac som v Slovenskej a ceskej nasiel hromadu hlupych tvrdeni, takze slovenska wikipedia je podstatne menej informativna a spolahliva.
na ilustraciu, zadaj si do google.sk slova plynnatost, priciny liecenie
a dostanes 390 clankov.
Zadaj si do Google.com slova flatulence, causes, treatment
a ukaze sa ti 712 000 clankov.
Ak to ti nic nepovie, pridaj do slovenskej verzie este potravinove doplnky a pocet clankov poklesne na 6, kdezto v Google.com s pridanim food supplements mas este stale 39 100 clankov.
Ked pridas este jedno specificke slovo do slovenskej verzie, nedostanes uz ziadny clanok, kdezto v .com este dostanes stovka az tisice.
Takze mi preboha nesnaz sa dokazovat, ze sa mozes zo slovenskych zdrojov informovat rovnako dobre, ako zo svetovych. Ja som velmi hrdy na to, ze som Slovak, ale nemam tou narodniu hrdostou zalepene oci, ako niektori Slovenski lokalpatrioti.
Zialbohu som sa tam stretol aj medzi lekarmi s tymito nazormi, hlavne medzi beznymi("co nam tu budes rozpravat, my sme predsa dobre informovani, co sa vo svete deje", pricom nepoznali ani zakladne potravinove doplnky a ich klinicke ucinky).
Docenti a Profesori tieto nazory samozrejme nemaju, ti su informovani ovela lepsie.A ked som mal s nimi mensiu prezentaciu pred 5 rokmi, pozorne pocuvali a dokonca si robili poznamky. A vobec im nevadilo, ze som inzinier a nie lekar, lebo som citoval z literatury napisanej ich kolegami v odbore, co je na Slovensku este v plienkach(nakoniec aj v USA, ale tu je vyse 10 000 lekarov co sa s tym zaobera(menej nez 1.5% vsetkych lekarov v USA)

Ivka 1

Oxy tak si precitaj o flatus vaginalis a potom pis o tom,co je blbost a co nie.
Si asi este velmi mlada ale zeny,ktore tym trpia by Ti povedali o tom svoje.
Jedna sa o odchod plynov cez posvu v dosledku povoleneho svalstva panvoveho dna.

vsevedka

Ak čakáte nejaké pokračujúce slovné vojny a urážania ťažko...Hoci vám chýba to, čo sa volá asertívne správanie (však stačilo napísať,je to príliš odborné a nie ma obviniť, že sa chcem silou mocou prezentovať a masírujem si svoje ego). Viete čo je zaujímavé, že sa mi nesťažoval nik z tých, čo som im radila (vyše 1OO príspevkov).Naopak odpíšu dík, vďaka, ďakujem,naozaj vrelá vďaka,dnes som si napríklad prečítala -jee, nové rady, to sa teším.Tak to sa teším aj ja, v zmysle príslovia-robiť radosť robí radosť!Čo ma neteší, sú invektívy na Farmaceutku alebo RNG, ktorého Rodina5 nazvala závislákom, ktorí sa vraj nevenuje rodine, hoci ho nepozná.Ja si čítam všetky príspevky dôkladne, takže viem, že svojej manželke, či vnúčatkám sa určite venuje a asi to, že chce toto fórum zveľadiť sa niekomu nepozdáva.Aj on sa vyjadruje odborne, takže si môžem listovať v stránkach písaných anglicky, napr.o Ag koloidnej vode, rastlinách a pod., lebo na tých našich je toho málo.Ak niekto nerozumie tomu, čo píšem, to ma mrzí, snažím sa to vždy vysvetliť, nechcem až tak moc polopatizovať, lebo sú tu ľudia rôznej úrovne, niekomu by zase také info nemuselo stačiť.Takže nabudúce sa stačí ozvať:Vševedka, rozveď,či vysvetli a pod!Dobre babenky idem kuknúť bedňu, dáko ma začína chytať depka z blížiacej sa operácie, však sa tu nebudeme predsa hádať, toto fórum je predsa na pomoc ľuďom, ktorí potrebujú vysvetlenie svojich problémov, takže sa zatiaľ majte pekne.

jedna

RNG myslim, ze kto je jazykovo zdatny a nema problem s latinskymi odbornymi nazvami, tak nepyta si pomoc na zdravie.sk. a mimochodom aj tych 94 tisic clankov je akurat dost na ziskanie info o danom probleme, ba az-az. predsa fyzicky nie je mozne preluskat ani len tych 94 tisic, nie to az 2 miliony.