ebay

killian

Ja na eBay nakupujem uz 7 rokov, usetril som tym velke peniaze. Nepametam kedy som nejaku drahsiu vec (napr. elektroniku) kupoval na Slovensku, u nas je vsetko casto aj o 50% premrstene.
Ked platite cez PayPal, tak nie su vobec ziadne poplatky za platbu a ste velmi dobre chraneni v pripade, ze vam balik nedojde. Mam to odskusane, peniaze su lahko vymozitelne - do 30 dni ich mate spat.

Inac objavil som celkom dobru sluzbu, ktora Vam vrati 1% z ceny co ste zaplatili za tovar kupeny na eBay. Je to eBay certifikovana sluzba, takze ziaden podvod. Peniaze sa potom daju previest na PayPal (mam odskusane s kamaratmi). Nie su to velke peniaze, ale zadarmo potesi... Len ked idete prihodit na vec, tak si skopirujte cislo aukcie, napiste ho na tej stranke hore a stlacte Search, hodi vas to na tu aukciu a potom vam to zarata to 1%. Skuste pozriet www.kickitback.com

dd

noo, ano, rozne suciastky su tam ozaj za facku..ale co sme si stihli vsimnut, tak zas fotaky tam idu jak na dracku(chceli sme si nejaky vydrazit, ale asi sa na to vykasleme..)..proste za tu cenu, za ktoru to tam vydrazia, to kupis aj tu na SVK..takze na niektore veci je to ozaj dobre, ale nieco sa neoplati..na to hodnotenie si tiez davame pozor a par veci nam doslo aj z hongkongu..mne tie jedny saty odtial dosli(alebo z ciny..uz neviem)..sice to trvalo tusim 2tyzdne, ale dosli :).my tam zatial nejako hromadne nekupujeme a zatial sme vzdy platili paypal a ked sa da, tak zaplati manzel aj poistenie..

959

dd, to mas pravdu.Cez E-bay sa vyplati kupovat veci, ktore u nas kupis za horibilnu sumu a tam ta vyjdu za facku.Tyka sa to roznych suciastok do aut, motoriek, stvorkoliek,mobily.Proste technika.Moj manzel tam tiez roky nakupuje tieto veci, tiez rozne dresy a cizmy na motorku.Ale to sa oplati jedine z Ameriky.Vzdy mi hovori, ze naco tam nakupujem handry, ze to sa vobec nevyplati a vyjdu draho.Ja viem, ale proste, to sme my,zeny.Chceme mat vsetko moderne a kedze to u nas este nedostat, tak predsa dame aj posledne za to, aby sme sa v tom kusku pretrcali medzi prvymi.On to vobec nechape.
Ale to postovne je naozaj vysoke.Doteraz bol prevod 150Sk, ale isiel hore na 200Sk, takze ja uz drazim iba tie veci, co sa da vyplatit cez Pay-pal, usetrim 200Sk a popritom mam istotu,ze ak by mi balik neprisiel, tak pokial platim cez Pay-pal, tak sa s tym da este nieco robit.E-bay to vtedy riesi.
Inac, uz som toho zazila vela.Zopar balikov mi uz neprislo a prerobila som tak par tisic.Ale to je to riziko.Tiez aj tovar mi prisiel niekedy uplne skaredy, zly, no co uz s tym.Vratit sa to neda-teda dá, ale ked si pomyslim, ze platit zase postovne....to radsej ho vyhodim.Jednoducho som sa viackrat popalila.Ale tych lepsich pripadov je zase viacej,co som bola velmi spokojna.
Za tie rozmery - to tiez nemaju všetci udane miery.Preto radsej kupujem od tych,ktorí to udane maju, alebo ked nemaju a vec sa mi paci -risknem to.Uz priblizne viem, co mi sadne.A zatial mi to vychadza.
Ale na E-bay nedam dopustit.Naozaj tam ,ked clovek chce nieco, co inde nevie pozhanat,tam to na 100% kupi.Hoci ovela drahsie-teda myslim handry, ale kupi to.
A pre novacikov, bacha-naozaj si dajte pozor,ked tam zacnete drazit.Je to DROGA.Poznam vela ludi ,ktorí tam kupuju a kazdi tým v zaciatkoch presiel.Aj ja.Cloveka to tak pohlti, ze sa nevie ovladat a drazi do nemoty, prihadzuje ceny ako zmyslov zbaveny a....problem je na svete.A v prvom rade, kym nekliknete si dobre pozrite, ake ma predavajuci hodnotenie.Ak 100%, je to super.Ak ma pod 90%, nesla by som do toho.Je tam uz ista nedovera.Kazdi to sleduje a preto na hodnoteni si davaju velmi zalezat obe strany.
Inac pravidla su tam velmi prisne a musia sa striktne dodrziavat, inak vas bez pardonu zablokuju.Potom mate velke problemy a musite sa z toho vysekavat a vypisovat.Ale tak to ma byt.Predsa tam predava a kupuje cely svet, peniaze sa platia vopred, takze ista zodpovednost a dovera tam musi byt.
Akurat dnes som si po 1x vydrazila par veci z Honkongu,cez nemecku stranku, no to som zvedava, co z toho bude.Normalne sa bojim,ako tento obchod dopadne.Tie ceny tam ma aj v librach, aj v dolaroch, aj v eurach.Proste zmatok, chaos.Tak vypada aj nasa komunikacia.Velmi sa nechapeme.
Len nech mi to neposle lodou, lebo to budem mat doma na buducu sezonu.No horor.Je to adrenalin ako vysity.

dd

my sme tiez par veci kupili(vydrazili) cez ebay..od tlmicov na vyfuk na auto, cez rozne ine diely na auto, mikro usb bluetooth a dokonca tiez aj saty..zatial iba dvoje, spolocenske, ale kludne by som si kupila aj normalne oblecenie..tie saty sme skusili len tak zo zvedavosti, ze ci pridu take ako na obrazku a ci ich vobec obleciem.s vysledkom som bola nadmieru spokojna - saty aj s postovnym ma v prepocte stali jedny cca 750sk a druhe cca 350, oboje v pohodicke obleciem, tam tie velkosti..to si treba vacsinou popozerat podla obvodu hrudnika, pasu a bokov..ja som sa riadila hlavne podla toho, kde boli udaje uvedene v palcoch, tak sme to prepocitali na cm a bolo..inak sme tam vydrazili aj zlte xenonove ziarovky na predne svetla na aute, co tu na slovensku zatial hadam nikto nema(tu su povacsinie len tie fialove, resp.take domodra..) a poviem vam, vyzera to uplne super :).

jasna

vsetky handry a vecicky co nosi 959 som mala a teda mam aj ja, rada sa obliekam inak ako vacsina ..normalnych..ludi a viete kde vsetko kupujem? Vacsinou v sekacoch v Austrii:-) Maju tam uplne nove kusky, nepredstavujte si nase sekace, viacere veci su tam dokonca s cenovkami. Skoro vsetky veci su tam zo Statov alebo GB, takze su to novinky, o kt u nas ani chyru ani slychu:-) Co sa cien tyka...nakupis tam od 3 do 30 eur.

Lucinka33

959 Vdaka za odpoved. To je vazne vela..asi budem musiet pockat kym sa to dostane k nam do obchodov..ak vobec..nasla som tam pekne veci, ake som hladala na Slovensku uz dlhsie, v prepocte na Sk ani nie su drahe, ale to postovne by ma zruinovalo :)

kakaove mliecko

Ale vsak sa pozrite priamo na ebay...
Shipping tam mate napisany...Staci nastavit aby vam ukazalo kolko je to na SR, pokial to sem vobec posielaju. Je to velmi individulne...Zalezi co si objednas, kolko...da sa to aj dohodnut...najma ked si objednavate viac veci...

Mna by skor 959 zaujimalo, ze pokial si kupujes saty, tricka ci dokonca nohavice z americkeho ebay-a, ako vies svoje cislo? Pretoze ja som sa odtial este neodvazila kupit si haby...
Raz sa mi strasne pacil jeden hello kitty vrch, ale tie rozmery boli tak cudne, ze by so nesedelo na nikoho!
Pri niektorych ani nic nie je rozpisane, iba napriklad S M L ... a nie neviem ci detske, dospelacke alebo co...a ked europsku velkost mam M, ci aj ta americka by mi sedela atd...

959

Lucinka, tak to postovne je individualne.To mas napisane - uvedene pri kazdom tovare, ze za kolko dolarov, euro to posielaju na Slovensko.Ak to tam nie je nikde uvedene, treba napisat predajcovi, ze za kolko posiela balik na Slovensko.
Ja sa ale vzdy opytam dopredu, lebo stale drazim od jedneho viacej veci, aby sa to postovne rozdelilo na viac poloziek a potom to nevyjde tak draho.Lebo moderne veci su aj tam drahe-teda vysoko sa vydrazia.A predavajuci tam aj ked ma uvedenu cenu balika, postovneho, vacsinou je to myslene na jeden artikel-tovar.Pri kupe viac veci je to potom stale vyssiacena.A to ti poviem, ze to postovne je velmivysoke.Malokedy natrafim na postovne 10-12 Eur.Vacsinou je to okolo 18 a vyssie.A prepocitaj si to + este tovar ktory kupis a ak neplatis cez Pay-pal, tak este + 200Sk prevod ku cene.Takze je to vysoka pálka.Ale vzdy zjednavam a da sa , teda zavisi to na akeho predajcu natrafis.
Ale ako vravim, moderne veci su dost drahe.Pred rokom a pol som si kupila 2 kusy takých satenovych narapkanych, nabratych capri nohavic.Jedny ma vysli
na 850Sk.Iba tuto sezonu som ich videla predavat aj u nas.Skoro ma ale porazilo, ked u jedneho Činana mali presne take iste a iba za 250Sk.Bolo to na zaciatku sezony.Odvtedy ich uz nenosim, ale v meste v nich pobehuje dost bab.Ale netrapi ma to.Vynosila som ich minule leto, vtedy to bol originalny kusok a tiez sa mnohí divili, co to mam na sebe nagabané-satenove leskle gate - niektore skodoradostne zeny nezabudli podpichnut, ze ci idem na diskoteku.Ha ha a teraz ide asi na diskoteku cez den polovica mesta....

959

A este som zabudla.Akurat dnes mi prisiel balik z Nemecka.Objednala som si 3-jo tých po zem dlhých letnych siat co sa teraz tiez velmi nosia.Su nadherne.Zatial som u nas v obchodoch take nevidela.Mozno vo velkych mestach ich v drahych butikoch maju, ale v mensich mestach nemas sancu take nieco pozhanat.Ani po meste ich nikto nemal na sebe.Takze zajtra si ich dám.Dufam, ze ich este parkrat ponosim,lebo uz je predsa koniec leta.A na buduci rok, uvidis, budu ich predavat aj u nas v kazdom obchode a zase to bude rovnosata.