Akne

kamill

fajčíš?piješ? potom je jasné že sa to na pleti odrazí! a čo ješ? aj od stravy veľa záleží.... máš dosť tekutín?

PharmRamon

Áno je to ATB, ALTARGO nie je určené na liečbu akné ale na liečbu rezných a tržných rán ktoré sprevádza infekcia.
Záleží od diagnózy akné. Taktiež čo pomôže jednému nemusí druhému každý reaguje inak.

Hapacabanna

Ahoj,a ten ALTARGO je urceny na liecbu akne?Je to antibiotikum?Ja osobne som dlhsi cas uzivala ZINERIT,a pomohlo to.Taktiez pri pubertalnom akne je potrebne pravidelne chodievat ku kozmeticke na cistenie,nie je to na hanbu ani u chlapca,precisti ti tvar a pomoze to.Chce to len trpezlivost.Ani Boh nestvoril Zem za jeden den.

T_Janulienka

ahojte pri pubertalnych akne nepomoze nikto a nic...daju sa len zmiernit..
podla mna je najlepsie mydlo s jodom(take dezinfekcne ktore pouzivaju aj lekari pred operaciami), sirove mydlo (len treba dat pozor na vysusovanie pleti), a samohrejiva maska od Garnier NAturals(je podla mna trochu drahsia ked si ju porovnam ako balenie s inymy maskami ale pomaha teda aspon mne...
ale kazdy clovek je iny...

PharmRamon

Potom zmeň kožného lekára ak ti predpisuje stále to isté a ty vidíš že to nemá účinok. Inak zineryt taktiež patrí medzi lokálne ATB. A podľa môjho názoru je jeho účinok dosť slabý (to platí aj pre skinoren) ak s anepoužíva v duálnej liečbe s nejakým dermálnym gélom tým sa zvýši účinnosť liečby. Konkrétne zineryt obsahuje Erytromycin čo je vlastne účinou látkou ktorá by sa mala postarať o baktérie a druhý liek použitý v duálnej liečbe uvediem príklad môj favorit Isotrexin ktorý zabraňuje upchávaniu pórom s učinou látkou isotretionínom + erytromycín
Takže buď popros kožnú lekárku o napríklad túto duálnu liečbu alebo o inú kombináciu lokálnych ATB s dermálnym gélom. Veľa šťastia

cast down the heretic

šak to altargo mam od kožneho lekara! !!! zobral som das tri-štyri zinerity, dva antibiotika a nič to nezabralo ! už nemam nervy na to. nemožte čakat že to budem pisať s usmevom na tvari!

nicoleta

ahoj odporúčam ti navštíviť kožnu!!!!!!!!!!!§ aj ja som mala"jebáky" a išla som tam dala mi zenirit .. a krem fulcidin.. a za 2 mesiace po poctivej liečbe mi prešlo akné mala som jeden pupáčik namiesto 50...:D---- tak ti prajem nervy a to sa dá vyriešiť. ale len liečbou:) tak sa lieč to máš to isté.. ako chrípku vyliečiš ale musíš liečiť ap napíš či si tam bola

PharmRamon

Tak za prvé sa ukľudni, dalo sa to aj inak napísať. Za druhé sa lepšie popozeraj je tu milión tém týkajúcich sa akné. Za tretie ALTARGO nie je určené na liečbu akné ale na liečbu rezných a tržných rán ktoré sprevádza infekcia.
A v poslednom rade ak chceš aby ti niekto poradil tak si to vyžaduje aj trochu slušnosti. Prepáč za moralizáciu, ale musel som...
Moja rada pre teba: Nepáchaj samovraždu a navštív kožného lekára.