Zdrave jedla

Príspevok v téme: Zdrave jedla
laurikaa

Uz dlhsi cas sa snazim stravovat zdravo, schudla som a teraz si chcem vahu udrzat. Zaujimam sa o to, co zjem a tak sa snazim konzumovat vela ovocia,zeleniny, Bio potraviny, pohanku, vlakninu, ovsene vlocky a ine... Zhanam tipy na nejake zdrave recepty , vyzivne no zaroven lahke jedla, kedze s varenim este len zacinam:D Prosiim o nejake tipy na zdravy obed, veceru...:)

miro.83

Tuniaka kupujem vecinou v konzerve vo vlastnej stave. A lososa kupujem nekedy v makre celeho len treba vediet, ktory sa oplati cim je viac do ruzova tym lepsie. Ale losos mi chuti najviac ak si ho vies pripravit to je proste jedna basen ho jest. Ak kupujes file z tresky tak robis dobre, pretoze treska neosahuje ziadne tuky a preto sa hodi najme v case chudnutia. Losos aj tuniak obsahuje vela tukov ale su to prospesne tuky ktore dokonca zvysuju hladinu dobreho cholesterolu.

?.?

Miro, a tie mozu byt z konzervy? Alebo aku formu myslis? Nevadi ked budu mat nejaky nalev alebo co ja viem? Naozaj sa nevyznam, ja uz neviem co je dobre a co nie a hned som si myslela ze nieco chemicky upravovane, konzervovane nebude dobre :-C...ano, myslela som tu tresku, tu klasiku proste :-D.
Tak ak nieco, tak mi napis prosim konretne ohladom toho tuniaka :-D.

miro.83

Ak myslis tu tresku v majoneze tak bohuzial ta sklamem sice obsahuje troska s tych zdravych omega mastnych kyselin ale vecsina z obsahu su nezdrave tuky takze neda sa to povazovat za zdravu stravu. Vyskusaj tuniaka alebo lososa mozno ti zachuti a to je rybacie maso v pravom slova zmysle. Samozrejme zdrave a este raz zdrave.

?.?

Hm, viete co by zaujimalo mna? Mozno blba otazka, ale je napriklad taka Treska zdrava? Nemam vo velkej oblube ryby, ale Tresku zboznujem, a preto by ma zaujimalo ci ta rybacina ma v sebe tie vitaminy ako napriklad udena ryba, ci vyprazana a tak...Alebo to v sebe tymi upravami nema ziadne vitaminy, iba rozne emulgatory? No potesila by som sa, keby sa to aspon trocha vyrovnalo ozajstnym rybacim pokrmom, bo rybky fakt nemusim :-C.

miro.83

Skus napriklad matovy caj sice ta bude stale nafukovat ale mierni zapach prdu. Okrem toho ako sa hovori co nejde hubou ide ritou. Skus viacej grgat.

luuu

odkedy som sa zacala stravovat zdravo, mam problemy s travenim, casto ma nafukuje a je to velmi neprijemne...nemohli by ste mi poradit, co mam jest, aby to bolo zdrave a aby ma z toho nenafukovalo? dakujem