veľka zima

Príspevok v téme: veľka zima
daria

poradte mi,prosim.Od jesene do jary mi býva večer ked zalahnem neuveritelna zima!!A to mam na sebe 2pyzama,vestu alebo hrubý sveter,ponozky,pozakryvana paplonom a zaroven v spacaku!A aj tak ma poriadne drgoli!!Mam stres z chvile ked mam zalahnut!A pocit,ze rano sa zobudim a bude zo mna kus ladu!!Za rady dakujem!
P.S len neradte,ze si mam zohnat chlapa do postele.takych rad mam vela

puki

to vraj suvisí s tlakom, je nízky, daj si za štamprlík bieleho, cievy sa si rozšíria a hned ti začne lepšie prúdiť krv do všetkých končatín a už ti nebude zima

kvetka

no pista mozno jej to netreba ale podla priznakov asi ano...mne napriklad ziadne veci nepomahali a aj cvivim vsetko..ved to urobia vysetrenie a ak jej pridu na to ze ma ten syndrom tak potom ju mozu operovat..ak ona bude chciet..neboj nerobia to naostro bez lekarskeho vysetrenia

pišta

A ešte niečo. To, čo píše kwetka, je možné. Môj názor je, že to nemusí byť potrebné. Vyskúšaj sama, čo uznáš za vhodné a sama, samzrejme, sa rozhodneš, ako ďalej :))

pišta

Simba, autogénny trénig je autorelaxačné cvičenie, ktoré má za úlohy uvoľniť celé telo a navodiť stav psychickej rovnováhy.
Tým sa docieli uvolnenie priečne pruhovaného svalstva (vedome ovládaného vôľou), uvoľnia sa spazmy, rozšíria cievy, zlepší sa zásobovanie krvou prakticky celého tela a s tým súviaceho aj pocitu tepla.
Psychika sa uvoľní a v ďalšej fáze, keď sa zvládne úroveň tréningu na úrovni fyziologikých pochodov, je otvorená "brána" pre vstup informácii do podvedomia. Tým je umožnené "posielať" podvedomiu ""príkazy"", alias cielené správanie organizmu. Napr. nebudem fajčiť, alebo uzdravím svoje srdce, alebo stres budem zvládať v pohode...
Nie je to žiaden šamanizmus, ale niektorými vrstvami lekárov podporovaná a uznávaná technika. Používa sa niekedy v modifkovanej forme v psycholickej praxi.
Sú na to formulky, ako tieto pozitívne stavy docieliť.
je to však trochu na dlhšie rozprávanie.

kvetka

cau daria..no mna na to poslala obvodna doktorka ale mi to vybavila aj mamina znama co vlastni lekaren a ma kontakty v nemocnici..skratka chod za obvodnou a povedz jej ze si pocula o dacom takomto ze prestrihnu v spanku nerv pod pazuchou a ruky budu teple..ze to robia na odeleniach vseobecneho lekarstva ci dako tak...no dufam ze som ti poradila.ahoj

simba

pista,dakujem.urcite vyskusam vsetko.uz mam dost tych studenych ruk...predovsetkym ruk.niekto mi radil,aby som si ich zatriala tak,ze ich dam pod pazuchy ale poviem ti,mne to nezabera,to mi este aj pod tymi pazuchami vychladne a zima ma striasa po celom tele,chrbte, nie len na rukach.
a este..aky je to autogenny trening?
dakujem

pišta

Simba, biolampa je dobrý pomocný prostriedok.
Ak ide konkrétne o ruky, pokúsil by som sa na tvojom mieste o lokálne teplé kúpele rúk, neskôr (napr. o týždeň) striedanie vlažnej (neskôr studenej) vody s teplou. Vydrhnúť ruky suchým froté uterákom.
Určite by som vyskúšal masáž krčnej chrbtice, ale keďže je to spojená sústava, je dobre masírovať celý chrbát (na začiatok napr. 2 x týždenne. Masáž na určitú dobu s hrejivou emulziou.
Výborný je taktiež autogénny tréning, ktorý bezprostredne, keď sa zvládne, vplýva na rozšírenie cievnej sústavy a prúdenie krvi a teda aj pocitu tepla.
Ale pohyb je základ.
Včera napr. som hral cca 2 hod. ping-pong v ostrejšom tempe. Po ňom horúca sprcha a do postele. Celé telo bolo teplé ako vo vatičke :)
Akákoľvek dynamickejšia aktivita ti môže prospieť, ale nepreháňať, čo určite vieš aj sama.
Skúsiš? :)

simba

pišta,a to upchavanie vlasocnic...pomohla by mi biolampa?teda svietit si napr.na ruky?mam ich ako z ladu a to takmer cely rok.je biolampa ucinna?aspon trosicku?na moc nevyprazam,teda takmer vôbec.viem,nie je to jediny zdroj a chyba,kt.moze toto zapricinovat,ale zatial chcem skusit podomacky liecit.oddialit ak sa da vysetrenia,hlavne ked viem,ze v dlhych radoch stravim cele dni.

pišta

Zeleninové a ovocné šťavy ochladzujú vnútorné prostredie. Majú prirodzene teplotu okolia, v ktorom je ovocie a zelenina skladované. Aby sa takáto šťava „zohriala“ na teplotu tela a teda vstúpila do biochemických pochodov, telo musí vydať na to energiu a tak sa mierne „ochladí“ Preto v zimných mesiacoch s týmito šťavami skôr opatrne, pomenej.
V oboch prípadoch môže vzniknúť pocit chladu.
V prípade pretrvávajúceho pocitu zimy môže pomôcť endokrinologické a neurologické (ortopedické – spazmy svalstva...) vyšetrenie.