nieco ma stiplo

Príspevok v téme: nieco ma stiplo
nikki99

ahojte, prosim vas, vcera ma nieco stiplo do clenka..vecer nic, vyzeralo to ako od komara, aj v noci nic.rano som sa zobudila stym ze okolo "stipanca" mam na polomer asi 2.5 centimetrovy cerbeny krih..je to tvrde, na dotyk a pri chodi bolestive, svrbi to len obcas a mierne. mam asi dve hodiny zvysenu teplotu...
uplne citit jak v tom pulzuje krv, skusala som aj octanovu mast aj lad..na noc som si dala liek proti alergii a svrbeniu, nejaky zyrtec ci co to..
neviete co dalej s tym?:(

jablonkaa

to mi poradila synova detska lekarka, mava dost stipancov a stalo sa uz, ze mu aj opuchla cela rucka. nic ine, okrem cibulovej stavy neodporucala ani lekarka.

jablonkaa

daj si teraz vecer, rano a uvidis ako sa to bude chovat, ak nebude ustupovat, zopakuj. nedavaj uz potom octanovu mast.

jablonkaa

skus rozkrojit cibulu a cerstvou stavou - teda polovicou cibule potriet miesto ustipnutia. ak ta nieco ustipne nabududce, potri to miesto co najskor. niekedy moze byt vyraznejsia reakcia po postipani hmyzom. kym nemas anafylakticky sok, nie je potrebne vyhladat lekara. po par dnoch to zmizne.

nikki99

ahojte, no je to stale rovnake len to miesto stipanca je este viacej vypukle..ale inak je to bez zmeny
ale inak sa to akoze ani nezhorsilo ani nezlepsilo...
tak ja uz neviem no a s niecim takymto je mi blbe ist na pohotovost
a som z BA...a stiplo ma to v tych luznych lesoch pri dunaji

nashira

Mne najlepsie zabera fenistil gel.No zalezi co ta ustiplo a kde zijes.Pockaj do rana ak by sa to zhorsilo porad sa telefonicky s lekarom na pohotovosti a budes mudrejsia.Pa