Kontaktne sosovky

ocia

ano, to mas recht. No skusim tie jednodnove, uvidim, ako sa situacia vyvinie, resp. skusim zmenit roztok a sosovky, nechcela by som sa ich uplne zbavit :(

mirka 23

No je pravda že jednodňové sú sterilnejšie a čistejšie, pretože ich častejšie meníš.
Mne kámoška (ktorá ma mamu oftalmologičku) vravela, že medzi jednodňovámi a mesačnými nie je veľký rozdiel, že tie jednodňové vydržia oveľa viac ako len jeden deň, predsa je hygienickejšie meniť šošovky raz za týždeň, ako raz za mesiac.

ocia

mirka, ten isty roztok pouzivam aj ja a sosovky od ciby vision precidions, ci ako sa to pise. Praveze tieto cocky mi vyhovovali, ked som ich mala skusobne balenie, to je mesacne. No tieto trojmesacne nie, tak neviem v com je ta chyba. A klapkam si kazdy den genteal kvapky, s tymi som spokojna.

mirka 23

Ja kupujem Jonsons and Jonsons a roztok mám Optee free taký zelený.
To že ťa režú oči môže byť aj šošovkami.
No a môžeš mať aj suché oči.
Najlepšie je si kvapkať do očí striebornú vodu.

ocia

tak ja mavam v poslednom case problemy sos sosovkami. Jednoducho citim ich v oku, a to by som nemala! Citim ten okraj sosovky, palia ma dokonca oci a niekedy aj rezu. Ani roztok mi moc nevyhovuje, mozno je to sposobene zrovna nim - neviem. Lekarka sa k tomu vyjadrit nedokaze, tak a ja tiez neviem. Nerada by som ostala bez nich. Kto pouziva ake sosovky? S ktorymi nemate ziadne problemy? Viem, ze je to individualne, no chcem vediet vase nazory..vdaka

mirka 23

No a o tie jednodňové sa starám tak ako o týždňové, večer ich umyjem v roztoku a odložím do krabičky.

mirka 23

Nika, záleží od toho, ako často šošovky používaš.
Ja si kupujem jednodňové, tie si dáš ráno a večer ich vyhodíš, takže nepotrebuješ roztok, ale ja mám jeden pár jednodňových týždeň. Nič sa im nestane, sú čisté, takže vydržia a je to asi najlacnejšie. No a šošovky kupujem cez net, veľa tak ušetríš.

nika12344

ludia prosim vas co je lepsie?? jednodnove sosovky alebo potom nejake na viac tyzdnov?? k tym jednodnovym treba nejake roztoky pouzivat?? kolko tak moze vyjst jedno balenie???

nadka

a chod k nemu aspon opet na vysetrenie,lebo ak si znicis oci niecim co ti nesedi tak sa ti to spet us nevrati..oko je velmi citlive,taze ho netreba nicit viac ako je..nechapem naco niektory ludia idu za doktorov,ked nemaju chut ani trpezlivost niekomu pomoct..a to som sa strela s niekolkymi takymi doktormi,aj tu na tomto fore citam vela komentarov ohladom toho..