Kontaktne sosovky

nadka

awojkyy...ja pouzivam sosovky asi 4roky..mam teraz 15...ale nikdy som nemala problem,mam dobru ocnu doktorku,ktora ma naucila ako ich nasadzovat aj vyberat...zo zaciatku to bol strach :)...ale naucis sa to v priebehu niekolkych dni..je sice pravda ze niektore oci su tak citlive ze si na to nezvyknu nikdy..priklad moja mamka ma strasne problemy s tym,malokedy vydrzi cely den zo sosovkami,radsej ma okuliare.SAOIRSE tebe odporucam aby si zmenila ocneho...lebo je mozne bud ze ti nesadli sosovky,ako znacka alebo ze ti dal nejake zo zlymi parametrami...ved na to je potrebne vysetrenie..a aj keby to tak nebolo,jeho pristup je uplne neprofesionalny,takze ho zmen tak ci tak.

chichotka

ahoj saoirse :) ked som zacala nosit sosvky ja, tak asi tyzden ma vzdy po nassadeni asi pol hodiny rezali oci...ale potom to preslo. Nosim sosvky uz skoro 10 rokov a nemam zidne problemy. Asi potrebujes viac casu, aby si tvoje oci na ne zvykli. Ked to bude trvast dlhsie ako tyzden, urcite sa obrat na lekara, ktory ti ich dal.

akacia

saoirse... ja som dost dlho pouzivala sosovky... mna ako prve napadlo,ci nemas alergiu alebo nie si prechladena, vtedy zvyknu byt oci cervene, hlavne dolne viecko a take hrbolceky a to Ta moze rezat alebo mas suche oci, alebo je to len nezvyk,hoci ja som hned od zaciatku nemala ziadne problemy, nove sosovky boli super chladive a mokre a pohodlne a to som zacinala s 9 mesacnymi, az neskor som presla na 3 mesacne. Take problemy som mala az ked boli sosovky starsie, vacsinou uz po dobe odporucaneho nosenia.

tronka

ahojte ,,ja som toto mavala tiez ale mne ktomu este aj opuchly oci no vyzeralo to ako keby som sa prave zobudila a to vzdy o hociktorje hodine,,,po mesiaci som zistila ze sosovky smu ist do oka len jednou stranou ja som si predtytm myslela ze to je jedno :) :( no nevadi stava sa teraz pouzivam johnson&johnoson advance ,,,su vybrone odporucam teraz oci mi nepuchnu ani neslzia proste neviem ze ich mam ;)

tiktak

ked si sosovky zalozis, nemala by si o nich vediet... nie je dobre ze ta rezu!! urcite ti mal dat skusobne, z viacerych znaciek, apon tyzden... kym si trosku oko nezvykne nemala by si ich mat cely den, mne ocna povedala ze prvy den napr.4 hodiny, druhy den 6 hodin atd. a po tyzdni znovu prides do optiky, povies tieto mi vadili, rezali ma, tieto mi boli super a tie ti aj objedna... a ked ti pridu nemali by rezat a palit... ja by som to hadam ani nevydrzala mat v oku pol hodinu, ved to velmi reze... mne z toho vzdy ocervenelo oko a strasne slzilo!! a este jedna vec, ked uz budes mat dobre sosovky, ktore nebudu rezat, tak druhy krat si ich nedavaj objednat u ocneho ale objednaj si ich cez net, je to o polovicu lacnejsie!!! :)))

saoirse

Minnie, nuz, nedal mi skusobne, sak ja neviem co to bolo za optika, preto planujem ist k mojmu povodnemu optikovi ak to bude pokracovat a i ked pojdem na sosovky druhy krat, tak k nemu uz urcite nepojdem. Dal mi jednoducho tri pary a ze mam za stvrt roka prist. Bol to totizto jediny optik, ktory mal volny termin. A nastastie, dioptrie mi spravne urcil, vidim dobre, sice mam este trochu nezvyk ale nevadia mi. Dal mi tie sosovky ench si ich doma skusim a ze ked bude problem, nech pridem no .. ale k nemu uz sotva :p

minnie mys

Saoirse, so sposobom aplikacie to urcite nic spolocne nema. Kazdy ma vlastnu cestu ako si ju dava, kazdy si najde co mu je najlahsie, najpohodlnejsie a tak... Tuto mozno by som vylucila, ale ked myslis, skus aj iny sposob aplikacie.
Keby sosovka dovtedy vyschla, tak ti zarucujem, ze si ju do oka nedas, pretoze by sa neprilepila. Moze troska vyschnut, ale je stale vlhka, ked sa ti nalepi... Mozes si na nu kvapnut kvapocku solo caru ked citis ze je menej vlhka... Ale nemusis za kazdy neuspesnym pokusom...co ja viem. Skus za kazdym 4-5 tym (?).
Ked si das sosovku opacne, tak ti bude rezat oko (ale to by mala celu dobu potom), ale ona sa zvycajne opacne ani moc neda dat, neudrzi sa na oku. Tohto som sa bala aj ja, ale casom sa ozaj naucis, ktora strana je spravna nakoniec si ju uz ani nebudes musiet ocami premerievat, len hodis pohlad, ak vobec :-p. Davaj ju stale spat rovnakou stranou do puzdra.
Tak ale co ma naozaj zarazilo, ty si nemala skusobny par?! Tomuto nechapem! Si tam prisla, ze by si chcela sosovky a on ti na to objednal uz tvoje prve? A tie si si tam skusala aplikovat?
Pretoze ja ked som bola u ocnej, tak mi prv objednala tyzdnove kontaktne sosovky...a pamatam sa, ze boli rozlicne...jedny boli airoptix (ktore uz teraz pouzivam) a druhe nejaka ina znacka (s uv filtrom, ktore mi vsak rezali oko)...tie som si tam skusala dat, potom som si ich zobrala domov a skusala doma. Raz som si hodila jednu do jedneho oka, potom do druheho. A tak som prisla na to, ze ta jedna mi reze obe oci, nielen jedno...
Aj ja som mala problemy so sosovkami, strasne neostre videnie napriklad za pocitacom...uz je to omnoho lepsie, ale 100%-tne oci asi nikdy nebudem mat...dokonca raz mi poslali silnejsiu sosovku, pricom na obale mala vsak moju spravnu dioptriu :-/.

saoirse

Minnie, pouzivam clear 58 a mam tri pary, skusobne som nemala, jednoducho mi ich ten ocny dal a to vsetko. Ruky si vzdy poriadne umyjem, zatvorim oci ale chvilu ma strasne stipu, ze az placem , tak si musim trochu oko natiahnut(na spodnom viecku to citim, tam kde konci sosovka dole a potom bolest prejde akoby ku vnutornym kutikom oci), chvilu pockam a lave oko prestane po dlhsej chvili, kym som schopna nasadit si pravu sosovku. Najviac a najdlhsie stipe prave oko, najprv si dam na lave lebo sa mi to lahsie a kym si dam na prave, to lave sa prisposobi a neboli, len to druhe este dost dlhsie stipe a slzi(mierne) a az po takych 20 - 30 minutach prestane. Dioptrie mam na oboch rovnake, len ci to nebude tym ze mi dost dlho trva kym si ich nasadim (kedze sa to len ucim) a dovtedy trochu vyschnu? Musia byt stale vlhke, nie? Ked si ich idem nasadit ... Alebo to bude suvisiet s tym ako si ich davam? Nerobim to tak, ze pozeram dohora a davam ich na bielko ale priamo na zrenicu, ze si zdvihnem viecka nahor. A este sa chcem spytat co sa stane ak si dam sosovku na opak? Ze bude opacne "vypuknuta"?

minnie mys

Saoirse, aky druh pouzivas? Znacku myslim...pockaj este...a uvidis...vela mihaj ked si ich nasadis, alebo si nacas zavri oci. Mozno to pomozes. Mne to obcas pomoze, ked sa mi take cosi prihodi.
Ked si mala svoje skusobne, tak sa ti to nestavalo?!
Ale ja si myslim, ze je to este celkom v norme, pokial ich pouzivas iba druhy den a potom to mas cely den v pohode...ak ta to neprejde do dvoch tyzdnov, tak sa obrat k ocnemu.
A nezabudaj si zakazdym umyt ruky mydlom, predcim si nasadis sosovky do oci. Daj potom vediet.