Ako spravne pouzivat LAPACHO

Príspevok v téme: Ako spravne pouzivat LAPACHO
lenka55

Ahojte, mam problemy s akne uz dlhe roky, pouzivala som vsetky mozne kremy, masticky, gely,vodicky, aj roaccutane, nic mi vyrazne nepomohlo. Isty cas som pila aj caj Lapacho, pomohol mi ale len na isty cas, ale akne som mala stale. Docitala som sa ze aktivne latky sa dostavaju von nejakym vyluhom. Prosim poradte mi ako presne mam caj pripravit, ci ho pit, alebo aj potierat tvar,(mam mastnu plet). Myslim ze by sa akne malo liecit aj zvnutra,preto prosim nejake rady.Dakujem

RNG

lenka, na zihlavu:
Ak chces dost silny caj, musis dat do 1/2 l vody minimalne polievkovu lyzicu suchych listov a korenov zihlavy. Ucinny zihlavovy vyluh musi byt dost silny a musi obsahovat nielen listy, ale aj korene zihlavy.
Vodoalkoholicka tinktura sa pripravuje podobne ako z lapacha.

lenka55

Ahoj RNG kupila som si zinok, aj zihlavovy caj, sypany aj porcovany, poradil by si mi ako si mam pripravit nejaku ucinnu tinkturu alebo vyluh na tvar zo zihlavy?zatial pijem caj 3 krat denne.

RNG

A tu tinkturu nepouzivaj na tvar cistu, rozmiesaj ju aspon 5 dielov kokosoveho oleja 1 diel tinktury alebo este viac, ked jumpouzijes na plet.
A pozor!!. Farbi plet!

lenka55

ok,takze do tej tinktury davam 1 diel Lapacha (to je 1 polievkova lyzica)a 3 diely vodky (to je kolko)? necham to odstat 2 tyzdne, a potom co s tym, mam to pit, alebo prikladat na tvar?to iste sa pytam aj so zihlavou?

RNG

Lapacho je lyko, takze sa z neho dostavaju aktivne latky, ktore su slaborozpustne vo vode len dlhsim varenim=20 minut plus a odstatim cez noc.
Da sa vyrobit aj silna tinktura, napr zmiesanim 1 dielu lapacha a 3 dielov vodky. Daj do flase s dobre priliehajucim vrchnakom(lekvar zavareniny...) a denne dobre potras, tak asi 2 tyzdne . Potom zlej a mas silnu tinkturu lapacha.
Alkoholu sa mozes zbavit, ked ju nechas otvorenu v plytkej nadobe nejaky cas a alkohol sa odpari do znacnej miery.
Caj na pitie je z jednej polievkovej lyzice kopcom do 1/2 l vody.
To je klinicky ucinna davka .
Acne su sposobene hlavne zvysenou cinnostou mazovych zliaz, co je vysledok premeny testosteronu na drazdivy dehydrotestosteron(DHT).
Proti tomu robi zinok a vytazok z korenov aj listov zihlavy.
DHT je casto dovodom aj na stencovanie a stratu vlasov, preto zihlava pomahala trochu aj transdermalne(cez kosu) vo forme samponov. To iste v pletovych vodach na akne. Ale vacsia davka zvnutra pomoze ovela viac, nez to malicko, co presiakne cez kozu.
Zinok odporucam 2x25 mg, hlavne vo forme glukonatu, glycinatu a bis glycinatu. Este ucinnejsi je vo forme zinc carnosine, ale ten je zatial pridrahy a pouziva sa hlavne na potlacenie helikobaktera(PepZin)
Na zihlavu davka je polievkova lyzica suchej byliny, povarit 10 minut, opdstat niekolko hodin.
Daju sa urobit aj alkoholicke vyluhy, tinktury, hlavne z korenov zihlavy bohatych na rozne mastne kyseliny a steroly.Velmi ucinne na hyperplazicku(zhrubnutu) maternicu a prostatu.