"profesionalna rada" pre kupu krycieho make upu

Príspevok v téme: "profesionalna rada" pre kupu krycieho make upu
saoirse

Dneska som nutne potrebovala kupit nejaky make up co by mi zjednotil farebne plet a trochu prekryl nedotatky a mali otvorene uz len v tescu, kedze zajtra a v pondelok 101 drogeria nie je otvorena a mam zly odtien make upu, takze si budem musiet natriet aj krk :S no ale s5 k teme ... proste nutne som potrebovala make up a poradit nejaky, tak som vbehla do kozmetickej casti, sice tam maju len zopar znaciek, takze nic moc .. bola tam ku podivu obsluha,lebo inak je tam stale prazdno) jedna pani a spytala som sa jej, ci by mi vedela poradit nejaky kryci make up, ktory ma k dispozicii. ona mi odpovedala, ze mi nemoze poradit nic, ze akne nezakryje nic, neda sa vobec prekryt, ze make upy sa teraz nevyrabaju tak ako volakedy(????) a ze mam ist navstivit kozmeticku ... pricom nemam az take strasne akne .. potom tam dobehla dalsia predavacka a zacala rozpravat o tom, ako jej syn bol pred stuzkovou u kozmeticky a ze mu vsetko povytlacala a mal nadhernu plet a predtym mal same akne (?????).. takze som ich tam nechala nech klabosia s pocitom, ze som zbytocne merala cestu a jednak ma i prekvapil ich ehm profesionalny pristup, kedze zjavne vobec nerozumeli tomu, co predavali a o kozmetike urcite nemali ani sajnu, ved inak by mi snad poradili napr. stredne kryci make up od rimmel ktory som tam jasne videla, alebo panstik od max factor, ci daku korekcnu tycinku od miss sporty .. ale asponze mi poradili ze mam vyskusat daco od dermacolu hmmm ... ktory tam vsak nemali. neviem rpeco ma to tak rozculilo a mozno si pomyslite ze je to blbost ale .. este som sa nestretla s tym ze by mi nejak neporadila obsluha s kozmetikou, tiez mate nejake skusenosti?

sonka

- och, ta to čo za predavačky? jednak nevedia čo predávajú a potom, keĎ ti povedia, že také make - upy sa už nepredávajú, tak to je teda pekná blbosť, lebo dnes sa všetko zlepšuje a ide do predu. A ,,šminky´´ tiež.
- ja memám problémovú pleť, sem - tam sa vyrážka vyskytne, to nevravím. niekedy som mala dosť podráždenú a začervenanú pleť, ale pravidelné čistenie ráno a večer a nepochybne aj vhodný krém tieto nedostatky odstránili. Make - up používam, ale dávam si ho vEľmi málo - na zvýraznenie kladov a zakrytie malých nedostatkou a ešte aby moju pleť krásne rozžiaril a ochránil ju pred nepriaznivými vplyvmi počasia akými sú slnko, chlad, vietor... Tým ti chcem toto povedať, že doležitejšia ako nalíčená pleť je čistá pleť. Moja mamka mi vždy vravela: ,,Ak si sa ráno neumyla, tka to sa ani nemusíš maľovať.´´ Je doležité jej čistenie a potm ešte pleti veľmi pomáha ak dodržiavaš pitný režim či papáš ovocie alebo vlákninu, naopak nemá rada cidarety, alekohol, sladké, dlhý pobyt na slnku... Tak ak je pleť čistá, je aj krásna a nemusíš vobec dávať veľa make - upu.
- No, ale teraz k tvojej téme ohľadom výberu make - upu. Výber toho správneho robí veľmi veľa. A taktiež je doležitá zvoliť aj správny otieň. Ja osobne mám svetlú pkleť, tak použín otieň 2, ale to je už aj tak trošku tmavšie, tak kľudne sa mi hodí aj 1-čka. Na konečnú úpravu, aby pleť dosiahla jeden otieť použijem ešte brondzové guličky z avonu. Čo sa týka značky, tak dobré sú cjednoznačne make - upy od l´oéalu či max factor, lenže problém je v tom, že tie sú aj dosť drahé. Ale potom ešte dobrý je aj od maybelline new york - wonder finish. Na ten nedám dopustiť. Používala som ho dlhú dobu a bol skvelý, mala som otieň sund. Tento make - up ti rožiari pleť a zároveň má vnútri aj gukličku, takže je s pudrovým efektom. Mne vydržal veľmi dlho aj napriek tomu, že je toršku riedší. Pekne prekrýva, dokonca v mojom prípade aj jemné pehy, je ľahký, obsahuje aj uv - filter. Takže ja ti ho možem len odporúčiť. Ale teraz cez ´prázdniny som ho nemohla zohnať, tak som si kúpila od dermacolu - natural way. Je síce hustejší, ael tiež som spokojná, navyše je aj hydratačný, čo je výhoda. Potom mamka používa make - up od lirene, kt. som aj vyskúšala a tiež nie je zlý, práve naopak, aj ona si ho pochvaľuje.
- Tak neviem koľko chceš do make - upu investovať,a el keď možem povedať za seba, tak ti odporúčam niečo zo značiek l´oréal, max factor, maybelline new york, dermacol, lirene z vlasnej skúsennosti alebo skúseností kamošiek.