Mykóza - kvasinková infekcia

Príspevok v téme: Mykóza - kvasinková infekcia
maťa

ahojte...tak asi problém ktorý nás dámy trapy najviac...mykóza...tak sa chcem opýtať a prosím o radu...takže hygiena 100% používam laktacid, obrúsky na intímnu hygienu, bavlnené spodné prádlo, kúpila som si nedávno gyntimu - probiotica vag. čípky ako prevenciu....lenže používam aj tenké intimky môže byť problém v tom???preto sa mi to stále vracia???viem že tiež musím zapracovať na svojej imunite ale možu byť problémom aj tie intimky??? ďakujem

petulda

Boli sme uz prelieceni obajja ale furt sa to vracia. Je pravda ze imunitu mam dost v haji a casto byvam chora vseobecne. Chodim od gyn k alergo jak na klavir a nist.

dancaBB

petulda

pri kvasinkach ide aj o imunitu...a ak mate castejsie kvasinky a mate sexulaneho partnera..tak to ma aj on..on je renasac a vy ked sa vyliecit a zas mate sex tak to mate zas..jemu sa to zvacsa neprejavi len to prenasa..cize skuste preliecit aj partnera canestenom

petulda

Kvasinky mam uz par rokov a neviem sa toho zbavit,viac ich tusim mam ako nemam :( Pouzivam len bavlnene pradlo, upravenu stravu, x pripravkov na to som skusila vratane autovakciny, candivac a neviemco este no nic trvalo nezabera. Sex mam na bode mrazu kvoli tomu :( uz som zufalec.

hrosko

Ja som mala kvasinky 2 krat v priebehu 3 mesiacov a bola som z toho uz riadne zufala.Oba razy som brala lieky od gynekologicky a po nich mi to prestalo.Stale nechapem, preco sa mi to vratilo...teraz uzivam preventivne Floragyn, pouzivam Lactacid a beriem tabletky Lactocand.Som pripravena urobit aj nemozne, aby sa mi to zase nevratilo.Neviete mi porait este nieco, co je fakt ucinne a zarucene, ze to nedostanem znovu?

lucka

ahojte, takze mam kvasinky uz styri roky, pouzivam vsetko co tu bolo spomenute, dokonca najnovsie CANDIVAc, co pomaha v boji proti kvasinkam, je to ako autovakcina, vybrala som uz trikrat svoju autovakcinu, t.j.ster z posvy a nasledne z toho ta vakcina a nic nepomaha. Kvasinky sa mi stale vracaju, uz nie kazdy mesiac ale teraz po dvoch mesiacoch sa objavili zase a spustadlo bol bazen na dovolenke v egypte-velka chyba uz nikdy viac, takisto beriem lactobacily od swissu ale uzivam ich 3krat denne, este som neskusala 2pred spanim-mozno to zaberie. Ak by niektora z Vas mala este nejake rady dajte mi prosim vediet, chcem este vyskusat ten sedaci kupel-sol+ocot+voda a uvidime ci to pomoze. neustale som sa liecila aj antibiotikami, vkladam si stale floragyn pretoze som zistila ze po styku ak si ho nevlozim tak pridu kvasinky. mne pomaha ale vkladam ho uz dlhodobo, tak bohvie ci aj to nie je uz chyba, uz som z toho na nervy, naplakala som sa uz dost a zacinam sa zmierovat s tym ze normalny zivot bez kvasiniek uz mat nikdy nebudem.

pre matu

pocuj..a naco taka prehnana hygiena? staci ked sa umyjes neparfumovanym mydlom a das si bavlnenu bielizen..takto si vytvoris tam take prostredie, ze budes zachvilku chytat kazdu chorobu, to nerob e este aj na prevenciu a neviem na co...ak mas kvasinky, chod na gyndzu, povedz doktorovi, nech ta vysetri, nech ti da antibiotika a nejaku mast aby si sa dobre preliecila, popripade este nieco na vkladanie a potom len mydlo...

marti_na

na mykozu ma velky vplyv aj zlozenie stravy. zo stravy treba vylucit sladkosti, potraviny ktore obsahuju kvasinky.treba sa stravovat zdravo,dobry jej aloe vera dzus, bylinne caje, laktobacily a tiez aj homeopatia ktora sa vola candida albans.netreba pouzivat parfumovane mydla,a tie na zensku hygienu su najhorsie.tak isto ako tanga nohavicky, tesne oblecenie.je dolezite si posilnovat imunitu aby sa to stale nevracalo

zelenina

mne osobne mydlo Laktacid mykozu vyvolaval- ktovie ci nesleduju daky biznis- cim viac mykozy, tym viac sa Laktacid kupuje.. Parfemovane vlozky a intimnky urcite nepouzivaj. kup si v lekarni Laktobacidy od swiss formula, su drahe, ale ucinne, konzumuju sa 2 tablety pred spanim. Gyntima od Fytofontany cipky su fajn. Intimne obrusky drazdia. tot moje skusenosti a uz vyse 5 rokov o mykoze nechyrujem. a este- zistili mi alergiu na latex- aj ten moze vyvolavat mykozu, takze pozor aj na latexove kondomy, niekomu vadia. a tiez HAK samozrejme pomaha k mykoze