Materská škôlka a choroby

martina25

Veľmi pekne ďakujem za názor,ktorý si veľmi vážim. Lebo ako učiteľka ms máte s tým veľké skúsenosti.

nashira

Ahoj Martina!
Deti , ktore nechodili do skolky vzdy prezivaju prvy rok taky vacsi naval prekonanych chorob.Je to normalna adaptacia a kazdy organizmus to zvlada inak.Tym ,ze dieta ochorie a vyzdravie sa posilnuje aj jeho imunitny system.Ine je ak dietatko casto a tazko prekonava infekcie a virusy. To uz zalezi na matke ci v kritickych chripkovych obdobiach dieta necha radsej doma.Kedze som ucitelka v ms mam skusenost ,ze mamicky daju dietatko aj chore do ms .Niekedy to aj ucitelka zisti na dietatati ked uz ma teplotu a to znemena ,ze uz v nom nieco pracuje a moze nakazit ostatnych.Keby vsetci rodicia aj ucitelky dodrziavali pravidla tak by nemuselo byt v triede tolko nakazenych.Myslim tym v obdobiach kedy su deti nachylnejsie.No co sa tyka vitaminov ja ti odporucam klasiku vitamin c a ak ma dieta problem s imunitou tak sa porad s detskou lekarkou vtedy by neuskodili aj nejake probiotika.Myslim ,ze mnozstvo vitaminov , ktore su v tabletach sa da dosiahnut spravnym stravovanim.Tabletky su zataz pre zaludok aj creva...oblicky.
To je zatial co ma k tomu napadlo a prajem prijemny pobyt v ms.