Materská škôlka a choroby

jesika

Moja ma ešte stale ten noštek trochu zapchaty.Mali by sme isť na povinne očkovanie v troch rokoch už ani neviem proti čomu to je vy ste vari neboli?Inak by ma ešte zaujimalo očkovanie proti hepatitide typuA to nie je sice povinne ale nevieš nahodou kolko to stoji?Pa a držte sa priebežne informuj ako ste na tom ale hadam už budeme všetci zdraví

inuška

martina25, zavolaj najprv lekárke nech sa dohodnete, kedy môžeš dôjsť. Môj maly mal minule leto kiahne, to sme si všetci" užili"

evitka001

ahoj jesika, no momentálne má mierny soplík, taký vodnatý a ráno kašle. inak je v pohode, len neviem ako dlho to potrvá. proti čomu sa idete dať očkovať?

martina25

ja som z tých kiahní zúfala. Ešte s istotou nevieme, či ich má. Má síce podobný priebeh ako kiahne, ale rýchlo sa mu to hojí. A to sa mi zase nezdá, že by sa tak rýchlo vyliečili. Na jednej strane by to bolo fantastické, keby to boli kiahne, lebo sú bez komplikácie a rýchlo sa liečia. K lekárovi nesmieme ísť, pretože nevieme či sú to kiahne a nemôže riskovať, aby ostatné deti nakazil. Z tej neistoty som už zúfalá.

jesika

Ahoj Evitka tak to maš fajn že je manžel s malym doma u nas ostavam doma skor ja.Mala mala cely tyžden tu nadchu a vlastne ešte aj ma davam ten sinupret a nasivin je to stale rovnake.Včera mala 3 roky a mali by sme isť na očkovanie no musime počkať aby bola uplne fit.A vy ako ste na tom teraz?

martina25

My sme začali v škôlke nachladnutím, 2 týždne sme pochodili do škôlky a teraz zase nádcha. Ako by nebolo málo pravdepodobne má malý kiahne. Nevieme to určite, ale vyzerá to tak.

jajka001

mojko neviem ze by štátna školka stála toľko ani v BA, ja platím cca 380 mesacne plus 33 korun na den stravné a 1500 ročný poplatok. V BA. To je nejaká špeciálna škôlka?

jablonkaa

a to sa ti za 5 tisicok stara o obe deticky? lebo mne len o tu mladsiu. ak je nahodou starsi chory a nejde do skolky, tak este priplacam navyse. takze sa snazime byt zdravi. nechce sa mi verit, ze statna skolka v BA je taka draha. my platime cca 400 mesacne plus strava 30 sk na den. ale to na opacnom konci republiky :-)))

mojko

ahojte, len Jablonka mozno pravdu mas, ale ked a to boze chran sa stretnes s niecim ako ja teraz, ze Nefrologický syndrom, tak skolku zrusis a budes rada za tych 6 tisicok. Ja teda asi stastie mam lebo ma stoji len 5, ale skolka ma stala 9 tis. bez stravy. A to je statna v BA.
Ale drzim palce.

jablonkaa

mojko, ty mas asi velke stastie, ze mas opatrovatelku lacnejsiu ako skolka. ja mam dost lacnu opatrovatelku, ale aj tak ma vyjde na cca 6 tisic mesacne. keby som nemala narok uz na rodicovsky prispevok, tak sa to neda porovnat s tisickou v skolke.
dieta si pobytom v detskom kolektive zvysuje obranyschopnost organizmu. syn mal zo zaciatku caste infekcie, teraz je uz celkom odolny, teraz uz je v ulohe prenasaca bakterii zo skolky domov, mladsej dcerke.