Ekzem v podpazusi

Príspevok v téme: Ekzem v podpazusi
anna-maria

Ahojte,
uz asi 7 mesiac ma trapia kozne problemy v podpazusi. Spociatku sa mi tam koza iba na malom mieste scervenela, akosi zdrsnatela a hrozne svrbela. Doteraz nijake lieky 100percentne nezabrali, ekzem, alergia, ci co to vlastne mam sa neustale rozsiruje. Prebieha zvlastne, lepsi sa a nasledne zhorsuje. Na kozi sa vytvaraju male pupence, koza cervenie, vysycha a svrbi. Neustale chodim po lekaroch, snazim sa jest zdravo, deodoranty ani vonavky v podpazusi radsej nepouzivam...doteraz som brala uz kadeake histaminika,pudre a maste na plesen, siru, jarisov roztok ci kremy na hydrataciu pleti, nic poriadne nezabera. Navstivila som aj homeopata, ktory mi predpisal lieky na pecen a imunitu a zakazal jest sladke - tato kura mala doteraz asi najlepsi ucinok, avsak tiez iba docasny, opat sa mi to totiz teraz zhorsilo.
Moj stav sa najviac zhorsil potom ako som vo februari musela brat antibiotika na zapal mocovych ciest (rovnaky problem a rovnaka terapia aku som podstupila iba 4 mesiace predtym), zmenila robotu...
Doma mam macku a psa...na ne som nikdy alergicka nebola.
Vedel by mi niekto pomoct? Bola by som vazne vdacna. Vopred dakujem a pekny den prajem.

SilviaL22

Ahoj. Trpela som presne tým istým. Mokvajúce vyrážky v podpazuší. Prišli mi na alergiu a odvtedy problém nemám. Môžem sa spýtať odkiaľ si??? Lebo viem kde by ti vedeli pomôcť.

kika338

mila anna maria, trpim uz par rokov presne tym istym co popisujes.
prosim, ak sa ti podarilo najst neico co pomaha, napises mi do mailu?

dakujem velmi velmi

anna-maria

Ivi, mne sa ten ekzem ale rozsiruje aj na hrudnik a ruky...celkovo je to taky kruh s priemerom mozno i 15-20cm a fakt to vyzera zle:(
Skor rozmyslam o nejakych prostriedkoch na zvysenie imunity...vraj ju mam naburanu...mozno ani nejake probiotika by neboli odveci - stale o nich nieco citam(casto mavam problemy s travenim, a aj tieto sucasne problemy sa mi najviac zhorsili po poslednych antibiotikach...)
Nepoznas nahodou nejake dobre?

Ivka 1

Anna Maria s lekarmi plne súhlasím a tiež radím deodorant vyrobený z čisto prírodných zdrojov a spracovaný prírodnou cestou,bez chémie,hliníkových solí a zirkónia.
Mnohým už pomohol práve pri takých ťažkostiach ako opisujete aj vy.

anna-maria

Lekari mi poradili deodoranty a vonavky vysadit, pretoze moja pokozka momentalne nic chemicke neznesie, dokonca ani uplne obycajne premastovacie neparfemovane kremy mi nerobia dobre:(

Ivka 1

Dobrý večer Anna -Mária na kožné ťažkosti v podpazuší by
som vám odporúčala používať deodorant Aloe Everschield.
Samozrejme som čítala,že nepoužívate žiadne deodoranty,
čo je veľmi dobré,lebo tie čo sú voľne dostupné na trhu obsahujú hliníkové soli a zirkónium. Vaše telo sa zbavuje
škodlivín - detoxikuje sa a vybralo si práve cestičku pod pazuchami.
Info o deodorante Vám môžem poslať ak budete chieť na mail.

Ivka