epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
Jančura

Epilepsiu mi diagnostikovali v 14 rokoch,teraz 24rokov.Od tej doby som na liečbe.Patrím do skupiny možno tých šťastnejších epileptikov,lebo záchvaty nemám tak často a súvisia čisto len so zaspávaním.V roku 2003 vymiznutie záchvatov,po narodení mojho prvorodeného synčeka,no momentálne mám strach,lebo záchvat sa mi v ďalšej tehotnosti objavilt.j.23 týždeň tehotenstva.Tak dúfam,že to naozaj súvisi s tehotenstvom a vyčerpanosťou a po pôrode bude zase všetko o.k.,aby som sa mohla plnohodnotne starať o svoju 4 člennú rodinu,lebo naozaj tá doba bez záchvatov bola super,úplne plnohodnotný život.
-----------
Stručne popísaná choroba na tému "Epilepsia" www.zdravie.sk

radana

Nemyslim,ze by bola provokacia,ked sem ludia pisu z vlastnej skusenosti.Je sice pravda,ze vela krat to vyvracia tvoje tvrdenia,avsak taka je pravda.Ja nikomu nenakazujem,ze pri epilepsii musi brat antiepileptika,ja som sem napisala,cim sme so synom presli a co na neho zabralo a co nie a ze som velmi rada,ze aj tu na Slovensku mame sikovnych lekarov,ktori dokazu naozaj pomoct a ovladaju svoje povolanie 100percentne.Mne sa prave nepaci,ze ty znevazujes pracu nasich lekarov,nazyvas ich,ze su hnilobni.....

damian

Take Ste trapne, ze ludia nemaju chut napisat otazky do tohto fora a vypisuju mi emaily. Tym padom, ostatni nemozu cerpat z toho, o com komunikujeme. Nie je to samozrejme na skodu moju, ale na skodu ostatnych. A je to o to smutnejsie, ze ja zvycajne tvrdenia podlizit viem (vid dole) a vy pisete, len aby ste provokovali a diskreditovali, nic viac, nic menej.

miska

ahoj radana...no asi to skusim po konzultaci z viacerimi ludmi...a k tomu damianovi ai len ignoracia...!!!chalanisko je vedec s tym nepohnes!!!!kasli na nho

radana

Je vela epileptikov,ktori po dlhsom case bez zachvatov mali vysadenu antiepilepticku liecbu a uspesne bez zachvatov.Epileptik ,aj ked uz uspesne bez zachvatov zostane vzdy nachylnejsi na zachvaty nez clovek,ktory epilepsiu nema.To je logicke.Co sa tyka toho,ze "choroba ostala vo vnutri" tak zalezi od toho,co vyvolava vyboje v mozgu,lebo asi tazko sa mozu vysadit antiepileptika niekomu,kto ma loziska nezostupenej hmoty v mozgu a tieto mu vyvolavaju zachvaty.Zial bohu tieto loziska sa z mozgu vycucnut nedaju.

mira

Stav bez záchvatov neznamená, že je človek zdravý.
Len sú zatlačené vonkajšie prejavy choroby.
Veľký strach z choroby tu je a je oprávnený, pretože choroba zostala vo vnútri. Epileptik zostal epileptikom. Príčina epilepsie nebola odstránená.
Kto si vybere cestu chemických preparátov, sa za túto hranicu nedostane, zostane v nej uväznený.