epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
Jančura

Epilepsiu mi diagnostikovali v 14 rokoch,teraz 24rokov.Od tej doby som na liečbe.Patrím do skupiny možno tých šťastnejších epileptikov,lebo záchvaty nemám tak často a súvisia čisto len so zaspávaním.V roku 2003 vymiznutie záchvatov,po narodení mojho prvorodeného synčeka,no momentálne mám strach,lebo záchvat sa mi v ďalšej tehotnosti objavilt.j.23 týždeň tehotenstva.Tak dúfam,že to naozaj súvisi s tehotenstvom a vyčerpanosťou a po pôrode bude zase všetko o.k.,aby som sa mohla plnohodnotne starať o svoju 4 člennú rodinu,lebo naozaj tá doba bez záchvatov bola super,úplne plnohodnotný život.
-----------
Stručne popísaná choroba na tému "Epilepsia" www.zdravie.sk

cesnak

Radana,neurolodička mi odmieta zmenit lieky,že je to typ zachvatou ktoré sa velmi často opakuju.poradiš neurologa bližie k východu ako Blavu?chud do života aviac energie mi dodava vnučka,inač som už psychicky hotova.

Janik 351

mojmu 12 rocnemu synovi diagnostikovali pred 3 mesiacmi epilepsiu maval take stavy ze viackrat za den zrazu ocervenel mal vystraseny pohlad trvalo to iba tak 4 sekundy.Nasadili mu TEGRETOL a ten mu okamzite zabral.Chcem sa spytat ci to ma niekto podobne a ci to mohol dostat z rychleho rastu.Za pol roka totiz prudko vyrastol a zacal mutovat.Ma niekto skusenost ze po odzneni puberty to prejde dakujem za radu.

radana

cesnak-syn mal vyraznu instabilitu,pokial nebol nastaveny na liecbu.Na odporucanie lekarky sme mu davali TANAKAN,pripadne TEBOKAN-je to to iste a vtedy sme videli dost velke zlesenie stability u neho.No po nastaveni liecby sa mu aj stabilita omnoho zlepsila,nepozorujeme ziadnu instabilitu a uz to nema ani vedene v zaznamoch pri kontrole u lekara.Akurat s cim mame trosku problem,je jemny tras ruk.Skusali sme aj vitamin B,avsak nam to vobec nepomohlo.Cesnak,treba hladat moznosti,kto by ti mohol s nastavenim liecby pomoct,my sme presli od neurologov z Kosic do Bratislavy.Presli sme viacerych neurologov,az kym sme nasli tych,ktori nam boli ochotni s nastavenim liecby pomoct.Drzim palce.

radana

cesnak-syn mal vyraznu instabilitu,pokial nebol nastaveny na liecbu.Na odporucanie lekarky sme mu davali TANAKAN,pripadne TEBOKAN-je to to iste a vtedy sme videli dost velke zlesenie stability u neho.No po nastaveni liecby sa mu aj stabilita omnoho zlepsila,nepozorujeme ziadnu instabilitu a uz to nema ani vedene v zaznamoch pri kontrole u lekara.Akurat s cim mame trosku problem,je jemny tras ruk.Skusali sme aj vitamin B,avsak nam to vobec nepomohlo.Cesnak,treba hladat moznosti,kto by ti mohol s nastavenim liecby pomoct,my sme presli od neurologov z Kosic do Bratislavy.Presli sme viacerych neurologov,az kym sme nasli tych,ktori nam boli ochotni s nastavenim liecby pomoct.Drzim palce.

cesnak

Mm31,ako som písala moje nastavovanie trvalo velmi dlho,moj manžel a ja sme mali hotové peklo,aj tak to nenastavili asi ok.skušala som vela neurologov,každy mal iny nazor..ked ma nastavili,asi pol roka bolo celkom..ale sme znova tam kde sme boli..je velmi tažko sa uspokojit s mojim stavom na cely život..

cesnak

Radana,dakujem za motivaciu ako dalej...ešte mam na teba otázku...Stavali sa synovi,že stracal rovnovahu...mna taha na lavu stranu,ba až tak že sa musim niečoho chytit.A to nastavenie liečby,vraj urobili všetko lekári čo sa dalo..mám sa nučit žit..je to choroba na cely život..Tak preto hladam pomoc u ludi,či nepôže aj mne niečomčo pomohlo im.Dakujem Radana,za tvoje rady.vážim si to..kiež by sa ozvalo viac ludí.

radana

cesnak-mojho syna sa nedarilo nastavit cez 2 roky,dokonca ho z nemocnice prepustali s tym,ze bude mat zachvaty denne do konca zivota.Kedze som s nim bola v nemocnici cez pol roka v kuse a videla som,ake antiepileptika mu davali,ake kombinacie a ako na ne reagoval,nedalo mi to a potom sme to este skusali ambulantne vdaka nasej dobrej neurologicke,ktora nam vysla v ustrety a skusila mu aj kombinacie antiepileptik,ktore som z vlastnej skusenosti navrhla,ze mu neboli vyskusane a podarilo sa.Syn uz nemal zachvaty nejakych 12 rokov s vynimkou jedneho roku,kedy mu pre chudokrvnost bolo nasadene zelezo a to mu sposobilo,ze rok zachvatoval a ked sa mu toto zelezo dostalo z pecene von,aj zachvaty prestali.Nedovolili sme mu menit liecbu,nakolko tato kombinacia bola jedina,ktora mu sadla.Takze vzdavat sa urcite netreba,su rozne antiepileptika,rozne kombinacie,len to chce v niektorych pripadoch viacej casu.Velmi ti drzim palce,aby sa aj tebe podarilo,aby ti lekari nasli spravnu kombinaciu antiepileptik.

Mm31

Ja mam v poslednom čase problemy z odpadavanim pred menštruáciou a tiež aj vtedy ked náhodou použijem prípravok ktorý obsahuje nejaké agresívne výparné látky ako napr. savo alebo ine. Mám problémy aj vtedy ked sa náhodou doma pohádame alebo sa nejako velmi rozčúlim tak na druhý den určite odpadnem to viem naisto. Liečbu mi ešte len nastavujú ale trvá to strašne dlho lebo to robia pomali ale radšej pomali ako zle""

cesnak

Na liečbu ma nastavovali 2 roky,a tato je najučinejšia,aspon to tvrdili neurologovia.Ale aj tak dakujem za radu Radana.