epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
Jančura

Epilepsiu mi diagnostikovali v 14 rokoch,teraz 24rokov.Od tej doby som na liečbe.Patrím do skupiny možno tých šťastnejších epileptikov,lebo záchvaty nemám tak často a súvisia čisto len so zaspávaním.V roku 2003 vymiznutie záchvatov,po narodení mojho prvorodeného synčeka,no momentálne mám strach,lebo záchvat sa mi v ďalšej tehotnosti objavilt.j.23 týždeň tehotenstva.Tak dúfam,že to naozaj súvisi s tehotenstvom a vyčerpanosťou a po pôrode bude zase všetko o.k.,aby som sa mohla plnohodnotne starať o svoju 4 člennú rodinu,lebo naozaj tá doba bez záchvatov bola super,úplne plnohodnotný život.
-----------
Stručne popísaná choroba na tému "Epilepsia" www.zdravie.sk

radana

Cesnak-keby si mala dobre nastavenu liecbu,zachvaty by si nemala ani pri unave a vycerpani.Treba konzultovat s neurologom zmenu liecby,pripadne zmenu kombinacie liekov.Bylinkami sa zo zachvatov nedostanes.

cesnak

Mám46 rokov,pred 12 rokmi som získal epilepsiu,beriem lieky lamictal a rivotril.Mám čsto zachvaty a to ked som vyčerpana alebo aj pri menšom rozčulení.Zvykla som si na to, že mám túto chorobu,ale na tie časté zachváty sa nedá zvyknút.Prosim radu o zmiernenie mojho stavu a to bylinkami alebo pod.nie lieky moj žalúdok už ich neznáša,,netrapím sa zachvatami iba ja ale aj moje okolie,,ak môžte.pomôžte..dakujem..

Mm31

Ako 11 ročnej sa u mna prvy krát objavilo odpadnutie lekári tvrdili že je to z predčasnej hormonálnej zmeny tak mi vyvolali menštruáciu. Potom sa začali odpadnutia opakovat a tak lekari potvrdili bez toho že by urobyli testy ako sú CT a MR že sa jedná o epilepsiu. Tieto testy sa v tych rokoch nerobyli a robyli mi ich až niekedy v rokoch 19 cca ale všetky testy mam negatyvne lenže ked by som prestala uživat lieky moj stav sa zhorši moj organyzmus je už asi na lieky navyknutý a lieky potrebuje. Pred menštruaciou vždy prídu na mna take stavy že mi príde bud len tak ako keby som bola úplne mimo alebo odpadnem nie sú to záchvaty s pomočením ale len také odpadnutia. Užívam lieky a chcela by som mat ešte aj jedno dieta viete mi poradit ci by som mohla mat... ja som ako mala utrpela úraz spadla som a udrela som si hlavu takže mi poradtemohla by som mat ešte jedno...dakujem"

Rika 65

moj syn v detstve maval epilepyicke zachvaty hlavne pri zvyseni teploty, no nastastie vysiel z toho.Viem ze babky bilinkarky odporucaju pit caj z alchemilky obycajnej tak dva roky.Ja poznam jedno 26 rocne dievcatko ktorej epilepsia nici zivot a ma zachvaty dva az tri razy v tyzdni - poradila som jej aby pocuvala casto vaznu hudbu hlavne Mozarta (sinfonia pre dva klaviry) a taktiez Bacha zatial neviem ci jej to pomaha.

Michaela25

Epilepsiu som mala prvy raz pred 2 rokmi a to v intervaloch 3x pocas 4mesiacov..potom som mala 18 mesiacov pokoj tesila som sa ,ze sa to uz nigdy nevrati..Uzivam LAmiktal 250mg/na den.Mam 25r teraz som v 5 mesiaci tehotenstva a opät sa to vratilo zachvat mam len v spanku a to skoro rano mozno sa to vratilo preto ,ze som tehotna a v noci nemozem dobre spavat vzdy sa budim a potom nemoze zaspat..Chodim aj na pravidelne prehliatky a lekari ma utesuju ,ze dieta bude v poriatku a ,ze by to nemalo zdedit ..je to cudne pretoze nikto z mojem rodiny nema epilepsiu..

Dano z.

ahojte epilepsiu mam 5rokov liecim sa liekmi prvy krat som mal zachvat predstaveny ako zasklby lavej ruky ten problem mam vedsinou v noci ma prebudi skllbot ruky velky zachvat som mal len 3x a to vzdy ked sa mi snival ,,strasidelny sen´´ som sa vystraseny zobudil zacala mi ruka sklbat a bum mal som velky ep zachvat inac mi iba tou rukou sklbe tak raz za tri dni. CT ,EEG , rezonancia mi nenasla nic co predstavuje epilepsiu... akurat mam v hlave cistu rozmerov 1 krat 1.5 cm ale doktori specialny povedlai ze to nema nic s tym spolocne ja fakt neviem nechapem ma niekto podobne problemy? ak ano pls poradte ako ich riesit dakujem ....

radana

CSI-pre dospeleho?Mala by si napisat blizsie-v akom meste hladas dobreho neurologa...Ak v Bratislave,tak urcite pozri www.sinalgis.sk ,su tam velmi dobri odbornici.