epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
Jančura

Epilepsiu mi diagnostikovali v 14 rokoch,teraz 24rokov.Od tej doby som na liečbe.Patrím do skupiny možno tých šťastnejších epileptikov,lebo záchvaty nemám tak často a súvisia čisto len so zaspávaním.V roku 2003 vymiznutie záchvatov,po narodení mojho prvorodeného synčeka,no momentálne mám strach,lebo záchvat sa mi v ďalšej tehotnosti objavilt.j.23 týždeň tehotenstva.Tak dúfam,že to naozaj súvisi s tehotenstvom a vyčerpanosťou a po pôrode bude zase všetko o.k.,aby som sa mohla plnohodnotne starať o svoju 4 člennú rodinu,lebo naozaj tá doba bez záchvatov bola super,úplne plnohodnotný život.
-----------
Stručne popísaná choroba na tému "Epilepsia" www.zdravie.sk

damian

Ikarus, to, ze vitaminy zabijaju mozog je bohapusta loz. Neviem, kto Ti to povedal. To, co pomaly zabija mozog su chemicke lieky.

Cital si protol metabolickej liecby epilepsie?

- mira

Náš mozog pracuje 24 hodín denne. je to orgán najnáročnejší na energiu, na jej plynulý a rovnomerný prísun. Preto je spotreba kyslíka v mozgu asi 20 % spotreby celého tela, pričom váži asi 3 %. Je najlepšie prekrvený.
Mozog najlepšie prijíma energiu formou jednoduchého cukru, glukózy. Ak mu jej dodáš priveľa naraz, alebo primálo, obidva stavy vedú ku kolapsu. Preto najlepšia forma dodávania energie je z nerafinovaných polysacharidov so všetkým, čo obsahujú. Takto mozog dostáva energiu bez prestania a rovnomerne, nedochádza k výkyvom a kolapsom.
Škodlivé pre mozog sú i povzbudzujúce látky, chemikálie, drogy a pod. Epileptici sú naviac veľmi citliví na prevodnenie, hlavne sladké a povzbudzujúce nápoje, alkohol.
Stravuj sa prirodzene, určite sa ti podarí dosiahnuť rovnováhu.

ikarus

mám 21 rokov a v 14 rokoch som skončil liečbu na epilepsiu (mával som iba také malé záchvaty)a teraz sa mi to objavilo naprv dva krát malý a raz veľký pri spánku-krče a sliny, volala sa sanitka .CT nič neukázalo a musím teraz začať liečbu od znova.MR ukáže niečo viac ako CT alebo EEG? homeopatia nepomôže? dodanie nejakých vytamínov? a keď sa hovorí, že to zabíja mozok, čo tak ho prekysličiť (umelo) kyslíkový prístroj?

skúste poradiť, nechcem to zažiť od znovu a v horšom stave ako to bolo, vtedy som bol decko teraz ma to obmädzuje a nemyslieť na to sa nedá - hlavne v spánku sa mi to stáva.

syska78

Pekný dník prajem!
Ja som tuto stranku nasla nahodou a chcela by som sa spýtat ci je epilepsia dedicna? Dakujem

kleo143

Som tu nová a neviem ako sa tu orientovať,keď chcem reagovať na danú otázku.Chcela by som odpovedať lucinke214 ohľadom zdedenia epilepsie.Ak matka má poúrazovú epilepsiu nemusíte sa báť.Takáto epilepsia sa nedá zdediť,lebo je spôsobená úrazom.Svetlanke chcem odkázať,že epileptici na Slovensku nemôžu viesť motorové vozidlo.V Čechách je možnosť vlastniť vodičský preukaz ak sú nastavený na liečbu a rok nemali záchvat,ale u nás to nieje možné.Ak máte záujem o podrobnejšie informácie sú na www.epilepsie verejná část.cz

qqq

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu a o váš názor. Priateľ ma upozornil na to, že keď dlhšie sedím v kľude, trhá mi svalmi, predtým som si to neuvedomila, ale je to tak. Sú to také jemné zášklby -vidieť ich ani veľmi nie je, ale cítim, že ma tak "trhá" ako keby.(ospravedlňujem sa za tie nepresné výrazy). Stalo sa mi, že pri zaspávaní mnou trhlo - nárazovo - nie tak silne aby som napr. spadla, všetko si uvedomujem, pamätám, momentálne neprežívam nejaké stresové obdobie ani čo sa týka rodinnej anamnézy sa epilepsia nevyskytla. Chcela som sa opýtať, či tieto "signály" môžu byť príznakmi začínajúcej choroby, či to takto z vás niekto mal...ďakujem za každú odpoveď

zay

Ahojte. V aprili 2007 mi diagnostikovali epilepsiu. Od septembra 2007 som uz nemala ziadny zachvat, beriem antiepileptika. Som nezamestnana a nemam ziadny prijem. Teraz mam moznost ist pracovat do Ciech, je tam vsak aj nocna, tak neviem, ci to mam risknut. Ked som dostala prvy epilepticky zachvat, tiez som chodila na nocnu. Bola som z tych nocnych velmi vycerpana. Poradte. Vopred vdaka.
Zuzana

MAJKI

MA M PROBLEMY OD PIATEJ TRIEDY DOSTAL SOM LOPTOU DO HLAVY ,OD PITEJ TIEDY SOM NEMAL NIC AKURAT PRED TROMI ROKMI NA CT MI NEZISTILI NIC ,A MINULY TYZDEN POSLALI MA NA MRI ,UVIDIM AKO TO BUDE DUFAM ZE SA TO UPRAVI ,PROSIM O NEJAKU RADU,DAKUJEM