mám cystu..prosím poradte mi...

bodecka111

ahojky. ja som bola na operacii cysty,ked som mala 16. teraz mam 19 a mam zase cystu.uz som z toho zufala. ale nie je to take hrozne. ja som nebol na operacii laparoskopicky, ale normalne. prisla som 3dni pred operaciou na sledovanie,keby sa nieco nahodou skomplikovalo,v den operacie ma priviezli na salu,tiez som sa zobliekla donaha, dali mi len nejaku plachtu,potom ma priviazali na nejake lehatko, roztiahli mi ruky a vpichli mi injekciu s narkozou. chvilku so mnou komunikoval lekar. zavierali sa mi oci. tak si pamatam len to,ako som sa prebrala na izbe.z brucha mi trcala hadicka,ktora odsavala krv.najprv som nic necitila,ziadnu bolest, ale bolo mi zle z narkozy.bola som na infuziach.prvy den som nemohla nic pit,druhy nic jest.ale povinne som sa musela chodit prechadzat so sestrickami. prvy den len 5 krokov,vic som nevladala,potom to uz bolo lepsie.treba sa hybat.to je zaklad a aj napriek bolesti chodit.kedze som bola dieta,nedavali mi normalne tabletky od bolesti,tak som to mala trosku horsie.v nemocnisi som bola tyzden.vdaka dobrej spolubyvajucej,ktora bola na podobnej operacii a velmi ma povzbudzovala, som uz po tyzdni bola relativne ok.pustili ma 5 dni po operacii.bola som uz zbalena,ked prisla vizita,tak nemali inu moznost:)inak ma tam chceli nechat este na vikend.ale neboj.da sa to zvladnut. horsie je to,ze ked mas cystu raz,je dost pravdepodobne,ze sa ti to vrati.to je moj pripad.hadam nejako prezijem aj druhu operaciu, ak to bude nevyhnutne.drz sa.

jancecka

pripomínaš mi mňa, tiež som mala toľko otázok :DD

ráno pred operáciou, mi sestrička pichla do pleca injekciu, neviem akú neviem načo :D asi pol hodinku pred operáciou som prehltla tabletku - náladovku, ukludní ťa a nebudeš mať stres, no na mňa to nezaberalo, prišli ma zobral, pekne som si ležala a viezli ma na sálu, tam mi kázali sa vyzliecť do naha, omotali ma plachtnou, žiadne naušnice, retiazky,náramky,pircingy,makeup ani lak na nechty. Pekne si ma priviazali na kozu, asi by som im ušla :DD a pichli mi injekčne narkozu, už som zaspávala ked mi dali narkozu aj dýchať. A zrazu si pamätám ako ma na izbe fackajú sestričky aby som sa prebrala a vydýchala narkozu :D vraj som sa trošku dlhšie preberala ale bez komplikácii :D raz som vracala ale ani mi nebolo zle, len tak to zo mňa vyšplechlo a spinkala som ďalej. Chodili mi brať krv a niečo pichať ale neviem čo,neužívala som inak žiadne tabletky, jednu noc som bola na pooperačnom, kde sa pekne o teba starajú, merali mi tlak a teplotu snáď každé dve hodiny. Aj v noci a na druhý deň ma šupli na normálnu izbu kde už nikto o mňa nezakopol :D ale mne sa hlava netočila ani nič mi nebolo, ja som dokonca ešte večer po narkoze po tajme jedla, čo som nesmela, lebo by mi mohlo zostať zle :D ale nezostalo, bola som hrozne hladná :D ani rana ma nebolela ani žiadne iné bolesti som nemala. Inak po laparoskopii mesiac žiaden sex, aby sa maternica zahojila :DD

wewe86

dakujem Ti moc krásne :).. takže sa nemám čoho báť?.. narkoza?..koľko si sa preberala z narkozy?.. mala si potom aj nejaké bolesti?.. lieky si nejaké brala? potom myslím..prepáč, že ťa s tým otravujem, ale toto je moja prvá operácia..

jancecka

to ti cez tú dierku pod pupkom vopchaju do maternice kameru a sledujú a zistia a ak tam niečo je, tak to hned aj odstránia :D ja som tiež nevedela nič keĎ som na to šla ale teraz už aj ja viem :D

wewe86

..vieš ja som myslela, že tá laparoskopia je niečo ako ultrazvuk.. a že tam mi to len zistia.. a že sa to následne odstráni nejakou operáciou... tak som už múdrejšia :).. ďakujem ti... mne zistili cystu z krvi.. a budúci týždeň ma to čaká všetko..

jancecka

ved laparoskopia je operácia a myslím že ňou odstraňujú cysty. počkaj napíšem ti to lepšie.
Asi pred mesiacom ma poslala ženská na sono, našli mi cystu. Poslala ma na laparoskopiu, kde zisťujú či má človek nejaké skryté cysty a zrasty a ak má, tak ich hned aj odstránia. Je to asi 20 minútová záležitosť ale uspia ťa. Robili mi asi jeden centimetrový rez tesne pod pupkom, ani štychy nemám, len takú svorku mi dali. Prišla som do nemocnice vo štvrtok, porobili mi vyšetrenia a v piatok ráno ma brali na sálu. V pondelok som už šla domov. Keby nebol víkend, tak ma pustia aj skôr. Samozrejme je to krátkodobé len vtedy, ak nenastanú komplikácie. Pri tejto laparoskopii zistili, že to nie je cysta ale pravý vaječník naplnený tekutinou. A mám nepriechodné oba vajčkovody. Takže pre mňa nie šťastná operácia. Ale inak znášala som to výborne aj narkôzu, bola to moja prvá narkoza. Nemáš sa čoho báť.-