18-rocna prehliadka

hmmmmmm

neviem povedali mi teda odkazali po mame lebo mi tam bola vybavit nejaky papier ze mam doniest aj moc a ze hocikedy ked budem mat cas sa mam zastavit.lenze pred necelym rokom mi brali krv secko bolo v poriadku len prvykrat mi pokazili vysledky som mala taky nizky cukor podla nich ze som mala lezat uz 2 metre pod zemou.no uvidim co bude dakedy tam zbehnem.moja lekarka je aj pre dorast takze by ma mala mat kym nevychodim vysoku nie?

poliewoocka

No, ja mam teda podarenu pani doktroku, ktorej sa vyslovene nechce robit mi kazdy rok prehliadku. Urobi mi ju len vtedy, ked za nou pridem s nejakym problemom. Mam 18, naposledy som mala 16 rocnu prehliadku, uvidime, kedy jej dojde, ze existujem:D

miselka

podla mna vo vacsich mestach nie je nudza o pacientov a preto je uz posledna ta sedemnastrocna, v tych mensich si ta nedaju pretoze tym stracaju pacienta ale co ja dolezitejsie peniaze

sesilll

ano - BA. ale naozaj by ma zaujimalo, ze ci teda este je aj ta 18rocna prehliadka. ci to je na kazdom lekarovi ci ano ci uz nie? no neviem teda ako to naozaj je.

miselka

to ste z nejakych vacsich miest, pretoze moja detska mi povedala ze mozem byt u nej az do 26, kym skolu neskoncim

machulka006

u násje tiež zaužívané, že posledná prehliadka je v 17tich... v 19tich už detský lekár posiela pacienta k "dospeláckemu"...
čo sa týka tých výmenných lístkov - gynekolog, zubár a psychiater sú lekári prvého kontaktu...

sesilll

a ako je mozne, ze moja kamoska bola poslednykrat v 17? - zvlastne. naozaj ste si tym iste, ze je este aj 18rocna prehliadka povinna? ak ano, ospravedlnujem sa, pisala som, ze je mozne, ze mam zle info.

miselka

mylis sa..18-rocna prehliadka je, posledna je tusim az 19.rocna.
no a lekar bude pouvat ozvy srda, lymfaticke uzliny + hrdlo, vysetri zrak, zmeria tlak + pulz, popyta sa ta kadejake veci no a este nieco na bruchu kontroluje. mne krv nebrala, ale mala som doniest aj moc

sesilll

teraz neviem ci ja mam zle info, ale mam taky dojem, ze v 18 uz prehliadka nie je. teda, posledna prehliadka je ta 17-rocna. pri tej sa aj berie krv, no a potom je uz na kazdom ako bude navstevovat lekarov, ale povinna prehliadka uz nie je. mylim sa?