Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Gynekológ alebo gynekologička? - koho preferujete?

jajkafr

Ahojte ja si myslím, že všetko je v človeku... nedá sa jednoznačne povedať, či gynekológ, alebo gynekologička... ja osobne chodím ku gynekologičke a nevymenila by som ju za nič na svete... je to veľmi milá lekárka, ktorá dokáže pochopiť, poradiť, pomôcť a tiež je odborníčka... keďže som mala problémy odoslala ma na konzultáciu s následnou operáciou do nemocnice lekár, ktorý ma tam vyšetroval bol surový, vyšetrenia ma bolelo a kričal po mne, pri príjme na oddelení bol však iný lekár a ten bol milý... takže na záver by som chcela povedať to čo v úvode všetko je o ľuďoch nie o tom či je to žena alebo muž... po mojich rôznych skúsenostiach s lekármi si vyberám lekára tak, že sa opýtam ľudí, ktorý k nemu chodia ako sú s ním spokojný a potom sa rozhodnem určite je to lepšie ako ísť k nejakému lekárovi bez toho aby som vedela vopred aký je :)

blackberry

myslím si, že je to veľmi individuálne. Moja prvá skúsenosť bola s starou pani doktorkou a vďaka nej sa nebojím ísť gynekologom (gičkam)...Namiesto nej nastúpil primitívny doktor, ktorého dokonca púšťajú na Joj-ke, ktorý mi na výtok namiesto nejakých tabletiek naordinoval sukňu a bez nohavičiek a doslovne : " vetrajte" ....pakooooo....

Teraz mám tiež muža a zdá sa mi, že muži sú citlivejší, lebo nevedia aké to je pre ženy...Môj názor...Asi by som brala muža... :-) aj ked to nie je príjemné roztiahnuť pred nimi nohy :-)

Zuzka2003

Zavisí od cloveka, moja prva skusenost s gyneokolickou bola otrasna, mala som 16 rokov a zjapala na mna nech sa uvolnim, strasn ebolestivo ma prezerala a potom vytocena ked ma to bolelo mi povedala, ze to nema zmysel, ze ona nebude so mnou stracat cas, nech idem domov, skoda, ze som bola este mala žaba, teraz by som jej za to uz vynadala!!! V dospelosti a tehotenstve som sa dostala k velmi vnímavej, ciltivej a milej mladej k doktorke, kde som mala ukazkovu starostlivost a som velmi rada, ze som sa k nej dostala, prislo este vacsie prekvapenie, dr. si isla robit atestáciu a ju vystriedal mladý dr. no poviem Vám tu otvorene, ze on tak vysetruje, dokonca aj cytologiu mi tak zobral, ze som ani necitíla, z eneico robí, vtedy som si uvedomila, ze nie je doktor ako doktor, kým prvá skusenost bola strasna, na druhej strane som zazila doktora, ktorý to proste vedel, o vsetkom sa da s nim porozpravat, citlivy a nezabudne dodat, ze keby bolelo treba povedat, uz navzdy iba pri nom :))) dufam, ze neodide

titi...

Medička pekne si napísala.Suhlasím.Druhá strana mince?gynekologička môže byť horšia ak sa na to pozerá tak:Mna to bolí,vydržíš aj ty,mne niečo nevychádza nemusí ani tebe...Naštastie ja mám dobru .Príjemnu,chápavu,aj dobru odborníčku.

medička

Ja som šiestačka na medicíne a chcem robiť gynekologiu a pôrodníctvo, lebo sa mi ten odbor páči.Je v ňom obsiahnutá aj práca s pacientmi, nie ako napriklad taký radiolog, ktorý pracuje hlavne so snímkami a v pôrodníctve je aj chirurgia, čo ma tiež veľmi zaujíma.A keby mám zhodnotiť, aj z vlastnej skúsenosti, či chlap alebo žena.Tak aj medzi ženami sa nájdu výborné gynekologičky, aj medzi mužmi výborný gynekologovia.Ja mám momentálne muža, ale na prvej prehliadke som bola u ženy a bolo to pre mňa určite menej stresujúce ako predstava ísť k mužovi.A myslím že žena viac môže pochopiť problémy ženy, lebo sa v živote sama s nimi pasuje a má to aj prežité, nie len načítané z kníh.Vie aká je to bolesť naozaj, vie ako výtok vie znepríjemniť každodenný život, či pohlavný život.