Unava, malatnost, totalne bezradny.

Príspevok v téme: Unava, malatnost, totalne bezradny.
unaveny26

Mam 26 rokov. Moje priznaky: Citim unavu, malatnost, mierne sa potim na tvari, je mi teplo, dost citim tep srdca, mam tazke nohy a bolia ma a tiez ma bolia svaly na rukach, a skriabe ma v hrdle (mam nutkanie na "chrchanie" a odpluvanie, ale ziadne hlieny nie su) a v nose mam tak neprijemne stiplavo sucho a teplo, proste je mi divno ako keby na mna nieco liezlo. A toto na mna pride zrazu, ani neviem z coho. Vacsinou je mi opat fajn rano ked sa vyspim, niekedy staci aj len polezat a pospat si aj poobede. Myslel som ze alergia z jedla, ale ani to sa mi po dlhodobom sledovani nepotvrdilo (alebo som alergicky skoro na vsetko). Vobec neviem z coho to je a preco. Su dni ktore su celkom OK, citim sa fajn. Su dni ked sa citim fajn a pride to na mna na vecer. A su dni kedy to na mna pride rano a neskor prestane. A najhorsie su take kedy to na mna "lezie" cely den. Toto sa so mnou vlecie uz niekolko mesiacov. Doteraz som bol total OK.

Lekari su z toho mimo, jedine co zatial docielili je ze zistili ze mam udajne alergiu na roztocov (priznaky s hrdlom a nosom), ale ja sa poznam a neverim ze by toto bola alergia na roztoce.

Beriem len nejake vitaminy a mineraly (calibrum), semtam skusim nejaky ten doplnok, ale zatial bez vysledku a od alergologicky mam ZODAC (antihistaminikum). Mam sice sedave zamestnanie, ale jazdim kolko sa da na bicykli (3x tyzdenne) a semtam zajdem aj do fitka (2-3x tyzdenne). Ked mi je fajn, tak moja kondicka a vydrz je v norme. Ked mi je zle a lezie to na mna, tak kondicka a sila o takych 60% klesne.

Akykolvek napad, radu uvitam.

unaveny26

igor20 + vsetci ostatni: tak ja som to nakoniec dohnal k uspechu. Vykaslal som sa na lekarov, diagnozy a podobne, nic som nerobil, doprial som si menej stresu a teraz uz vobec take problemy nemam. Proste som uplne OK. Myslim ze za celym stalo dost velke stresovanie + mozno aj zmena stravy (odstahoval som sa z rodneho domova :) ) Proste je to teraz OK. Nezlepsilo sa to zo dna na den ani z mesiaca na mesiac, ale postupne problemy ubudali az zmizli. Zacal som trochu viac zase sportovat, plus prisla jar a nevytvaram si zbytocne vela stresov a je to OK.

Takze pre mna vysledok: Mozno za to mohla naozaj moja alergia na roztoce. Chodim uz takmer rok na desenzibilizacne vakciny, mozno aj tie to zlepsili. Neviem vazne ci mi nejako pomohli tie doplnky (skusal som oreganovy olej, extrakt zo zeleneho caju, GSE, Quercetin, traviace enzymy, probiotika, multivitaminy...). Teraz si obcas dam probiotika, ale uz sa vyhybam zbytocnemu prejedaniu sa vytazkami z rastlin alebo vitaminov.

Ale ked si spomeniem ako mi bolo vtedy, tak veru nechcel by som to opat, som rad ze uz mi je dobre, aj ked neviem s istotou preco mi tak bolo a preco sa to zlepsilo.

igor20

ahoj unaveny26. dufam ze novy rok zacinas uz v lepsej pohode ako si opisoval vo svojom prispevku. nenasiel som ziadnu odpoved na tvoj problem. mam 20 rokov a podobne tazkosti hoci nie v takom rozsahu ako ty. chcem sa spytat ako si od septembra pokrocil v stanoveni tvojej diagnozy. ci ti volaktory lekar pomohol. tiez potrbujem poradit, ktorym smerom sa mam vydat "za lekarmi". prajem ti vela zdravia a odpis prosim ta. diky

joni_

dik mariaa, som rada ze ti je lepsie, nech ti to vydrzi :-)
dufam ze aj mne to pomoze, ved ako pises - co nam ostava, len bojovat a nevzdavat sa
drz sa

[zruseny12]

Avantasia...tak si skoc na tie testy...a budes vediet viac,lebo takto tazko radit...
no a povec aj o tom mlieku,aby ti urobili testy na ml.bielkovinu kazein a na laktozu...ved oni vedia,ako to maju robit...vela stastia,aby ti pomohli...

[zruseny12]

joni_...tiez som bola zmetena,ked mi povedali,ze mam helikob.ale uz co narobim,som rada,ze sa konecne nieco naslo...a mozem ti povedat,ze ta unava,ta co mi vyslovene padali viecka opadla.../dufam,ze to nezakriknem...
tak urcite,aj ta tvoja pominie liecbou,ja nebanujem,ze som bola na hadicke,ze som brala silne antibiotika...velmi mi to pomohlo...este ma caka kontrola,ale myslim,ze dopadne ok,lebo sa aj citim lepsie/viem,ze niektore veci uz 100% neviliecim,ale aj toto je pokrok...oproti tomu ako mi bolo...
teraz len si davat pozor...a dodrziavat co treba,je to tazke,ale som si uz na to nejak privykla...
CO NAM INE OSTAVA,KED SA CHCEME CITIT LEPSIE...

Avantasia

mariaa, no to svrbenie je omnoho intenzivnejsie pri cisteni zemiakov, ale okrem toho nejako neregistrujem pocas dna svrbenie. o noci nehovorim.to sa mi stava ze aj 4x sa zobudim na to ako ma vsetko svrbi