Unava, malatnost, totalne bezradny.

Príspevok v téme: Unava, malatnost, totalne bezradny.
unaveny26

Mam 26 rokov. Moje priznaky: Citim unavu, malatnost, mierne sa potim na tvari, je mi teplo, dost citim tep srdca, mam tazke nohy a bolia ma a tiez ma bolia svaly na rukach, a skriabe ma v hrdle (mam nutkanie na "chrchanie" a odpluvanie, ale ziadne hlieny nie su) a v nose mam tak neprijemne stiplavo sucho a teplo, proste je mi divno ako keby na mna nieco liezlo. A toto na mna pride zrazu, ani neviem z coho. Vacsinou je mi opat fajn rano ked sa vyspim, niekedy staci aj len polezat a pospat si aj poobede. Myslel som ze alergia z jedla, ale ani to sa mi po dlhodobom sledovani nepotvrdilo (alebo som alergicky skoro na vsetko). Vobec neviem z coho to je a preco. Su dni ktore su celkom OK, citim sa fajn. Su dni ked sa citim fajn a pride to na mna na vecer. A su dni kedy to na mna pride rano a neskor prestane. A najhorsie su take kedy to na mna "lezie" cely den. Toto sa so mnou vlecie uz niekolko mesiacov. Doteraz som bol total OK.

Lekari su z toho mimo, jedine co zatial docielili je ze zistili ze mam udajne alergiu na roztocov (priznaky s hrdlom a nosom), ale ja sa poznam a neverim ze by toto bola alergia na roztoce.

Beriem len nejake vitaminy a mineraly (calibrum), semtam skusim nejaky ten doplnok, ale zatial bez vysledku a od alergologicky mam ZODAC (antihistaminikum). Mam sice sedave zamestnanie, ale jazdim kolko sa da na bicykli (3x tyzdenne) a semtam zajdem aj do fitka (2-3x tyzdenne). Ked mi je fajn, tak moja kondicka a vydrz je v norme. Ked mi je zle a lezie to na mna, tak kondicka a sila o takych 60% klesne.

Akykolvek napad, radu uvitam.

radca

Este k tej chripke. Chripku, ani anginu, ani prechladnutie som nemal tak 15 rokov. Teplotu okolo 37.5 a suche oci a unavu a bolesti mam tiez.

radca

Antimalarika (lieky na liecbu malarie a nicenie vseliakych parazitov)su ta chemoterapia (napr. Plaquenil).
Nejaky doktor mi raz povedal, ze tie autoprotilatky ma uplne kazdy a zavisi len na mnozstve, ci to skodi a u kazdeho je to ine. Tak neviem.

joni_

ozaj radca, este ked to tak citam, ak ten enzym maju ludia pri CFS a brani mnozeniu vsetkych virusov a bakterii - potom nemozu met pravdu ti, ktori tvrdia ze CFS je znamka virusovej infekcie a treba brat nieco antiviralne? alebo a mylim??

joni_

radca dik, uz som citala nieco v nemcine a nasla som aj v slovencine, ale dost odborne vyrazy :/ vraj sa pouzivaju antimalarika, to je co? to si myslel tou chemoterpiou?

S tou imunitou, doktorka mi to vysvetlovala, povedala doslova: "Vy nemate znizenu ani oslabenu imunitu, Vasa imunita napada organy, lebo si ich myli s nepriatelom" no hrozne ma zaujima co mi povie po tych dalsich vysledkoch, vraj sa potom rozhodne ci mi nasadi tu drasticku liecbu alebo nie. Vies, ked si zvazim, co som ci prezila s CFS, 15 rokov... clovek sa trapi sam a nikto mu nedokaze pomoct, tak je to asi zajedno ci to zostane nadalej tak, alebo sa skusi nejaka liecba, aj ked blba....
neviem, mam v tom este zmatok, bojim sa co bude dalej, co ma caka... ak neskusia ziadnu liecbu, uz nemam silu takto fungovat, ak to skusia, co bude potom?????

radca

Joni,

ja tiez chripku nemavam, ale u CFS je to normalne. Vysvetluje sa to nejakym Enzymom, R-nasa, ktory proste brani mnozeniu uplne vsetkych virusov a bakterii. Mne imunologicka, ale zistila znizenu sliznicnu imunitu.

Ten odkaz na Sjogrenov syndrom je v anglictine. Skusil by som wikipediu pre nemecku verziu (tej zase nerozumiem ja).