Bylinka očianka..poznate ju, vyskusali ste ju.?

dubajko

no jedna sa o stale sa opakujuci, resp. stale neprestavajuci zapal oci..Ide o priatela a haluz ale je-a preto som sa aj pytala ci nemoze uskodit-lebo zacal ju brat a sa mu strasne zhorsil ten zapal..Tak neviem ci sa mu zhorsil a nesuvisi to s tym..alebo ci mu k tomu "pomohla" ocianka..Inak ja som tiez citala ze je to super bylinka na oci..

Ivka 1

Očianka určite neuškodí, posilňuje zrak a pomáha aj pri zápaloch či iných ťažkostiach s očami. Veľmi dobrý je aj
výťažok z aloe, čistučká šťava prefiltrovaná cez jemné sitá.

janca

mala som opakujuce zapaly spojiviek,vecer bolest hlavy z pocitaca a pod,.unavene oci,tebe je co, mne to pomohlo,urcite to nemoze uskodit,ale brala som aj antioxidanty

janca

odvar - varit drogu 2min., zapar a vyluh je to iste,to iba prelejes vriacou vodou a nechas vyluhovat 5-10 min. ja fakt neviem co je lepsie.

dubajko

no ja som citala ze urobit "vyluh" a prikladat obklady alebo vymyvat tym oci..Aky je rozdiel medzi zaparom a odvarom.?Nemoze sa nou aj ublizit?

janca

tato bylina vseobecne posilnuje oci,mala som zapal + kratkozrakost,pomohla urcite.ja som si robila zapar, niekde som vsak citala,ze je lepsi odvar,vraj je aj proti zakalom,na cievky a podobne