NEZNESITE svrbenie litok, stehna, zaku a bokov PRI CHODENI..

Príspevok v téme: NEZNESITE svrbenie litok, stehna, zaku a bokov PRI CHODENI..
lacino888

Ahojte!
Mohol by mi dakto poradit? Pocitujem svrbenie a trva to uz veelmi dlho. Je to svrbenie litka, stehna, zadku (nie konecnika len zadku), bokov a niekedy aj brucha. Avsak svrbenie sa prejavuje LEN pri chodzi (aj to nie vzdy), pri behu (aj to nie vzdy) ale co si vsimam ze hlavne ked som v chladnesjom prostredi a ked sa hybem, myslim tie male otrasi ked chodite ci behate...
Je to NEZNESITELNE svrbenie ktore potom co zastavim a postojim chvilku v priebehu 3-5minut uplne zmyzne. Na pokozke sa sa to skoro vobec neprejavuje, len take slabe scervenanie ktore sa zvyrazni ked sa uz neudrzim a musim poskrabat. Ovsem ked poskrabem tak sa to este zhorsi.
Presiel som uz skoro vsetky temy s nazvm svrbenie ale nikde som nenasiel to co mam ja. Poradte prosim.
Ďakujem!

nataliazet

Ahoj ja trpim presne rovnakym problemom ako popisujes. To svrbenie je neznesitelne a ak sa nahodou poskriabem tak mi to neskutocne scervena a zacne to palit, svrbiet..no hrozne..jedine mi tiez pomoze zastat..vtedy pocitim take jemne mravcanie a postupne to ustupi...Jediny rozdiel je, ze mne antihistaminika zaberaju, avsak ja ich nechcem brat teraz dozivotne. Urcite je to vnutorny problem bez debaty..tam nejde o ziadne alergie na prasky ,chlad a podobne..stale rozmyslam, ze co sa do tej koze vylucuje pri rytmickom pobybe..ak je to histamin tak potom preco tebe nezaberu antihistaminika (aerius) ? Tiez mam pocit ze to moze suvisiet s pecenou a treba ju detoxikovat. Comu tiez nerozumiem je, ze preco nam pomoze ked zastavime ? Ved predsa ak je tam ten histamin vyluceny a ten sposbi svrbenie, rozsirenie ciev pripadne zacervenanie tak len tak nezmizne zastavenim..Uvazovala som este nad uzivanim daosinu..obsahuje enzym, ktory rozklada histamin v tele..niekedy ma clovek tohto enzmu nedostatok..ale nemam to odskusane..tiez to vsak nie je lacna zalezitost...tak rada by som prisla na koren tej veci co je dvovod..lebo antihistaminika nie su riesenie problemu, ale len potlacenie..ten detox pecene a podla mna aj criev bude mat nieco do seba...pestrec mariansky na pecen a podla mna to mozu byt aj plesne v crevach..teda doplnit enzymi (pankreatin) mozno plus oreganovy olej na odplesnenie ..len tak uvazujem ..sama som z toho na nervy..ak ste si s tym niekto poradili..napiste prosim ako

miska227227

Ahojte. Priblizne od 15 rokov trpim rovnakym problemom. Zabehnem maximalne kilometer a potom ma neznesitelne svrbi cele telo od od noh, zadku az po ruky a niekedy aj brucho. Od koznej som dostala antihistaminika ale nic sa nedialo. Svrbenie bolo rovnake. Uz som vyskusala vsetko, s dlhymi aj kratkymi nohavicami. Dokonca, pri sportovom plavani (celu hodinu v kuse pri rovnakom rytme) som musela prestat, pretoze svrbenie sa dostavilo aj v bazene!
Svrbenie je na zblaznenie, v aktivite sa neda pokracovat, cela sa zacnem skriabat.

Co som si za 15 rokov tohto problemu vsimla:
1) Svrbenie zacina pri telesnej aktivite pri rovnakom tempe tj natriasanie koze v rovnakych partiach.
2) Zbavit sa ho da len tak, ze sa prestanem hybat. Svrbenie je agresivne.
3) U mna sa svrbenie neprejavuje zacervenanim ani nijako viditelne, len pocitovo.
4) Je to problem zvnutra tela, telo musi vylucovat pri rytmickom natriasani koze nejaku latku ktora svrbi v kozi
5) Nie je to praskom, avivazou, lacnymi riflami ani ziadnym oblecenim
6) Nie som na nic alergicka, netrpim exemami, nemam poruchy stitnej zlazy - bola som na nu vysetrena
7) Cely tento problem je malo preskumany a nechcem urazit ale myslim si, ze kozni lekari (min u kt. som bola v BA) ho este dobre nepoznaju a kedze svrbenie nezazili na vlastnej kozi v situaciach ktore opisujem, pacientov s rovnakym problemom liecia nespravne. U doktorky som drepovala, brala mi stery z koze a nic. Drepmi to nie je :) to je silove cvicenie a nie sustavne natriasanie tela.
8) Tymto svrbenim trpi malo ludi - nepoznam nikoho okrem par ludi z internetovych for, cize lekari sa tymto svrbenim ani nemaju preco zaoberat..
9) Kto vie, ci to nie je nejaka autoimunitna reakcia (choroba) organizmu

Aktivity pri ktorych ma svrbi telo:
Beh
Rychla chodza
Bicykel - ale len zjazd terenu kedy ma svrbia dlane, predlaktia az ramena z drzania natriasajucich sa riadidiel
Turistika po rovnakom najma rovnom terene (nevadi mi ale vystup do kopca pokial sa teren meni a pri vystupe vyuzivam rozne svaly)
Plavanie - ale len pri fyzicky narocnom (cela hodina plavania v rovnakom tempe)
Výrivka - to je koniec, nevydrzim ani minutu s prudom na chrbat, neskutocne to svrbi

Naopak, sporty ktore mozem robit a telo nesvrbi:
Posilnovanie
Pomale a kratsie pre hadzky v nerovnakom tempe
Bicyklovanie po rovine kde nedochadza k natriasaniu tela ale len svalovej praci noh
Aerobik - stale sa zapajaju ine casti svalov

celindion

lacino daj si urobit pecenove testy,to co ti lekar povedal,ze to moze byt po namahe je asi pravda,lebo ti tak reaguje pecen,pi nejake cistiace caje na pecen a uvidis ci to prestane,ja mam tento svrbiaci problem suvisiaci s diagnozou a tu ti teda neprajem,enzymi a cistiace caje na podporu cinnosti pecene a uvidis ze bude vsetko ok ak budes mat pecenove testy v poriadku.skusila by som testy na mononukleozu....koza je organ,co reaguje na podnety z vnutra.drzim palce.

ewik

ano, bohuzial existuje - ja ju mam tiez. Je to velmi neprijemne, hlavne pri studenom vedtre, svrbenie presne tych partii ktore si spominal plus este tvar... pokial si das vyhladat alergiu na zimu, zistis o tom viac, ale jediny dosial dostupny sposob ako sa jej zbavit alebo skor ju utlmit je otuzovanie.

lacino888

Ano rifle mam z cinaku ale to sa nestava v zavislosti na obleceni. niekedy je v tych rifliach ok a inokedy nie...
Dnes som bol z akoznou a dala mi nejake tabletky "AERIUS" ze vyskusame. Ona hovorila ze je to suhra okolnosti, alebo ze to moze byt ked sa clovek pred tym namahal...sice mi to velmi zmysel nedava ale vyskusame...
A to s tym prekrvenim co ste pisali tak ako to sa mi telo prekrvuje ako sa mu zachce?

lacino888

Ano rifle mam z cinaku ale to sa nestava v zavislosti na obleceni. niekedy je v tych rifliach ok a inokedy nie...
Dnes som bol z akoznou a dala mi nejake tabletky "AERIUS" ze vyskusame. Ona hovorila ze je to suhra okolnosti, alebo ze to moze byt ked sa clovek pred tym namahal...sice mi to velmi zmysel nedava ale vyskusame...
A to s tym prekrvenim co ste pisali tak ako to sa mi telo prekrvuje ako sa mu zachce?

lacino888

Ano rifle mam z cinaku ale to sa nestava v zavislosti na obleceni. niekedy je v tych rifliach ok a inokedy nie...
Dnes som bol z akoznou a dala mi nejake tabletky "AERIUS" ze vyskusame. Ona hovorila ze je to suhra okolnosti, alebo ze to moze byt ked sa clovek pred tym namahal...sice mi to velmi zmysel nedava ale vyskusame...
A to s tym prekrvenim co ste pisali tak ako to sa mi telo prekrvuje ako sa mu zachce?

lacino888

Ok popytam a dam vediet ako som dopadol...ale s tym potom neviem sa mi nezda...
bol som v HAME na 3tyzdne na brigadu a tam sme tyzden boli v tom istom a netak som to mal prepotene a netak zo mna kvapkal pot a tam som to nepocitoval...a to som bol aj v teple aj v zime dakedy...a nic..

mirka 23

Mne sa to stávalo,m keď som nosila nekvalitné rifle. Teraz mám drahšie a nestáva sa mi to. Nemáš nohavice z Čiňaku, alebo tak?