Na právo v KE.. vazne len po znamostiach?

Príspevok v téme: Na právo v KE.. vazne len po znamostiach?
evkka

Ahojte,prepacte ze otravujem znovu,ale na predchadzajucu temu mi nezareagoval nikto okrem jednej holky a nemam sa s kym poradit.Chcela by som hocijake informacie ktore mi mozte poskytnut o pravnickej fakulte na upjs alebo o pripravnom kurze,ktory zacne prebiehat od oktobra.Kazda informacia je pre mna prospesna,viem ze to tu nepatri,ale nepoznam nikoho kto by chodil na pravo alebo na spominany kurz.Chcem sa dokladne pripravit na prijmacky, jasne ze sa budem ucit,ale pocula som,ze to nestaci,ze treba nejake doucko,alebo pripravny kurz,lebo inak clovek nema sancu.Rodicia by mi este nejaky ten kurz zaplatili,ale inak nemame dostatok penazi na to aby sme niekoho podplacali a nemam ani nijake znamosti.To sa fakt "normalny" clovek nemoze dostat na pravo bez znamosti a bez toho aby niekoho podplatil?Ja sa rada ucim a chcem v zivote nieco dosiahnut,ale takymto sposobom je to tazke,takze by som si ozaj cenila hocijaku radu.Takze ja len tolko.Dakujem.Evka.

Defo

Kvalita výučby práva v KE je dosť nízka ... o externom štúdiu ani nehovorím ,externisti nebudú vedieť nič ...vyučujúci sú arogantní ... a čo sa týka úplatkov ... stačí si vyhľadať kauzy na Lekárskej fakulte KE ... kosice.korzar.sme.sk
kosice.korzar.sme.sk
kosice.korzar.sme.sk
kosice.korzar.sme.sk

Nikaaaaaaa

Ahojte, chcela by som vám to teraz upraviť, ak náhodou niekto ešte zavíta na toto fórum.Viem, že je to o pár rokov neskôr a veľa vecí sa zmenilo. Ja som sa na právnickú fakultu v Ke dostala bez známosti, bez peňazí ... iba čisto na základe vedomosti. Chodila som pred tým na doučovanie, ale mnoho mojich spolužiakov na doučovanie ani nechodilo (učili sa doma) ...viem že zopár absolvovalo len prípravný kurz zo školy ... Osobne kurz, ktorý ponúka škola je finančne približne rovnaký ako ten, ktorý ponúka súkromné doučovanie. Odporúčam súkromne doučovanie, viac sa ti tam venujú ... a keď ste lenivý, určite vám pomôže aj to, že mnoho krát ti doučujúci nejaké veci vysvetlí a možno si to skôr zapamätáš. Treba však dať pozor akého doučujúceho si vyberáte... pretože niektorý si síce myslia, že svoju prípravu odvádzajú dobre, ale pravda to nie je. (skúsenosť spolužiačky, ktorá chodila na doučovanie k právničke, ktorá nemala prehľad o učive zo strednej školy, skôr ju pripravovala na samotné vyučovanie na škole a na školu sa dostala až na ďalší rok, keď odišla k druhej doučovatelke - subjektívny názor) Taktiež to nie je tak, že na skúške polovica prejde zaplatením. Možno ich zopár takých je, rozhodne to o sebe neprehlasujú verejne. Ak by ste teda mali záujem študovať v Ke, netreba sa báť, že vás automaticky nevezmú, lebo nikoho za sebou nemáte. Nie je to tak! Treba svoje štúdium zvážiť, ale samotné štúdium človek dá aj bez známosti, bez toho aby musel každý deň sedieť doma a učiť sa. Stačí logické myslenie a mať záujem. Nie je to len o naučení sa naspamäť celé zákony, ako si väčšina myslí. Tie zákony treba pochopiť, správne interpretovať. Samozrejme budú tam aj zlé chvíle , aj dobré chvíle...ale v dnešnej dobe musím vyzdvihnúť na škole to, že aj napriek tomu, že teoretické vedomosti, ktoré vám poskytne ani zďaleka nebudú stačiť, ale snaží sa poskytnúť aspoň minimum praxe. Na škole prebieha mnoho aktivít... erazmus... simulované súdne spory, právne kliniky...spoznáte super nových ľudí... jasné, nie všetci vyučujúci budú najideálnejší... predmety si budete prenášať..ale dá sa to... proste ak by som si mala vybrať ešte raz, opäť by som vybrala právo v Ke...

miki26

Ono je to tak priemerní vsadzajú na výhovorky, ale dostať sa dá určite všade aj bez peňazí. Osobne som v Košiciach už v pomerne dávnych časoch pohorel tiež, ale zložil som prijímačky v pohode na 2 právnickych fakultách (v TT a BB). Zrovna tu ošemetnú situáciu s tou UMB si pamätám aj ja zrejme môj ročník si (60 ľudí s plnými 300 bodmi, ťukal som si po čele už pred prijímačkami, čo som pozeral vitrínu z predchadzajúceho dňa), ale dostal som sa síce v druhej polovičke. Čiže korupcia, nekorupcia dá sa dostať všade len treba byť v pohode.

javor24

tie pripravne kurzy/ doucka su ti na pravo uplne zbytocne.. (je to len biznis pre tych, ktori ich organizuju)
to iste sa mozes naucit aj doma a nie sediet kazdu jednu sobotu 6 hodin v kuse pri pocuvani vykladu dejepisu..

ked som bol ja na prijimackach v KE, tak sa stalo, ze jednemu chalanovi pri rozdavani testov dali cely test vyznaceny so spravnymi odpovedami a na vysledky sa cakalo minimalne polmesiaca, tak nazor na tuto instituciu som si urobil hned, v BB mali desiatky ludi napisany nespravitelny test na plny pocet bodov (neverim, ze niekto bez privilegii by ten test spravil na 100 %) ale napriklad v tt sme mali vysledky prijimaciek hned po dopisani testov..
a v tvojom zaujme by som najprv fakt zvazil ci si vobec podat prihlasku na pravo v sucasnosti, ale chapem, aj ja som bol uplne mimo ked som posielal prihlasku, clovek si to uvedomi az neskoro

petra-petra

ahojte. chcela by som sa popýtať niekoho ohľadom vysokej školy práva v kosiciach. chodim na doucovanie, no nepisem testy nejako super. a nevidim to na ruzovo, ze bduem prijatá. náhodou tak niekto medzi vami sa nenajde co má testy na prijimacky? to by bolo najlepšie od niekoho zohnat a uz si ich pred prijimackami vyplnit a naucit sa. ak by niekto mal bola by som velmi rada ...nech sa mi ozve. vopred vam dakujem.