prispevky po narodeni babetka

Príspevok v téme: prispevky po narodeni babetka
hlava

ahoj,chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti ako studentka ktora priklad skoncila skolu a narodilo sa jej babo ale ete do skoly chodi a babo caka..ja som nepracovala nikde a tento rok maturujem som v 3 mesiaci a chcem sa spytat na ake peniaze mam narok aj na matersku?alebo len na tie rodicovske prispevky...a na to staci len potvrdenie od gyn,ze som pravidelne navstevovala ambulanciu...alebo aj ten zubar je dolezity plosim za vsetky odpovede dakujem

dd

po narodeni dietata ked si das ziadost, tak mas narok na rodicovsky prispevok.teraz od sept. to cini nejakych vyse 4700sk..samozrejme mas narok aj na pridavok na dieta - na to narodene ale mohla by si si poberat aj na seba ak budes pokracovat v skole(ak by ho uz rodicia na teba nechceli poberat..)dalej mas narok na priplatok k prispevku pri narodeni dietata, cini 25 000sk, treba tam potvrdenie od gynekologa, ze je to tvoje prve dieta a od pediatra, ze sa dieta dozilo 28dni zivota..tot asi vsetko..a este tusim by si sa mala do 15 dni od narodenia zaregistrovat na socialnej poistovni, aby stat za teba platil dochodkove poistenie..

lena22

Na jednorazovy prispevok 25 000,- potrebujes okrem potvrdenia gynekologa ze si pocas tehotenstva pravidelne mala kontroly urcite aj potvrdenie pediatra, ze tvoje babo sa dozilo 4 tyzdne.

alica 7

No, uz je trosicku neskoro na matersku.. dali sa veci poriesit este pred otehotnenim keby si chcela aj matersku (dat si dobrovolne nemocenske poistenie z maximalneho vymeriavajuceho zakladu .. musi to vsak byt v poslednych rokoch minimalne 270 dni poistenia pred porpdom co je vlastne dlzka tehotenstva, z toho tusim 7 mesiacov nepretrzite pred porodom). Teraz sa Ta tyka len rodicovsky prispevok .. ake potvrdenia treba, to neviem, nemam s tym osobne skusenosti