Skúsenosti zo soľnej jaskyne

permoník

Vážení,musím sa ospravedlniť za chybu v predchádzajúcom príspevku,uviedol som totiž nesprávny pomer Nacl v soli z mrtveho mora 55% je to len 5% .Asi sa mi to stalo preklepom.Toto zloženie je na každom balení výrobku ORIGINÁLNA SOĽ Z MRTVEHO MORA.Preto má výrazný efekt na pokožku,ale ochorenia dýchac.ciest nedoporučujem príliš.

permoník

Vážení,prv,než začnem odpovedať,chcem sa Vám poďakovať za zvedavosť.
Každá soľ má 98-99%NaCl,okrem soli z mrtveho mora,tá dokonca ako jediná na svete neobsahuje jód,má len asi 55%soli ale vysoký obsah minerálov,preto je ideálna kamenná sol.jaskyňa od Krysztal.swiat,je tu zmes solí,aby bolo veľa Nacl a aj minerálov.Pýtaj si k nahliadnutiu certif.je tam rozbor,robený štátnym geol.ústavom v Sp.N.Vsi a tam sa dozvieš zloženie soli,akú soľ majú v SJ,také cert.by mali mať.No a keĎ je papier...Soľ z Polska je najkvalitnejšia v Európe,ďalšie náleziská sú Nemecko,Rakúsko,Ukrajina,Rumunsko,Sicília,Španiels ko,Pakistan,India,Čína,USA.
Soľ z Himalájí,toto pohorie sa rozprestiera a najmä sa ťaží v Pakistane,posledné zemetrasenie zasiahlo túto oblasť,pozriť sa môžete na www.khewra...,takže tieto soli sú rovnako kvalitné,okrem ceny.Tým,že si si kúpil lampu si určite neprehlúpil,ba práve si urobil niečo tak povedané pasívneho ppre svoje zdravie.Nenahradí KSJ avšak sol.lampa vydáva - a + iony,ktoré zkvalitňujú ovzdušie,rozsvietená sol.l.je ionovým generátorom.Lampu si treba zakúpiť podľa veľkosti miestnosti- 10m2-2,3kg
15m2-4,6kg 20m2-7,9kg 25m2-13,15kg.predpokladám že je asi marhuľoveho odtieňa,je z Himalájí.Avšak farieb je viac druhov biela,oranžová,červená,hnedá,ružová a žltá a každá niečo predstavuje.Zohriata lampa vyžaruje viac ionov,než studená,preto doporučujem investovať do elektrickej sú tam obvykle len 15W žiarovky a veľkosti no a nakoniec vkuse ako pre laika,pretože tých pravidiel podľa Feng-šuej je viac,kúpil si dobre.
Áno,vlastním kamenú sol.jaskyňu v Martine-Priekope,www pripravujeme,oznámim.Pri spánku je dobré mať tmu,preto ju zapínajte radšej skôr postačí aj4hod.,org.si môže navyknúť na svetlo a môže dôjsť k poruche spánku,aj pri spánku vnímame do určitej miery okolie,zvlášť svetlo.Návštvy v SJ sa doporučuje na liečebnú kúru 10x v čo najkratšom čase.Potom si tento stav udržiavať navštevou asi 1x za 2 týždne,10 dní,podľa potreby a pocitu.Potom časté navštevovanie síce nieje zlé ale prebytočné minerály sa jednoducho vylučujú z tela von,org.si zoberie len toľko,koľko potrebuje,preto 45min. samozrejme,že môžete sedieť aj celý deň vSJ vedľajšie účinky to nemá,je to 100% prírodná liečba.Toto máme už vyskúšané,pretože k nám prišli návštevníci,ktorí začali chodiť s dých.problém. do T,Teplíc,vydržalo imto takmer rok ato sú astmatici,ktorí museli si dávať nejaký spray,teraz už sú bez neho,podobnú liečbu vykonáva spoloč. Svejan v B.B. speleoterapiou a môžete si to naštudovať na wwwSPELEOTERAPIA.sk.Môžete si tam pozrieť vplyv minerálov,potrebný čas na terapiu,spôsob,a ceny tam uvvidíte čo za tým je.Haloterapia nieje nič nové,rozsiahlym výskumom vplyvu soli na ľ.org. sa zaoberá v susednom Rakúsku Dr.Kempeová z Ludwig-Bolzman inštit.pre biosenzoriku a boienergetický výskum životného prostredia v Graci(IBBU),ale je ich veľa.Myslím,že do žiadnej SJ nikoho nenútia nasilu,každý kto tam ide,ide predovšetkým z vlastného presvedčenia,chce to lem trpezlivosť,uvedomte si,že x dobu si humpľujete zdravie a po 1 návšteve ho chcete mať ako ...násť ročný.Hovoríme stále o fyzickom zdraví,tu je však oveľa dôležitejšie psychycké,duševné zdravie a to je veľjou prednosťou práve kamenej sol.jaskyne,taktiež možnosť očisty,energie,relaxu a keď je toto v poriadku aj telo je v pohode,aj upršaný deň je potom pekný,imunita je v pohode,vyhýbajú sa vám choroby,pretože tie sú tu na to, aby nechodili po horách,ale po ľudoch.Pri gratuláciách si prajeme zdravie a šťastie,cítite silu týchto dvoch veľmocí? Pekný zvyšok večera

ajja

Jaskyna, kde chodime, ma vsetky papiere k dispozicii, aj rozbor pouzitej soli. Himalajska sol v solnych lampach je OK, ma nad 90% obsah kuchynskej soli. Je z hlbinnych solnych dolov v Himalajach. Ale lampa ti vzduch jaskyne neurobi, taky kus soli nemozes mat v byte. My el. lampu nechavame niekedy dcerke zapnutu aj celu noc, to v malej izbicke uz citit.

dido

pre PERMONIK,cital som pod inou rubrikou o tom ze aj ty vlastnis SJ.Mozem sa opytat kde a ci mate www stranku?Dakujem

dido

permoník dakujem.Chcem sa este opytat,ako sa dozviem kolko percentna je sol v danej solnej jaskyni??To mi povedia?Tam kde chodim je SJ zlozena zo soli z Polskych bani.Este nieco,sol z himalaji??Je dobra??Kupil som si solnu lampu a neviem ci to vobec na nieco bude.Cital som o tom no nepisalo sa z akej soli by mala byt zlozena.Takze neviem.Dakujem ti za odpovede

permoník

teplota a vlhkosť majú podstatný vplyv na celkový priebeh relaxu,pohody a vplyvu na dýchacie cesty.Teplota sa doporučuje v rozmedzí od 18C-22C,je to optymálna izbová teplota,pri ktorej dochádza k celkovému uvoľneniu,ak je nižšia,bývajú aj pripravené deky.Vlhkosť je z celej stupnice 100%,ideálnych 50%,teda od 40 do 60%.My máme odskúšané a udržiavame teplotu 20až22C a vlhkosť60%.Zvyšovanieteploty nad 24C a vhkosti nad 80% môže vytvárať podmienky pre vznik plesní,napr.autom.odmrazovanie chladničiek.Vlhkejší aerosol nedráždi dýchacie cesty,zvlhčuje hlieny a napomáha ľahšiemu odkašliavaniu.Tento pobyt je všeobevne nazývaný HALOTERAPIA(liečba soľou:Hal,Halit-soľ).Optimálny pozitívny účinok haloterapie poskytuje soľ ,ktorá obsahuje viac ako 97%soli,takýto obsah má soľ z hlbinnýchsoľných baní,kamená.Vdychovaný aerosol ničí mikróby tým,že ich dehydratuje a telo sa ich zbavuje vo forme hlienov a dochádza k hojivému procesu teda uzdravovaniu,obnove činnosti sliznice.Vo vykašliavaných hlienoch,analýzy potvrdili zvýšený obsah baktérií.Toto sa nazýva aj ako samočistiaci proces organizmu.Súčasne sa však zvyšuje množstvo hlienov.Dôsledkom tohoto čistiaceho procesu je ústup zápalov v dých.trakte,a vcelom organizme,opuchov sliznice v noise,Eustach.trubice(ušné infek.),zlepšenie činnosti pľúc,zlepšenie u pacientov s astmou,chron.bronchitídou a niktorí mohli aj vysadiť kortikoidy ako inhalátory.Haloterapia podporuje imunitný systém,znižuje bežný kašeľ,nádchu,skracuje rekonvalescenciu.Je to prírodná liečba na báze prírodných látok,na ktoré je ľudský org.prispôsobený.Pri pravidelnom využívaní pozitívnych vlyvov haloterapie sa nevytvára u nežiadúcich mokroorganizmov v ľudskom tele odolnosť na vdychovaný aerosol.Zloženie morskej soli a kamenej je identické,je totiž v mori rozpustená dlhodobým procesom vývoja zeme.Pobytom pri mori nevnímame inhalovanie slaného vzduchu,záujem je nasmerovaný úplne inde.Kamená soľ je koncentrát NaCl ako nosič minerálov.
Príjemný večer

alternativa

Odpoved na otazky dida: tieto parametre su OPTIMALNE podla publikovanych skusenosti a vyplyvaju z fyziky soli a psychologickeho aspektu. Cim je nizsia teplota, tym sa menej intenzivne uvolnuje aerosol do priestoru a tebe bude zima. Pri vyssej teplote tiez nebudes mat pocit pohody, jasne ze 25oC je tiez vyborna. Vlhkost: ide o ucinok tzv. sucheho aerosolu,co je do 60%. Pri velmi nizkej vlhkosti /napr.30%/ ludia s dychacimi problemami pocitia tuto nedostatocnost. Takej nizkej vlhkosti mame dost napr. v panelakovych bytoch. Tiez pre pokozku je dobra vyssia vlhkost.

dido

tak uz som tu opat.Dnes som absolvoval 9-te sedenie.Permoník:dakujem ti za info.Budem rad ak o tom budes pisat.Zaujimalo by ma preco tam ma byt prave 20-24°C a vlhkost 40-60%??? Preco???

alternativa

Otvorenu, zapalenu ranu by som liecila castym pouzivanim biolampy a oplachovanim s repikovym odvarom. Ak je to charakter ekzemu, tak solna jaskyna ANO. Vyskusaj a daj vediet. Ved ide o posobenie vzduchu a keby si mala neprijemny pocit, sedenie mozes vzdy prerusit.

algida

ahojte chcela by som sa opytat ci mi to pomoze ak mam velku zapalenu ranu.Pomoze mi to zahojit,nejako stlmit bolest?Alebo existuju nejake solne emulzie alebo nieco take?Poradte.Dakujem vam