Tabletky na spanie

Príspevok v téme: Tabletky na spanie
joni_

ahoj, mate niekto skusenosti s tabletkami na spanie ako Melatonin alebo Benosen? alebo nieco prirodne?
Mam problem pri velkom vycerpani, ze nemozem spat, alebo ked zaspim tak som len niekde medzi snom a realitou, take nocne mory, neprijemne...
a neviem sa odreagovat, vypnut myslenie, co sa mi stava naslekdom pretazenia nervovej sustavy (mam diagnozu CFS)
Alebo som tu niekde citala o prirodnych antidepresivach? Ake su to a nie su navykove? Potrebujem to len tak niekedy, prechodne

Maja.

Skus Lubovnik bodkovany tabletky sa volaju D E P R I M mne zaberaju velmi dobre davam si 2 tabletky denne 1 hodinu pred spanim. Je to prirodne antidepresivum. Nic ine mi nezabera tak ako toto.Nie je to drahe ale ber to pravidelne aby ti to pomohlo nie je to navykove!

namba

Nazdar nespal som uz asi 15 dni vzdy asi len 2 max 2.5 hodiny. Vyskusal som uz vela tabliet na spanie, potrebujem vsak asi nieco na predpis... Nemate niekto s niecim takym skusenosti nech si to dam predpisat...
Dakujem

---

Vie mi niekto poradit co si mam dat, ak chcem poriadne zaspat? Tak aby ma nezobudilo nic. Potrebujem aspon hodinku tvrdeho spanku. Viac netreba. Dakujem

RNG

Melatonin niekomu zaberie, niekomu nie. Na ukludnenie a hlboky spanok je tiez dobre 5-HTP, niekoho uvolni SJW(St Johns Wort), niekomu pomozu bylinne vytazky z valerianu, pastierskej kapsicky, harmanceka a chmelu. Moja zena pouzivala kava-kava, pokial ho nestiahli z trhu s falosnym obvinenim, uz sa zjavuje spat. Aj SAM-e pomoze niekomu spat, niekto potrebuje zas mineraly alebo GABA. To vsetko ovplyvnuje neurotransmitery a tym aj klud, spanok, vyrovnanost atd.

***

no pred spanim, ako pri kazdom lieku tam mas *navod na pouzitie*, normalne si nastavis budik a vstanes,ale tentokrat dobre vyspata :) ale samozrejme dodrziavaj odporucane davkovanie. a ak beries aj nejake ine lieky mozno by bolo dobre oboznamit s tym lekara, aby si si nejak neuskodila...