vzťah s černochom

lea

neda sa hodnotit vseobecne, ale blizka kamaratka mala s manzelom cernochom velky kriz- neustale frajerky, bitky aj pocas tehotenstva a pritom to odovodnoval svojou vychovou, takze prenho to bolo cosi normalne. iste nie su vsetci taki, ale minule som citala knihu Bez dcery som neodisla a autorka tam popisovala to iste..

fialocka

lizanka, jasne, ale bohuzial je to LEN jeden z tisicov...Tiez poznam slusnych Ciganov, ale z nasho mesta su to len dve rodiny, to je velmi malo. Farba pleti mi nevadi, ide o kulturu danej rasy...Osobne ma vsak pritahuju jemne crty tvare, povazujem to za extrem, ked sa napriklad bielemu paci cierne a podobne...najdu sa samozrejme aj taki, ale ja som vyrastla medzi bielymi, tak som si aj bieleho vybrala, lebo mi je blizky...Keby ma vychovali vlky, myslim, ze by som mala vlka.

lizanka

fialocka: tak ako u nas by sme mohli pisat obe o ciganoch. a predsa poznam jedneho(alebo azda aj dvoch) inteligenta, ktory nesmrdi, nezije v osade, nekradne, a zahanbi vacsinu "bielych" chumajov v jeho veku a pri rozhovore s nim si farbu pleti vobec neuvedomujem.

fialocka

lizanka, tak najprv zazi nejakych cernochov osobne, potom sa vyjadri...Zijem v USA a o tunajsich cienych sa da napisat slohova praca...

lizanka

po vysokej chcem odist do Anglicka a rodicia si zo mna sustavne robia srandu, nech nepridem po roku domov s malym mulatkom v bruchu alebo na rukach :D osobne ziadneho nepoznam, ale cernosi nie su opice co len teraz zliezli zo stromov(ako si niektori na Slovaci myslia), takze by som nemala problem kamaratit sa s nejakym. chodenie-to by uz zaviselo od konkretnej osobnosti, ale ja osobne by som sa nikdy nevydala za moslima, toto je jedina vec, ktoru by som zo zasady nikdy neurobila, co ako by som ho lubila.

mirka 23

No ako fakt nejde o farbu pleti ale.... nechcem to rozvádzať, lebo by mi vymazali príspevok za rasizmus. Sú iní. Len sa pozrite o pár dní do zadu, čo sa stalo s mladou peknou kočkou zo Spišskej, ktorá sa zaplietla s černochom.

jajka

nejde ani o farbu pleti ale o rozdiely v kulture, vychove, vnimani sveta. rozdiely su aj medzi ludmi tej istej narodnosti ale medzi roznymi kulturami je to este viac vidno. zalezi od povahy, tolerancie atd. ja by som sa bala vziat si muza z inej krajiny, maju inu mentalitu. aj ked spociatku vzdy vyzera vsetko idealne, casom vidno rozdiely a tie sa prehlbuju.

poliewoocka

Na farbe predsa nezalezi:) ak su dvaja stastni, dolezita je laska, tolerancia, to, ake mate zaujmy, ci spolu vychadzate, mate rovnaky nazor na zivot.