Liecba anorexie..

newem1

ahojte..som anorekticka ked za dne zjem 4 rozky??+nejaky keks? Nepocitujem hlad.. pri pohlad ena jedlo mi pride zle..hm?

simonna

kyblik, ja mam tu tazku cestu za sebou. uz som v cielovej rovinke, no este taky mensi krocik je u mna potrebny :) naucit sa opat jest bez vycitiek, vychutnavat si jedlo a pritom pozitivne mysliet mi ale dost dlho trvalo. no teraz uz mozem o sebe vyhlasit, ze som to dokazala :) napriek tomu, ze na porazenie tejto zakernej choroby bolo potrebne vynalozit vela usilia, stalo to za to :) v sucasnej dobe sa uz nad ziadnym hltom nezamyslam, naopak, kazde susto si vychutnavam :) a ako som to dokazala? uvedomila som si, ako sa tymto tryznenim nicim a trapim nim celu rodinu a okolie. zamyslela som sa nad tym, preco to vlastne robim? co tym docielim? precitala som si pribeh tazko choreho dievcatka a vtedy sa to vo mne cele pohlo. zosumarizovala som si svoj zivot - narodila som sa zdrava, do uzasnej rodiny, tak preco toto vlastne robim? tych par rokov, co som zila s tou prekliatou chorobou, bolo tazkych nielen pre mna, ale hlavne pre moju rodinu. narodili sme sa rodicom z lasky, miluju nas a najviac sa trapia, ked sa trapime my. tak preco to vlastne robime? :) pevne verim, ze sa aj ty pomaly zbavis vsetkych tych pochmurnych myslienok a sklucujucich pocitov a opat si budes zivot vychutnavat na 100% :)

lili_23

kyblik_ :(
ako sa to naučiť? ťažká otázka. dôležité je, aby si to chcela. ja mám v hlave otázky: jesť? nejesť? chcem sa uzdraviť? ako to môžem chcieť, keď už teraz vyzerám hnusne, tak ako budem vyzerať, keď začnem jesť a budem len priberať a priberať?! nenávidím svoje telo až po posledný konček vlasov, ale zároveň ma trápi a paradoxne s prepáčením sere, keď vidím vonku ľudí ako si žijú svoj relatívne pohodový život, ako sedia partie v mekáči, smejú sa a netrápia ich myšlienky typu: koľko má táto guľôčka hrozna kcal? a tie psychopatické upodozrievania typu: hovorila som jej colu light. určite dala light? nie nedala, tá sviňa mi stopéro švacla obyčajnú, aby som stlstla, lebo som si nič viac neobjednala. myslím, že sa veľmi ťažko učí jesť, ak človek najprv neurobí reset vo svojej hlave. ale ako to spraviť??? to je aj moja otázka. nepoznám na ňu odpoveď už dlhé roky.

kyblik_

na tuto temu sem pisem po dlhej dobe...ale predsa
chcem sa opytat vas co uz mate co to za sebou alebo este len pred sebou, nakolko a akym sposobom sa da naucit sa ze jedenie je prirodzena sucast zivota a je to v pohode ked niekto je?
skusam sa to naucit odznova, ako male dieta ktore prirodzene sa naje ked citi hlad a nema ziadne vycitky
stale ale mam v hlave ze to ze si dam nieco "normalne" tak akoby som nieco nezvladla, akoby som zlyhala a to ma brzdi, da sa to nejak odstranit? neviem to dostat do hlavy

moja

taaak ja mam podobny problem,len ide vraj o bulimiu...naozaj na liecbu ist nemozem,stratila by som potom jediny zmysel zivota.ale chcem sa z toho dostat,keby bolo ine funkcne risenie.u mna to uplne zavisi od psychickeho stavu.a lekari sami nevedia co a ako:((.tato choroba zabezprcuje naprosty rozvrat vsetkeho pre mna doleziteho

karpos

tvoji rodicia su za teba zodpovedni, pokial trpis anorexiou mozes nastupit na liecbu sama /uvedomenim si dosledkou choroby/, pripadne v krajom pripade mozes byt ako vazne chory pacient zbavena spojpravnosti. nezahravaj sa so svojim zdravim a chod na vysetrenie pokial si to este ako tak uvedomujes....

afrika

hovorím o tom, že psychológ tvoj problém pochopí a pomôže ti, zároveň môže pomôcť aj tvojim rodičom, aby ti lepšie rozumeli a vedeli, ako sa k tebe majú správať.

afrika

je to úplne normálne. nepočula si ešte napr. o rodinnej terapii? V tomto prípade by o rodinnú terapiu nešlo, ale rozhovor aj s rodičmi je bežná vec. samozrejme len s tvojim súhlasom