Liecba anorexie..

afrika

anorexiu zapríčiňuje väčšinou viac faktorov, môžu tam byť nepríjemné poznámky okolia, psychická trauma ale hlavne zlé sebahodnotenie, ktoré v nás - samozrajme nechtiac - pestujú často práve rodičia. Či už s porovnávaním, nedôverou, potláčaním autority dieťaťa, večnou nespokojnosťou atď... takže pri chorobe dcéry by sa mali aj rodičia trošku zamyslieť nad sebou...
Na druhej strane si myslím, že je každý zodpovedný najmä za seba (samozrejme okrem detí, ale 16-17 ročné baby už deťmi nie sú) a netreba hľadať vinníka, ale riešenie...

GOthicJAne

mam 16v decembri 17..
hmm a moj vztah s rodicmi je dost hlupy podla mna kedze som jedinacik..
proste strazia si ma ako oko v hlave stale ma kontroluju a blbosti...
nikdy mi neveria na tolko aby si moje slova neskontrolovali,proste nechapu ma nikdy..

afrika

GOthicJane, prepáč, asi mi to ušlo, koľko máš vlastne rokov? Inak je to aj o tom, aký máš vzťah s rodičmi, nakoľko ťa poznajú a chápu a tiež o vzájomnej dôvere

afrika

inak niekomu to pomôže a niekomu nie, to záleží hlavne na tom, či sa naozaj chceš vyliečiť alebo nie. podľa mňa je liečenie na psychiatrii pre naozaj ťažké prípady, ktoré už skúsili všetko ostatné, prvým krokom by podľa mňa malo byť navštevovanie psychiatra, príp. psychológa, alebo aj-aj. myslím ambulantne. mne to pomohlo, ale oni ťa môžu len podporiť v tom, za čo si ty rozhodnutá a správne poradiť. psychiater ti môže predpísať aj lieky. veľa šťastia, nech sa rozhodneš akokoľvek

afrika

neodídeš odtiaľ tučnejšia, pretože ty máš od nadváhy veeeľmi ďaleko, max. trošku priberieš, pusaté, tvoj slovník sa úplne prispôsobil k tvojmu chorému zmýšlaniu...
liečenie vyzerá tak, že ti spravia vyšetrenia, ak potrebuješ, predpíšu nejaké lieky, máš pravidelnú stravu, a programy ako psychotréning, rôzne spol. programy ale aj individuálny rozhovor so psychologičkou, ráno cvičenie, atď.
ja ťa nenahováram, je to na tebe, to sú len také základné informácie.

pusate

awoooj ja som bola minulý rok mesiac na liečení v blave,mne to síce nepomohlo,bo mám iné problémy ako ty-nechcem priberať ale tebe by to ZARUčENE POMOHLO, len tam chod,oni ti urobia všeliake vyšetrenia žalúdka a dajú vhodné lieky čo ti vrátia chuť do jeddla a ak ti nevadí že pribereš tak potom NO PROBLEM,odídeš od tial úplne zdravá,aj ked tučnejšia...