Cukor v moci

diabetik3

conn som diabetik 2 aš3 stupna meral som si cukor v moči a ta palička bola uplne tmavo modra co mam robit a co to znamena visvetlie mi to prosim dakujem

pierka

Ja mavam cukor v moci a niekolkokrat som bola testovana na cukrovku a tu nemam, moze to suvisiet s poruchou filtracie obliciek, mozu prepustat do mocu cukor, ja som bola strasne vydesena a cukrovka s anepotvrdila, odbery mi boli robene opakovane aj na glukozovy test som bola, su vsak dni ked mavam slabosti tak neviem ci aj na to existuju lieky, alebo ako sa to riesi, ked je iba odpad cukru v moci, pri com v krkvi je hladina cukru v norme, mae s tým niekto skusenost?

eng

To: egres,

miare podľa toho čo píše bude mať skôr DM2 s inzulínovou liečbou a nie DM1 ako sa domnievaš Ty... A pri inzulíne Novomix 30 si nemôže upravovať bazálnu a bolusovú dávku inzulínu, pretože ide o mixovaný inzulín (30% rozpustný inzulín aspart (rýchlo pôsobiaci)a 70% protamínom kryštalizovaný inzulín aspart (dlhodobo pôsobiaci))podávaný naraz v 1 dávke.

Ja by som pre miare odporúčal prejsť na intenzifikovaný spôsob liečby, kde sa dá postupovať takým spôsobom ako navrhuješ Ty...

egres

kedze mas rano 12,9 (treba si ale merat kazde rano) tak by som skusil pichnut si najprv bazal len o dva jednotky viac ako si pichas a potom sa zariadit podla nemeranej hodnoty pred jedlami a v noci,treba si to vychytat pretoze pohyb je roznorody,jedlo je roznorode a k tomu treba dat prislusnu davku chybajuceho inzulinu,preto je najlepsie jest pravidelne ,poznat obsah sacharidovych jednotiek v jedle (SJ) a regulovat si to podla vahy a podla toho ako sa citme,mensia dieta roby zazraky aj ked nie je u DM1 doporucovana koli hypu hoci aj po znizeni inzulinu,ale zotavi celkovo organizmus a teda nepriamo sa mozu napravit vysoke hodnoty cukru,no jednoduksie je si pridat adekvatne mnozstvo inzulinu,ale je riziko ze to bude stupat tak donekonecna,treba na to mysliet a hybat sa a jest tak ako normalny zdravy clovek a ktomu dopasovat inzulin

egres

pri tvojich vysokych celodennych hodnotach cukru v krvi by som si pridal bazalneho inzulinu najprv 3j a ak by hodnoty boli este stale nad 8mmol,tak by som este pridal bazalu a rychly inzulin pred jedlom sa picha podla sacharidovych jednotiek,ktore jedlo obsahuje a ktore planujes zjest,kludne sa pytaj ak niecomu nerozumies,ale ja nerozumiem preco neovladas zakladne veci pri DM1...kde je problem? som len zvedavy...ako dlho mas diabetes?

miare

Ešte chcem dodať, že mám asi málo pohybu, ale v mokrom počasí nerada vychádzam, lebo mám nízku odolnosť a hneď niečo nachytám. Že by to spôsobovalo to? Zdraví miare.