Predčasná menopauza

Príspevok v téme: Predčasná menopauza
alena tirpakova

Mám 36 rokov a lekári mi na základe zdravotných, dlhoročných problémov s neplodnosťou a následným neúspešným umelým oplodnením, ktoré skončilo potratom v ôsmom týždni diagnostikovali predčasné vyhasnutie vaječníkov a predčasnú menopauzu.Som v situácii, keď neviem na koho sa mám obrátiť,gynekologička tvrdí, že ešte takých 10 rokov musím brať hormóny pretože som ešte mladá a obvodná lekárka sa na mňa hnevá, že si nedám pokoj s hormónmi, pretože si myslí, že s nimi som sa ,,dobabrala".Zmenila sa mi postava, pribrala som 24 kg, mám vysoký krvný tlak a som na antidepresívach.Neviem aké percento žien trpí takou diagnózou, ale ešte som sa nestretla s nikým, kto by mal podobné problémy.Vie mi niekto poradiť?Som zúfalá,lekári si tvrdia svoje, majú svoje teórie ale ja to všetko žijem a som viac ako zúfalá.Chcela som mať väčšiu rodinu a toto sa mi stalo t.č.som aj po adopcii dieťatka, chcem byť dobrou mamou a manželkou.

kates33

Ahojte, mojej tete taktiež diagnostikovali predčasnú menopauzu a to mala iba 35 rokov. Taktiež tomu predchádzali rôzne zdravotné komplikácie ale podľa mňa k tomu prispel aj trocha pôrod. Pamätám si, že sa asi 10 rokov snažili o dieťa a už ani nedúfali, no zrazu sa to podarilo. Malý, krásny a zdravý chlapček. Lenže po tom tehotenstve sa moja teta dáko začala kaziť. Diagnostikovali jej sepsu, ktorú následne v priebehu rokov prekonala až 2x. Je to proste šéfka, no len potom sa mi začala sťažovať že má dáke časté návaly tepla a v noci nemôže spávať a to jej stav čo sa týkalo autoimunitného ochorenia, bol už dobrý. Ochorenie spalo. No a napriek tomu mala tieto príznaky. Ja som to aj zo srandy strelila, že či neni v prechode a tak sa bola dať aj vyšetriť, kde jej to potvrdili. Ako, ja viem, že raz to čaká a neminie každú ženu, vrátane mňa, ale myslím, že keď to zvláda moja teta tak ja s tým v budúcnosti tiež nebudem mať problém. Každopádne vďaka za prečítanie a pekný zvyšok dňa.

Zuzizuzi

Istrija, ak náhodou tu ešte chodíš, môžes prosím dať info akú prírodnú liečbu si postúpila na zvrátenie predčasnej menopauzy? Ďakujem

Dana Kadasi

Bohužiaľ, predčasná menopauza postretla aj mňa. Celý ten prechod nie je taký náročný, horšie je, že vás to zastihne, keď ste úplne nepripravené. Chvíľami som mala pocit, že tie návaly tepla už nezvládnem. Bola som dopotená aj v práci. Mnohí ti tu radia výživové doplnky a ja som presvedčená, že je to cesta, lebo aj mne to zmiernilo príznaky menopauzy. Ale ja by som ti poradila Sérélys, pretože ten je zo 100 % výťažku peľových zrniečok a z vitamínu E, takže to nie je žiadny klam, že je prírodný. Uvidíš, polepší sa ti a všetko dobre dopadne. :-)

menox

Ahojte, rada by som sa podelila s vami o skúsenosť s menoxom - www.menox45.sk , mám 49 rokov a dosť nečakane ma zasiahla menopauza minulé leto. Začiatky boli dosť ťažké, postupne som však menila svoj živ. štýl a posledné 3-4 mesiace užívam menox a oproti tomu ako som sa cítila predtým sa mám naozaj skvele. Objednala som si menox extra forte, čo bol dosť veľký risk ale vôbec to neľutujem, kiež by o tom vedelo viac žien s podobným problémom a tiež by im to pomohlo ako mne.

97Lenka17

Ahoj, ja mám len 16 a gynekologička mi dala antikoncepčné tabletky, pretože som od decembra nemala menzes, a prišiel mi až včera:/ Bola som zúfalá, pretože každá žena túži podľa mňa mať malé bábo, tak viem asi ako sa cítiš. Ale ak si spokojná so svojím životom, a nie je šanca, že budeš mať vlastné bábo, tak je podľa mňa blbé sa dávkovať tabletkami (hormónmi) to Ti môže len uškodiť podľa mňa.

marcelka 34

ahoj istrija, mam tiez 34rokov, snazili sme sa otehotniet a vcera mi doktor oznamil, ze moje vajecniky su prazdne :-(
neviem vobec com mam robit, menstruaciu mam stale normalnu, ale vraj uz nemam vajicka, takze asi je to predcasna menopauza. Napisala si, ze si to porazila, tak sa ta chcem spytat, ci mi nevies poradit. Vopred dakujem za kazdu radu.

tanitta

ahoj,mam 24 rokov a predcasnu menopauzu nakolko mi zistili nador na vajecniku a podstupila som operaciu kde mi vajecniky a ine veci odstranili.vie mi niektora prosim odporucit nejake vyzivove doplnky z vlastnej skusenosti,nakolko hormonalnu substitucnu liecbu nechcem brat,kedze je tam zvysene riziko vzniku rakoviny.