RNG prosim o odpoved

Príspevok v téme: RNG prosim o odpoved
ptolemaia

dobry den, vo viacerych prispevkoch pisete, ze odporucate uzivat zinok a selen kazdy den. tak som dala na vasu radu a kedze som mala aj nejake problemy s travenim a vylucovanim tak beriem aj vlakninu a probiotika. Ale, mam atopicky ekzem, probiotika beriem uz dlho a je to fajn, aj s ekzemom, zinok a selen a vlakninu beriem tyzden a dnes sa mi na tvari objavil ekzem , co na tvari nemavam, aj kutiky pri ustach, co s tym vraj suvisi, aj ekzem na krku, co mavam. moze to suvisiet s tym zinkom alebo selenom? s cim je to prvdepodobnejsie??alebo ich mam brat kludne dalej?? lebo vyzeram momentalne hrozne. dakujem

RNG

Vsetko na svete je mozne(prakticky), su ludia co maju reakcie aj na latky sprevadzajuce doplnky vyzivy. Okolo 2 % ludi ma reakcie na kvasnice, ktore su zakladom mnohych selenovych doplnkov.
Niekto je citlivy na zinok a nesnesie viac, ako 25 mg.
Vynechaj obe a uvidis ci sa to zlepsi. Potom pridaj jeden a uvidis reakciu tela
Lepsiu radu ti nemozem dat, ako vylucovacia "detektivna " praca, lebo kazdeho organizmus je inaksi.
Inac, selen samotny ani zinok samotny by to nemali sposobovat, len formy, ako su viazane.
Existuje aj napr zinok citrat, alebo askorbat, tiez selen ako simethicone, proteinovy chelat a podobne.
Vacsina vyrobcov doplnkov sa vyhyba roznym materialom, ako skroby, kvasnice, mliecny cukor a podobne, ktore su zdrojom roznych alergii.
Ale kvasinky su zaroven nielen zdrojom selenu ale aj bohaty zdroj prirodnych vitaminov B, takze pre tych 98% su lepsia forma selenu, nez napr proteinovy chelat.