Som zavisla od jedla

Príspevok v téme: Som zavisla od jedla
rubl

Zdravim...Mam jeden velky problem ale hanbim sa to hocikomu povedat...som asi zavisla od jedla vobec sa newem ovladam v jedeni v kuse len jem a jem , nedokazem sa zastavit. Vobec uz mi to jedlo nechuti a som uplne prezrata , ale stale to do seba cpem a nedokazem presatat... Nenavidim jedlo , ale nedokazem sa prestat prejedat...prosim pomozte mi co mam robit???

merynka13

ahoj...ja som tiez ten typ,ze mam vacsie oci,ako zaludok....ale ja zasa milujem SLADKE!!!tym sa prejedam ja a to je nezdrave,nedobre,priam otrasne....ale....dosla som na par fint :) snad ti teda pomozu....:
-->ak mas chut na nieco,tak si to DAJ...ale pred tym vypi 2pohare cistej vody....alebo aspon jeden-nemesti sa potom do teba toho tolko :)
-->ak mavas aj strasne chute na sladke,tak si daj,ale pred tym si daj nejaku zeleninu
-->nesed doma!!!vtedy je chladnicka najvacsi nepriatel...ak mas psa,chod s nim von,ak mas korcule,chod sa prejst,ak len tak pojdes len s kamaratmi,urcite chod,ale vypln si den,aby si nesedela doma
-->zuj ZUVACKU vzdy ked sa da :)

elvír

ahoj trpim uplne rovnakim problem..jem a nevjem poreco..nechcem jest ale jem....pribrala som preto us 15 kil..od vianoc..je nacase stim nieco robit..je to zavazna choroba..a poviem ti ze moja psychika je na uplnom dne..vstanem myslim na jedlo..parkrat som rozmyslala nad samovrazdou..pretoze mi neustale vsetci hovoria aka som bola stihla a teraz po mne kazdi kydá....jednoducho mam pocit ze už to nikdy nezmenim..jedlo mi uz vobec nechuti..ale ja neustale jem..rpetoze moja matka ktora ma neustale odsudzuje...akokeby narokom kupovala vsetko co milujem (sladkosti,rozne peciva)...je to ako nejaka skuska ci obstojim..cele dni sedim doma..lutujem sa..a nic preto nerobim..pretoze sa onedlho zrutim..predsa si nezasla este do takeho to stadia..rob stim nieco..lebo predsa ako ja dopadnut nechces...fakt chcem ti pomoct..vjem presne ako sa citis...

fleerka

to je psychicka zalezitost
nieco ti v dusi chyba a tymto si to kompenzujes telesne tolko nepotrebujes ale je to nahrada naplnenia za psychicku tuzbu po plnosti v istej oblasti ktora u teba v detstve alebo teraz absentuje

rubl

RNG: to je fajn , ale ja niesom vystresovana a ani nejsom hladna...ked jem nikdy niesom hladna... len sa skratka cpem a to je natom to najhorsie

RNG

stress vytvara hormon cortizol a ten nuti telo ukladat cukry ako tuky, cim ked sa znizi hladina cukru v krvi, nastane doslova zravy hlad. To je teda casto pricina prejedania sa.
Tiez "pocit hladu" je vlastne komplexny nervovy signal, ktory sa da volou a roznymi hlad potlacajucimi technikami a doplnkami casto potlacit

silvus

pre adrien: ak sa prejedáš a ešte si aj schudla, buď to všetko následne vyvrátiš a teda máš bulímiu, alebo môžeš mať hypertyreózu - zvýšenú činnosť štítnej žľazy.

dot

Uplne Ta chapem, ja mam v poslednych dnoch podobne stavy. A najhorsie na tom je, ze takato zavislost je ovela horsia ako zavislost od cigariet a alkoholu, lebo tie k zivotu nepotrebujes... jedlo (zial-nastastie) potrebujes, ale v tom spravnom mnozstve a pravidelne. Skus porozmyslat co ta privadza k prejedaniu, predchadaj mu nejakou zabavnou cinnostou. nauc sa mat sa rada, svoje telo, originalne telo, rovnake nema nik iny na svete:-) rozhodne sa nesnaz zvracat...

adrien

ahoj RUBL...viem...asi sme 2:(...ja stale do seba tlacim aj ked kazdy huci ze nic nejem jem 2 krat viac ako ostatni..a este som aj chudla od aprila 10 kil...sranda ne? p.s.: daj si pozor aby ta nedostala bulimia!!! potom by si uz mala problem naveky___