ste starinari?Nic neviem vyhodit.Je to chore?

Príspevok v téme: ste starinari?Nic neviem vyhodit.Je to chore?
starinarka

Nemam kam uz davat vecitotalne prepachte skrine a pivnica/Kolko mate veci na nosenie{napiste mi pocet triciek a nohavic a pripadne pocet topanok.,Ja mam pocit ze toho mam strasne vela a nemam to kam davat {asi 200 triciek 50 topanok..radsej nebudem pokracovat}Vyzadujete saty? ako casto?Vsetko skladujem ..aj tanierky po babke. No mam asi nejaku diagnozu...:}

ped

Môj kamarát má taký starý nábytok, že keď ho navštívim, tak si pripadám, ako keby som bol v inom časopriestore, v inom čase, v inom storočí, pred naším letopočtom?:-)

0vecka

ja to robim jednoducho: ked po mne stara chce aby som nieco kupil tak jej drbnem do ruky taky ten velky sacok na smeti ten 50l a jej poviem ze ked ho naplani svojimi haraburdami tak jej to kupim...

Len naR

Aj ja škrečkujem a nie som stará babka, ale tridsiatnička. Ale našla som takú metódu na nete, že veci ktoré vás robia šťastnými nevyhadzujte a to, čo vo vás vyvoláva, z vaších vecí nepríjemné, stiesnené a stresujúce pocity vyhoďte-posuňte. Ale ľahšie sa to hovorí ako urobí. Tiež mám neosožné veci, ale hovorím si, keď to vyhodím, vyhodím peniaze. A čo ak to bude ešte treba a ja na to už nebudem mať.. Ale úložné priestory nemáme nafukovacie. Čas-život je relatívny.. A čím je človek starší, či možno zaneprázdnenejší, tak čas uteká akosi rýchlejšie, asi tak 10násobne... Nestíham rozlepiť oči a už treba ísť spať a som hore 17-18hodín.. Tak treba vyhodiť všetko čo nepotrebujeme, lebo nás to oberá o čas. Vraciame sa k tým veciam, či už fyzicky, alebo len mysľou... Vieme, že sú to veci neužitočné, čo len hladkajú našu dušu. Čo ak ich je moc? U mňa vzniká stres. Nežijem sama v hangári. Keď otvorím skrine, musím v nich rôzne prekladať, aby som našla, čo potrebujem. A to kradne môj čas. Keď naďabím na niečo spomienkové, tiež spomalím a už to ide. Čím sme starší, tým viac spomienok a predmetov. A už činnosti, ktoré treba rýchlo urobiť sa postupne spomaľujú. Tu minúta, tam päť, a hladné bruško hovorí: Kde je môj obed? A keď máte deti, už je hladných brušiek viac.. Tak a tu je ten stres .. Zapodievame sa nedôležitým, lebo je to milé, ale zavadzia to, zaberá miesto, čas na prácu a v konečnom dôsledku aj čas na oddych. Oddych=zdravie. Majte sa radi, zbavujte sa vecí, niečo si nechajte pre radosť, ale to podstatné, motivujúce, hrejivé. Upratujte pravidelne, aby sa to nehromadilo.. ;) aj ja zajtra pokračujem na svojom bojisku :-go!

fialocka

myslim ze ten blsi trh je super napad, mozno sa vsetkych tych veci vzdas lahsie ked neskoncia v kosi, ale mozno posluzia niekomu inemu... hm?

[zruseny12]

presne tak ako pise poliewoocka,spotrebice by som nevyhadzovala,nikdy clovek nevie kedy sa zidu...ale ostatne veci by som darovala...alebo dala do bazaru...je vela moznosti ako sa ich zbavit...a ked sa nechces obtazovat...tak naplnit cierne vrecia a vyhodit.../ale ked su to zachovale veci,bolo by ich skoda,je vela ludi ktorym by si pomohla/

poliewoocka

Starinarka, spotrebice, najma funkcne, nikdy nevyhadzuj! Nikdy nevies, kedy sa ti novy pokazi a kolko bude trvat oprava alebo reklamacia-najma u nas na Slovensku.
Co sa tyka ostatnych veci, co tak spravit blsi trh a dat po par korun? Alebo niekomu darovat...

starinarka

vyhodili by ste stary fen? {spatny ale funkcny } mam novy.Stare radio {mame 5}Stary myxer ,tiez funkcny.Stary kavovar funkcny.Knihy co skutocne nikto necita a nechce ich ani antikvariat. Len si hovorim niekedy si ich precitam,,,{to hovorim 10 rokov}Obrusy 30 {ale nie su moderne} Polonove uteraky po babkach]aj to vyhazdujete?Vazicky po babkach tanieriky navyse.Len mame ich cez 100.Vyhodili by ste tieto veci? Este nejake povzbudenie a zajtra ich vyhodim:}.Je velka pravda ak by to niekto urobil za mna ani si to mozno nevsimnem,teda vsimnem ,ale nebude to tak vadit.Inak dakujem za povzbudenia

fialocka

my doma kazdy rok vytriedime oblecenie, ktore uz nik nebude nosit a posleme ho do detskeho domova. Niekedy mam tiez problem vyhodit veci, ktore uz sice nepotrebujem, ale mam ich rada,... vtedy najradsej zavolam sestru a ona mi povie ze tak toto fakt vyhod, toto si este nechaj a "vyhadzovanie" mi ide lahsie. Podla mna nie je dobre vsetko co sa nepouziva automaticky vyhadzovat, ale treba si uvedomit ci to v buducnosti bude mozne este nejak vyuzit, alebo je vam len luto tu vec vyhodit...

lea

joj, kontakt na nich neviem, ale na internete ma slovensky cerveny kriz a katolicka charita iste svoje stranky, tak im skus napisat alebo zavolat