Zvacsena uzlina na krku

blabla1111

No tak v strede a nebola som chorá len som mala bolesti zuba ale to na pravej strane. Je to tvrdé.
Môže to byť rakovina? Dúfam že nie

netreba

Kde je tá uzlina vzadu, vpredu? Chorá si teraz nebola? Určite choď ku svoje lekárke, prezrie to a urobia ti ďalšie potrebné vyšetrenia.

blabla1111

Dobrý deň. Mám 14 a dnes som si nahmatala hrčku na ľavej strane krku.
Netuším čo to je no bojím sa.
Viete mi poradiť?. Má asi 1cm nebolí ma to a je tak stredne tvrdá a pohyblivá.
Prosím čo to je?

Jozef20

Dobrý večer, už cca 3-4 roky mám pravdepodobne zväčšenú uzlinu na pravej strane krku, možno aj viac. Keď si prehmatávam pravú stranu tak mám tam viac tých "nerovností" len neviem či sú to určite uzliny alebo je to normálne. Cítim na tej pravej strane určité nepohodlie akoby stuhnutý krk. Bol som s tým aj na ORL vtedy som mal nejakého streptokoka v hrdle tak mi dal antibiotiká 2 balenia, po kontrole povedal že je to už OK no stále mám pocit že to nieje celkom OK. Nepociťujem žiadne iné problémy, resp. keď sa nato nesústredim tak ani o tom v podstate neviem. Nemal s tým niekto podobný problém? Resp. o čo by mohlo konkrétne isť? Môže to byť aj niečo vážne?
Ďakujem

miska 2604

Dobry den chcem sa opitat na pravej strane krku sa mi objavila hrcka na dotik je bolestiva tipujem ze je to uzlina.objavuje sa mi docela casto.chcem sa opitat ci je potrebne s tim ist k lekarovy a ci sa mam coho obavat.dakujem

alexandra.rr

Tu www.zdravoteka.sk píšu, že u nebolestivých zväčšených uzlinách sa musí uvažovať aj o možnosti nádorového ochorenia a skôr, ako sa spraví chirurgické vyšetrenie vyoperovaním lymfatickej uzliny a histologickým vyšetrením, tak vlastne si človek nemôže byť ničím istý.

Barborenka

Dobrý deň. Ja som mala uzlinu na krku a podpazuší bola som na vyšetrení PET-CT KDE NA KRKU SVIETILO ,operovali uzliny ,ale nádor bol našťastie nezhubný. Nedajte sa odradiť lekármi a žiadajte si odborné vyšetrenie.

Stary222

Chcem sa opýtať neviem presne koľko to uz je dlho ani kedy sa to presne objavilo ale našla som si za krkom vzadu na pravej strane hrču vraj je ako hrasok ale podľa mna ako to cítim je o čosi väčšia a je tvrdá a neboli na dotik okrem nej mám este za uchom dve malé ako hrasok nebolia ani tie no pod bradou sa mi vytvoril zhluk uzlín veľkosti tak 18.4mm bola som s tím aj u obvodnej lekárky ktorá mi povedala že sú to uzliny ale pre istotu má pošle na krčné tam mi povedali že kde to vydela že uzliny nebývajú v zadu že to je tukového pôvodu poslali má preto na Sono tam to potvrdili že vraj sú to tie uzliny poslali má znovu ku krčnej aj s výsledkami tá mi povedala že to je zrejme tím že som mávala často zápal v tele a prekonala som v detstve 2krat zápal pľúc a preto sa to asi takto prejavilo no keď som jej povedala že nech mi zoberie nijakú vzorku tak mi odpovedala že je to malé že nemá ako tu vzorku odobrať nebýva mi naštastie zle cítim sa v pohode len niekedy som trochu unavená inak dá sa chcem vás poprosiť kto mal niekedy takito problém ako ja nech mi napíše dúfam že to neni fakt níaka rakovina dakujem.