Pečeňové testy

Príspevok v téme: Pečeňové testy
Murko32

Asi pred mesiacom mi brali krv a zistili mi zvýšené pečeňové testy. Normal je 1.13 a mne zistili 4.01. Chcem sa len opytat, ci ta hodnota je dost zvysena alebo len mierne. Asi za tyzden idem na druhy odber. Samozrejme, ze doktor mi predpisal lieky (Lagosa 3x1). Mam strach, ci to nie je nieco vazne. Ak hodnoty neklesnu, chce ma poslat na SONO. Podla doktora su zvysene hodnoty toxickeho pôvodu (alkohol, drogy, atď.) Podotýkam ,že nepijem ani nefajčím. Vážne mám obavy. Vie mi niekto poradiť. Ďakujem

Robo 30

pečenove testy si sledujem už 5 rokov.Mám stale zvýšene ALT/0,8
pre zaujimavost vam dam tabulku :spodna a horna hranica pečen. testov
bilirubín celk. 1 - 18.8
gama-GMT 0.13 - 1.02
AST 0.01 - 0.63
ALT 0.01 - 0.68

eli

Pri peč. testoch sa sleduje AST, ALT, GMT. GMT hovori o konzumacii alkoholu a hodnota 4 je dost vysoká. Ostatne dve AST, ALT sú zvyšené po infekčnom ochorení pečene, životospráva, lieky atd...

severanka

Mozem sa dat zaockovat proti zltacke, ak mam zvysenu hodnotu pecen. testov na 1? Neviete nahodou kolko stoji take ockovanie? Pracujem s rizikovou skupinou ludi, zamestnavatel nam to nepreplati.vdaka

severanka

Ja som mala tiez zvysene pecenove testy, pri norme 0,6 som mala 1, nie je to velke zvysenie ale predsa je tam nieco. Predtym /kazdy rok/ boli OK.Tiez beriem lagosu 1x1, nefajcim nepijem.Mohlo to sposobit branie panadolu a ibuprofenu 200, dva tyzdne pred odberom?Dakujem.

aktak71

Norma nie je 1,13 ale do 0,6. A to AST alebo ALT (neviem o ktorej hodnote hovoríte). Príčin je množstvo(lieky, alkohol, infekčné choroby - žltačka, autoimúnne choroby, ....) Treba to dobre vyšetriť.