Prist o zuby v mladom veku

Príspevok v téme: Prist o zuby v mladom veku
lianita

Chcem sa spytat, ci je niekto takí kto prisiel o zuby v mladom veku, mam 35 rokov, kopu kazou a mrtvych zubov, ktoré by som si dala najradsej vytrhnut, pretoze stale sa v nich nieco deje, neviem si predstavit, ale ako si zvyknem na zubnu nahradu, ma niekto pozitivnu skusenost, ze si bez problemov zvykol na nu zvykol?Budem rada ak niekto napise.

iii

ešte dodám, že ma nič nebolelo! Mala som skvelého zubára. a tie otlačky mi robili ešte s mojimi zubami. čiže otlačky na ďasná mali a zuby mi urobili pekné, biele a rovnaké. A otlačky mi spravili aj na spodné, aby vedeli tie horné vymodelovať, nech sadnú, keď dám zuby spolu. A ani jednu sekundu som nebola bez zubov. Mám zodpovedné zamestnanie, nemohla som si to dovoliť. Bola to podmienka. Nechcela som byť ako niektoré ženy aj pol roka bez zubov.

iii

perlička nepíš ak nevieš. A keď má niekto svoje takom stave, že sa nedajú opraviť a stále bolia?
A dá sa to: Ja som mala hore 10 zubov. Zobrali mi otlačky a urobili protézu. Zuby mi vytrhali, každú dierku mi vytrel tampónikom a hneď v tej sekunde, ešte na čerstvé a bolavé ďasná mi nasadil protézu. Tú som si dva dni nesmela dať dole a jesť len tekuté. Preto píšem, že sa mi ďasná prispôsobili protéze. A pretože ich odvtedy nosím stále aj v noci / okrem umývania/ tak sa mi síce ďasná trošku scvrkli, ale sú prispôsobené tej protéze. A sedí ako uliata. Tisíckrát budem opakovať: NEĽUTUJEM. To aké som mala predtým a teraz sa nedá porovnať.

perlička

iii to je hlupost, ze najprv sa robi proteza a az potom zuby vytrhaju. ako mozes taku hlupost napisat a zavadzat!!! ako ti mohli urobit protezu, ked ti nevedeli urobit otlacky???? ci ti robili otlacok na zuby?? :)) :)) :)) aj tak sa da, ale v pripade, ak sa rbia korunky.
nikdy sa ti dasna neprisposobia proteze. dasna casom atrofuju a preto dochadza casto k uvolneniu protezy.
jedno je iste: niet nad svoje vlastne zuby! ;)

qqq

ahojte všetci - tiež uvažujem o korunkách - kazia sa mi predné zuby. Zubárka mi ich vždy vrta, ale ani nie po mesiaci mi zasa začínajú černieť, ak to takto pojde ďalej, zvŕta mi ich všetky až do ďasna:) Čítala som tu všetky vaše príspevky a som prekvapená - netušila som, že protéza ja taká dobrá vec, ale ja mám stoličky v celkom dobrom stave a tie by som si chcela nechať, preto sa chcem opýtať či protézu môžem mať iba na predných zuboch s tým, že zadné mi ostanú. A či naozaj nie je jednoduchšie dať si spraviť iba korunky - v niektorých príspevkoch ale bolo, že sú nepekné a šedé - od čoho to závisí, že do protézy môžu spraviť pekné zub.náhrady a korunky nemôžu? Ďakujem za váš názor.

nikagold

daisy262... aj ja by som potrebovala vymenit 4 predne zuby, chcem sa spytat ci dobre funguju a kolko ta to stalo?

scuffle

iii, no ten strojcek musim mat , ze to treba upravit, tak v maji mi ho maju nasadit, jedine na co sa tesim ze aspon mi tie predne pokazene predne zuby nebude tak vidno:)a wvask kolko dospelych ludi nosi strojcek a vobec im to nevadii

iii

ika, bez zubov som nechodila, lebo najprv spravili protézu a potom my vytrhali zuby. A zvykla som si, lebo som musela. nebolo to hrozné. vždy som si hovorila, že je to pekné a že to stojí za to. a nepadá mi, lebo ďasná sa prispôsobili protéze. A ak sa na to dáš, a náhodou by ti padali, tak si ich prilepíš. Na začiatku budeš cmúlať tuhé cukríky, to ti odporučí aj lekár.
ale hlavne: už ťa nikdy nebudú bolieť zuby !!!

ika11

iii a ako si si zvykla na tu protezu, nepada Ti? Ja mam 25 a tiež mam problemy so zubami neustale niečo riešim, tak silno uvažujem aj o tejto alternative, i ked ma zubar prehovara na implantaty, ale pocula som, ze s nimi je tiež problem, nemusia sa prijať a nie je to konečne riešenie. Chodila si aj bez zubov?alebo Ti hned nasadili tu protezku?