Pravdepodobne ,,NEPLODNOST,,???

Príspevok v téme: Pravdepodobne ,,NEPLODNOST,,???
smutna

Ahojte Vsetci!
Dnes som nahodne natrafila na tutu *skvelu* stranku a rozhodla som sa,ze to naposledy (pred planovanim vysetrenim) risknem a popytam sa na Vase nazory,rady pripadne ine doporucenia.

Moj problem spociva v tom,ze nemozem otehotniet a samozrejme prve co mi preslo hlavou je ,,ci vobec raz budem moct,,.Mam 23 rokov a so svojim priatelom to tahame uz osmy rok (cize zacala som s nim nieco po 15-tke.,od zaciatku sme mali nechraneny sex.Uz asi o rok mi v mojej vtedy este pubertalnej hlave napadlo ,,co tak mat s nim babo :-),,necakala som a vyklopila to priatelovi;ten ma zo zaciatku od toho odhovaral argumentami,ze som este mlada,mam pred sebou skolu a pod.,po par mesiacoch sme to ale napriek vsetkym okolnostiam skusili.Nastalo obdobie netrpezliveho cakania - uz som sa nevedela dockat prvej menstruacie resp.zelala som si aby vobec ziadna nebola,ale ake bolo moje prekvapenie (nemile) ked sa dostavila a to este o 3 dni skor ako mala )-: Uz vtedy ma napadlo ,,co ak nemozem mat deti?,,.Od toho casu sme s priatelom spavali a spavame ako sa hovori ,,naplno,, a vysledky ziadne!Medzicasom som navstivila gynekologa a zdoverila sa mu s mojim trapenim;aka bola jeho reakcia? ,,Ste vydata?,, moja odpoved ,,Nie,,Tak sa tym nezaoberajte!S hlavou dole som vysla z ordinacie a plna hnevu zamierila domov,kde som potom preplakala cely den.Dnes mam 23 aj nieco,stale toho isteho priatela a smutok na dusi...,preto prosim kohokolvek z Vas,kto presiel niecim takym o radu prip.ine info.

PS:to,ze by bol moj priatel neplodny doposial vylucujem,nakolko ma dieta s prveho manzelstva.

smutna

to lenuliatko:.
...ano podstupila,ale nic hlbsie;bola som len raz na ultrazvuku nakolko som mala raz v jednom mesiaci menzes 3x (vraj pravdepodobne prechladnuta),dalej som bola raz na citologii slo o opakovane mikozi (inak vysledky v poriadku,+ predpisane cipky) nuz a ten posledny krat kedy som bola u lekara skoncil ako som pisala hore bezvysledne (lekara som informovala co je vo veci a totalne ma odpisal)

adriana

Ahoj smutná.Ja mám 37,18 rokov som vydatá a mám 5 ročné dvojičky.Všeličím sme prešli keď sme sa pokúšali o bábetko.V prvom rade zmeň gynekológa.S takímto prístupom ťa len zdepta.A nebuď si taká istá,že chyba je len v tebe,existuje aj sekundárna neplodnosť.Aj keď už má dieťa,medzi časom vplyvom stresov,prekonaných infekcií,zápalov atď.,môže byť problém aj v partnerovi.Ak to chcete obaja,mali by ste obaja podstúpiť vyšetrenia.U chlapa je to jednoduché.Jedno vyšetrenie spermii-spermiogram u urológa.Držím ti palce.Čo má prísť to príde,iba tomu niekedy treba trochu pomôcť.

lenuliatko

ahoj smutna.a podstupila si nejake vysetrenia?mozno by si mala.mozno je problem v tebe a doktori ti stym urcite pomozu.ja som sa vydavala ako 18 rocna.s manzelom sme sa snazili o babo po 4 mesiacoch sa nam to konecne podarilo.ale uz som neverila.teraz som v 7 mesiaci uz pomaly.

smutna

V mojom prispevku som uviedla,ze od zaciatku som so svojim partnerom mala a mam ,,nechraneni sex,, to znamena,ze som nikdy nic nebrala a ani neberiem.

mirka 23

Smutna, nepíšeš, či si brala antikoncepciu a ako dlho si po vysadení a ako dlho si ju brala, ak si ju brala. Lebo ak si brala HAK, tak sa musí telo najprv "očistiť" od HAK. Nemôžeš otehotnieť hneď prvý mesiac po vysadení. Odporúčam ti pozrieť si tému "Uživateľkám ktoré vysadili HAK" ak si HAK brala.