krvne skupiny

dd

tato tema tu uz bola x krat, ak ma zena rh negat. a muz rh pozit. - jedine vtedy by mohli nastat problemy a aj to len v pripade, ked dieta zdedi po otcovi rh pozit.teda vtedy by matka a dieta mali opacne rh faktory a matka by mohla mat z dietata "pocit", ze je to skodca a mohla by zacat vytvarat protilatky proti dietatu.v dnesnej dobe to uz je ale v pohode, aj ja mam rh negat. a manzel rh pozit., mame zatial jednu dcerku - zdedila po manzelovi rh pozit., cele tehotenstvo mi sledovali hladinu protilatok - konkretne to boli za tych 38tyz. 3 odbery, vsetko bolo v poriadku a po porode, tusim na druhy den mi pichli injekciu, rhega a tak by malo byt vsetko v poriadku aj pri dalsich detoch.a ja sama som z 3surodencov a nasi rodicia maju tiez opacne rh faktory a vsetci sme zdravi, v poriadku. v ostatnych pripadoch, okrem spominaneho, je vsetko v poriadku a z hladiska rh faktora nic nehrozi..

adela64

V sucasnosti to uz neni taky problem ako mozno kedysi.A nyvse ak mate obaja rovnaky faktor tak je to praveze dobre.Tyka sa to len zien ktore maju Rh negativ a muz by mal pozitiv tak jednoducho povedane do zarodku by sa dostalo cez telo matky nieco,co matka nema a mohlo by dojst ku kompikaciam,ale s tym uz dnes si lekari poradia ano ide o ockovanie a je po probleme:-)ked ma zena pozitiv a muz negativ tak nic sa nedeje.Je to len u zien ktore maju Rh-.

wendy

aha.. no dakujem... presne nieco take som pocula, ze ked su obaja rh negat., tak by to matke mohlo sposobit nejake zdravotne problemy pocas tehotenstva a ze to treba nejak podchytit vsas a neviem ci nejaku injekciu pichnut... aby to bolo ok... tak uz som mudrejsia trochu, dakujem

m&m

Ahoj ja som 7 mesiaci tehotenstva a s manzelom mame obaja rovnaku krvnu skupinu. Ja som RH+. Ked sme sa lekara pytali, ci je to problem, povedal, ze nie iba ak by som bola Rh-, vtedy sa robia krvne testy na protilatky. Ale ze ani to problem nie je;)

kerko

no pokial viem tak vy by ste problemy mat nemali. len vtedy ak by bol plod rh pozitivny, mohlo by mat dieta novorodenecku zltacku. ale nie som odbornik