Rodicia hnede, dieta modre oci... Je to mozne?

Príspevok v téme: Rodicia hnede, dieta modre oci... Je to mozne?
zmatena

Mam take obavy... Uz v minulosti sa stalo, ze v nasej nemocnici vymenili deti a teraz... Teraz ma sestricka trojrocneho uzasneho blondateho modrookeho synceka. A v com je problem? Nooo nikto v rodine nema blond vlasy a sestra s manzelom maju hnede oci... Nejde len ale o to... Syncek sa na nich absolutne nepodoba a ja sa bojim, ci sa niekde nestala chyba. Sestra muza urcite nepodviedla, tak v com to je? Je mozne, aby mali hnedooky rodicia modrookeho synceka? Prosiiim poradte

vivaa

takže učilo sa to ešte na gympli. obidvaja rodičia su čo sa týka prenosu genet. informácie farby oči heterozygoti (to znamená, že nesú aj informáciu na svetlé aj informáciu na tmavé oči. Nakoľko tmavá farba je dominantná, tak sa u nich prejavila tá tmavá. Ale stále bola 25% šanca, že budú mať svetlookého potomka. A čo sa týka farby vlasov, tak tie sa menia. Moja dcéra mala , keď sa narodila úplne tmavé vlasy, ateraz je svetlovlasá.

jajav1

..moji rodičia tiež majú hnedé oči a ja a môj brat máme modré a druhý brat má hnedé....to je normálne...pa

mia

Tak ja mam modro-zelene oči, moja mamka a starší brat majú hnede oči a môj otec a mladší brat majú modré oči.A to neznamená,že niesu mojimi rodičmi.Geny nemusia pochádzat od rodičou,ale aj od prarodičou.Je to normálne.Ja mám napríklad oči po ocovej mame.A čo sa týka farby vlasou?Cela rodina máme svetlo-hnedé vlasy,len môj mladší brat je blondák.Je to normálne,pretože stará mama bola v mladosti blondýna.Takže nieje sa čoho obávat.Je to bežná situácia,pri ktorej sa gény dedia z pokolenia na pokolenie.

janadl

moja mamka je tmavá a ma hnede oči, ocko je modrooký blondiak. sme 7 detí a všetci sme modrookí blondiaci. a ešte aj moje deti su modrooke aj ked manžel je hnedooký. asi silné geny....vraj hneda prerazí modru....

panca

www.zdravie.sk

len som sem prilepila taku istu temu..inak zasnem, co ludi trapi..geny preskakuju generacie a trapit by to nemalo teba, ale tvojho svagra-keby uz o nieco islo

monika9

ale dvaja hnedoooky mozu mat praveze modrooke dieta to ti povedia na genetike.....a vlasky mozu postupne stmavnut

yakub

Je to normálne, stačí ak 9 generácií niekto dozadu z pokrvních príbuzních mal iné vlasy a oči, a dieťa može byťpodobné na neho. Aj ked je pravda, že tma farba je dominantna, čiže je väčšia pravdepodobnosť že dieťa hnedovlasej s hnedymi očami, a blondiaka s modrimi očami, bude mať oči hnede, a vlasy tiež, príp. špinavý blond. Práve preto je blondiakov a modrookých stále menej. Rovnako aj v medzirasovich vztahoch - krížením černocha a belocha vzniká čo? ¨Mulat¨, v skutočnosti však iba další černoch. Radšej ani nepomýšlam na to ako bude naša spoločnosť vyzerať po rokoch invázie prípadov, nie ludí ale už len tvorov s tretieho sveta.

zmatena

aj ja som si myslela, ze je to normalne, no ten maly sa na nich absolutne nepodoba a k tomu som v telke videla dokument, kde hovorili, ze aspon jeden z rodicov musi mat modre, prip sive oci na to aby dieta mohlo mat modre... preto som bola na pochybach...