je mozne aby mali obaja rodicia hnede a dieta modre oci?

Príspevok v téme: je mozne aby mali obaja rodicia hnede a dieta modre oci?
zmatena

Mam take obavy... Uz v minulosti sa stalo, ze v nasej nemocnici vymenili deti a teraz... Teraz ma sestricka trojrocneho uzasneho blondateho modrookeho synceka. A v com je problem? Nooo nikto v rodine nema blond vlasy a sestra s manzelom maju hnede oci... Nejde len ale o to... Syncek sa na nich absolutne nepodoba a ja sa bojim, ci sa niekde nestala chyba. Sestra muza urcite nepodviedla, tak v com to je? Je mozne, aby mali hnedooky rodicia modrookeho synceka? Prosiiim poradte

imunitka

Tak to zalezi od toho, po akom case by som to zistila. Kebyze po troch rokoch, tak asi tazko by som menila. Ak po par tyzdnoch, tak sa to este da. Ale ja som si hento nevymyslela. Videla som nieco podobne v telke.

looon

akoze ked sa to nestava casto,tak to neznamena,ze sa to nestane nikdy.ty mas teda napady.ty keby si zistila ze ti vymenili dieta,nechala by si si to cudzie?mas krasne napady

imunitka

Tak samozrejme, ze ich mohli vymenit. Kokos, ze mame rozmyslat. To, ci ich vymenili, su len dohady. Nestava sa to casto, a tak si myslim, ze skor plati veta, ze aj hnedooki rodicia mozu mat modrooke dieta. Ak az tak pochybuju, ci je to ich dieta, nech nasetria peniaze ak nemaju a nech daju spravit geneticke testy. Aj tak si myslim, ze teraz by uz nemalu to srdce odtrhat od seba to dieta, co si na nich zvyklo. Max zistit, kde je ich naozajstne dieta a skusit sa spriatelit s tou rodinou, kde zije. Lebo dietatu tazko vysvetlis, ze zrazu musi ist byvat k cudzim ludom. Darmo mu budes hovorit, ze hento su tvoji rodicia. .. Bolo by to asi tazke, ale myslim, ze to je skor nepravdepodobne.

inuška

Moja sestra a jej manžel majú modré a ich synátor(4) má krásne hnedé očká, úplne sa podobá na tatina(švagra) Voláme ho hnedoočko.

moly

...ja mám modré oči, manžel také pomiešané-hnedozelenovšelijaké- deti mali obe do roka modré po mne a po roku sa im zmenili a teraz majú po otcovi :)

lenka....

Neplas ju, levandula....Ked su obaja recesivni heterozygoti, tak je 75% pravdepodobnosť že budú mať hnedooké dieťa a 25= že modrooké - zjednodušený výpočet... Takisto je to s vlasmi, nemusiš sa bať, vymena deti je taky ojedinellý prípad, že je zbytočné sa nad nou zamyslat len kvoli vyzoru...

kikulka

levandula,ak by si mala aspoň základné poznatky z genetiky,vedela by si,že je to možné a dokonca to tak často býva,že hnedookí rodičia majú modrooké dieťatko

levandula

Ja som minule sledovala o tomto dokument v telke a hovorili tam práve o týchto modrookých ludoch,že ak ma aspoň jeden z rodičov modré oči tak budu mať aj modrooké dieťa,ale že ak ani jeden z rodičov nemá modré oči nikdy nemožu mať modroké dieťa.

imunitka

Podla mna sa nemusis bat, pretoze kazdy clovek nesie zdedenu geneticku informaciu, ktora je akousi sablonou pre konkretny znak, ako sa prejavi. Teda aj farba oci a vlasov je zapisana hlboko v jadre kazdej bunky v tele.
Chcem povedat to, ze ked rodicia maju hnede oci, tak vo svojej genetickej informacii pravdepodobne obsahuju aj "sablonu" pre modru farbu oci, avsak u nich je potlacena, teda su hnedooki. Avsak ked sa spoja dvaja ludia s hnedou farbou oci /alebo aj inou tmavou/ a kazdy z rodicov ma vo svojej genetickej vybave sablonu pre modru farbu, aj ked je potlacena, tak spojenim vajicka a spermie sa ludovo povedane tieto dve sablony spoja a modra farba sa prejavi u dietata.